Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Call of Duty 4


Recommended Posts

Tutaj jedyna trudność gry polega na tym, że wali na Ciebie masa wrogów i zależnie od ustawienia poziomu trudności, zginiesz od kilku lub kilkunastu postrzałów. Ewentualnym utrudnieniem są dosyć kuriozalne wymagania, jakie stawia przed nami gra. O głupi wyraz twarzy przyprawiła mnie następująca sytuacja:

- Baza wojskowa (czy coś tam, dla grających - to tam skąd zostaje wystrzelona atomówka).

- Pełno Rosjan, aż się mrowi, w dodatku bez przerwy się respawnują. Ogólnie straszna sieka i nie da się wystawić nosa.

Nagle ni stąd ni zowąd wyjeżdża na środek jakiś transporter opancerzony i zaczyna ostrzeliwać nasz zespół. Co należy zrobić? Rzucić kilka granatów dymnych, podbiec do transportera i założyć mu na tyłek C4. Noż kurde, ja wiem że takie bezsensy to jeszcze przechodziły w COD1 podczas radzieckiej kampanii, ale ileż można?? Na dodatek jest tam ogrooomna ilość przeciwników i kilka razy wbiegając na ślepo w dym, zostałem po prostu zatłuczony kolbami. Nie wiem jakie cuda trzeba wyczyniać na najwyższym poziomie trudności gdy ginie się po 1-2 strzałach, ale z pewnością wydłużają one rozgrywkę :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście że CoD4 ma wady... jak każdy CoD, jest po prostu filmowy - cała gra jedzie na skryptach. Ale za to jak te skrypty są zrealizowane! Motion capture jest fantastyczny. Arabowie wychylający się zza winkla, koledzy wykopujący drzwi, czy Kapitan Price uchylający je delikatnie z M4 w gotowości.

 

nocne klimaty z NVG są fantastyczne...

 

Cóż, taki już urok tej serii - moim skromnym zdaniem dużo w niej przygodówki -ot, skryptowana, epicka przygoda. Nie jest to Armed Assault, ale Armed Assault nie jest też CoD4. Obie gry mają zupełnie różny charakter - i obie są fantastyczne jako to czym są :)

 

Ukończyłem już 2 razy, przechodzę trzeci raz, eksplorując teraz wszelkie zakamarki. Podoba mi się niezmiernie, tylko jak już wspomniano - za krótka...

 

I denerwuje mnie jedna rzecz. Dlaczego współcześni Rosjanie biegają ze starym AK z lat 50-ych, i dlaczego po podniesieniu zmienia się on w AKMa?

 

No i co gorsza... Nie sądziłem że znów zobaczę babola z pierwszego OFP, ale jednak: CO TAM ROBI BETA-SPECNAZ? :D Owszem, ma pomarańczowy magazynek i kolbę AKS-a (też swoiste kuriozum), ale jakby nie patrzeć, to airsoftowy "specnaz", nie AKSU... komora zamkowa frezowana, jak w AK-47, króciutkie łoże z RISem na dole, jeszcze krótsza nakładka rury gazowej, i pełna podstawa szczerbinki zamiast krótkiej, jaka powinna być w AKSU... Betka pełną gębą...

 

Ciekawe kiedy jakiś modder to zauważy i wypuści pack poprawionych modeli broni - byłoby miło :)

Edited by jonboy2312
Link to post
Share on other sites
No i co gorsza... Nie sądziłem że znów zobaczę babola z pierwszego OFP, ale jednak: CO TAM ROBI BETA-SPECNAZ? icon_biggrin.gif Owszem, ma pomarańczowy magazynek i kolbę AKS-a (też swoiste kuriozum), ale jakby nie patrzeć, to airsoftowy "specnaz", nie AKSU... komora zamkowa frezowana, jak w AK-47, króciutkie łoże z RISem na dole, jeszcze krótsza nakładka rury gazowej, i pełna podstawa szczerbinki zamiast krótkiej, jaka powinna być w AKSU... Betka pełną gębą...

 

Bo może to AKMSU, muszę się przyjrzeć.

Link to post
Share on other sites
- Baza wojskowa (czy coś tam, dla grających - to tam skąd zostaje wystrzelona atomówka).

- Pełno Rosjan, aż się mrowi, w dodatku bez przerwy się respawnują. Ogólnie straszna sieka i nie da się wystawić nosa.

Nagle ni stąd ni zowąd wyjeżdża na środek jakiś transporter opancerzony i zaczyna ostrzeliwać nasz zespół. Co należy zrobić? Rzucić kilka granatów dymnych, podbiec do transportera i założyć mu na tyłek C4. Noż kurde, ja wiem że takie bezsensy to jeszcze przechodziły w COD1 podczas radzieckiej kampanii, ale ileż można?? Na dodatek jest tam ogrooomna ilość przeciwników i kilka razy wbiegając na ślepo w dym, zostałem po prostu zatłuczony kolbami.

 

 

A ja pomyślałem, pochodziłem na około i zniszczyłem ten transporter znalezionymi RPG.

 

Ogólnie gra cudowna (lepsza niż poprzednicy), ale (jak poprzednicy) strasznie krótka i oskryptowana...

 

W dodatku na pierwszy rzut oka mp jest do doopy.

 

Wiecie może czy (i kiedy?) można sobie robić customy? Np. mp5 z EOTechem?

Link to post
Share on other sites

Trzeba zrobić samemu klasę wybierając broń, JEDEN dodatek do niej (jeśli mamy odblokowane to jest to kolimator, ACOG i tłumik lub granatnik którego odblokowywać nie trzeba), ewentualny kamuflaż, pistolet, i 3 dodatki (w tym dwie umiejętności).

 

Niestety EOTech'a niema :( Do wszystkich giwer dodatki są takie same. Tylko do broni wyborowej odblokowuje się samego ACOG'a.

 

d25725e025a23c92m.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś uważa ze multi jest za bardzo quakowe to polecam odpalenie trybu hardcore (mój ulubiony) 8) Znika caly hud (celownik, radar itp.) i 1 kulka na 90% wykluczy nas z dalszej rozgrywki, do tego polecam dołożyć tryb sabotage lub search and destroy i ludzie nagle zaczynają grać zespołowo :-P

 

Co do single player to jest strasznie krótki i łatwy... Ale przynajmniej raz amerykanie nie ratują świata przed zagładą :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Gra jest po prostu zajebista.. Grafika wymiata. W SP dużo nie grałem, zająłem się od razu trybem mp z racji iż gram w klanie.. Jest dostępnych bardzo dużo trybów, jest duża grywalność.. Co tu dużo mówić , jak dla mnie to 10/10 ;) Polecam każdemu!

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie - mam jakiekolwiek szanse pograć w to na kompie:

 

procek: AMD Athlon 2800+ (ok 2,1GHz)

RAM: 512MB (może dojdzie kolejne 512, ale na razie nie...)

k. graf.: GeForce 5700 256MB

 

?

 

 

Mogą być minimalne ustawienia grafiki.

Pytam bo słyszałem gdzieś, że ta gierka ma bardzo małe wymagania w stosunku do tego co oferuje. Prawda to, czy odpuścić sobie i zamiast tego kupić kilka skrzynek piwa?

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie - mam jakiekolwiek szanse pograć w to na kompie:

 

procek: AMD Athlon 2800+ (ok 2,1GHz)

RAM: 512MB (może dojdzie kolejne 512, ale na razie nie...)

k. graf.: GeForce 5700 256MB

 

?

Mogą być minimalne ustawienia grafiki.

Pytam bo słyszałem gdzieś, że ta gierka ma bardzo małe wymagania w stosunku do tego co oferuje. Prawda to, czy odpuścić sobie i zamiast tego kupić kilka skrzynek piwa?

 

U mnie jest tylko nieco lepiej: Athlon 3000+, 768mb, Radeon 9550. I gra chodzi przyzwoicie na umiarkowanych (wcale nie najniższych!) detalach. Efekty oświetlenia mam wręcz wysokie (ach, to cygaro kapitana Price'a :D ). Tekstury średnie, efekty połysków i bump mappingu bodajże "normalne"... Oczywiście najniższa możliwa rozdzielczość no i bez antyaliasingi i filtrowania anizotropowego. I tak wygląda fotorealistycznie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...