Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 cymy sprężynowy


Recommended Posts

Witaj, sam sobie przerabiałem takiego na AKM'a... Popierwsze to uszczelnienie cylindra z komorą HU. jak masz koniec "prec" lufy i połączenie z a'la metalową lufą zewnętrzną czymś uszczelnić, ja zrobiłem to prowizorycznie - nawaliłem poxiliny a gdy wyschło poprawiłem taśmą izolacyjną. Dodatkowo wstawiłem dłuższą spręzyne od jakiegos shotguna.

 

PS pamiętaj aby ładować za suwadło przy body! może się ułamać :P jeśli chcesz to wejdz na moje gg:9757810 to Ci opowiem co nie co.

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem tego AK od Cymy za 75 zł z czystej ciekawości i przyznam, że osiągi mnie rozczarowały, zwłaszcza po przeczytaniu tych chwalebnych opinii o nim na wmasg.pl.

Ale jako, że nie lubię się poddawać-

wstawiłem długą, 455mm lufę od stock cm.028 (ze starej wersji, lufa bez dziurki)

uszczelniłem HU za pomocą szczeliwa do rur gwintowanych firmy WURTH, taśmy teflonowej i bardzo gęstego smaru

nasmarowałem porządnie tłok i "głowicę tłoka"

wymieniłem sprężynę na stock cm.028 która daje jakieś 290-300fps.

 

Po tych zabiegach AK strzela naprawde ładnie, na grubo ponad 40m. Miarki w oczach niestety nie mam, ale porównywałem do stock cm.028, do m14 karta, cm.027 i jeszcze paru innych AEGów i stwierdzam, że odwalilem naprawde kawał porządnej roboty ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak się zastanawiam, co może się ewentualnie zepsuć od mocniejszej sprężyny?

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1532

czy taka sprężyna mogłaby być ? Jest w czymś gorsza od tych droższych?

 

I jeszcze mam kilka pytań odnośnie lufy...

Czy te lufy od np. cm.028 są lepsze od "obirurek"? Jak tak to gdzie można je dostać?

A czy z taką "obirurkę" jak kupię to muszę jeszcze coś z nią zrobić czy ona już jest gotowa do montażu ?

I nie wiem dokładnie jak zamontować tą lufe, szukałem trochę, ale nie znalazłem. Zdjąłem komore HU, potem gumkę i na końcu lufy jest taka plastikowa część której nie mogę zdjąć. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiś opis jak zamontować lufę w kałachu.

 

Przepraszam, że tyle pytań, ale bardzo chciałbym zwiększyć osiągi, a nie ma mi kto w moich w okolicach zrobić czy wytłumaczyć jak :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

1. Brawo za odgrzanie kotleta :wink:

2. Jeśli żyjesz w bajce w której dla Ciebie aluminiowe rurki z Obi przeznaczone są na precki to żyj w bajce dalej i sie nie przyznawaj :wink: A taka rurka nazywa się dokładnie, uwaga uwaga, nie uwierzysz..... rurka aluminiowa!! Genialne, prawda?? :wink:

3. Nikt Ci nie powie jaka jest dokładnie średnica, bo po pierwsze nikt nie mierzył, po 2 te rurki są tak niedokładne że każda ma inną średnicę i w wielu przypadkach na całej swojej długości jedna rurka ma różna średnice (na zasadzie małych wahań).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Witam, to mój pierwszy post na forum, a zarazem ożywienie trupa:)

Mam pytanie do użytkowników springa ak47 cymy, a mianowicie które elementy najszybciej skończyły swój żywot, potrzebuję to wiedzieć, ponieważ sam posiadam od kilku dni taką cymkę i planuje niewielkim kosztem coś z niej zrobić, a żeby coś zrobić muszę wiedzieć co należy wzmocnić, wymienić.

Z góry dzięki:)

Link to post
Share on other sites

Nikt co prawda nie odpowiedział, a temat przez dłuższy czas był martwy, ale może komuś się przyda. Czytając posty doszedłem jakoś do najbardziej awaryjnych elementów, podzielę się swoimi doświadczeniami, może komuś się przyda, a mianowicie, już w pierwszym dniu po wystrzeleniu kilkudziesięciu kulek kolejne po przeładowaniu leciały z lufy, więc był pretekst do rozbiórki:) Powoli rozkręciłem karabinek, z którego wyleciał pręcik, jak się później okazało trzymający "ramię" HU, wyciągnąłem HU, przeczyściłem beznyną ekstrakcyjną i pręcik na stałe wkleiłem super glue, a na miejsce jego pracy dałem sporo smaru, pomyślałem, że skoro już to rozebrałem to warto coś poprawić:) znalazłem nakrętke, która pasowała do tłoka, obkleiłem ją z dwóch stron gumą z dętki i dociąłem do kształtu, w taki sposób ścisnąłem sprężynę o 7mm, osiągi nieznacznie się poprawiły, następnego dnia postanowiłem przeprowadzić bardziej skomplikowane operacje, w tym celu udałem się do praktikera i sklepu lakierniczego, kupiłem praktirurkę(niestety, a może na szczęście była tylko 5.8, a nie chciało mi się krążyć) i małą puszkę szpachli z włóknem szklanym.

 

Lufa

Na pierwszy ogień poszła praktirurka, niestety za wąska na preckulki 0.2, zatem wziąłem szprychę długości około 250mm, oczyściłem na całej długości dałem trochę kleju(super glue, ale lepszy byłby butapren) poza 5mm przy końcach, przykleiłem do tego szmatkę(kuchenną, pakowane po kilka sztuk)i nawinąłem na szprychę(w stronę, w którą akurat pracuje moje wysokoobrotowe narzędzie, w wiertarce nie ma tego problemu)Lepiej nawinąć, więcej, a potem odcinać, tak aby można było szprychę z materiałem włożyć do lufy. Pręt polerski;) założyłem na w/w maszynkę posmarowałem dość obficie pastą tempo, ustawiłem średnią prędkość i ruchem posuwistym w kilkanaście sekund rozpolerowałem lufę do średnicy, w której preckulka leci swobodnie, a żółty shit do lufy nie daje się wcisnąć. Pierwsza testowa lufa miała 232 mm długości, ale docelowo zamontowałem 440(max to chyba 450), wyciągnąłem gumkę HU i plastik który ją łączy z lufą i owniąłem te miejsca jedną warstwą taśmy izolacyjnej, miejsce gdzie rurka podająca kulki łączy się z korpusem HU też dałem pojedynczy pasek taśmy.

 

Cylinder, tłok, mechanizm spustowy.

Rurka wychodząca z cylindra została rozpolerowana około 1mm i w miejscu wchodzenia do HU nawinąłem kilka warstw taśmy, tak aby rurka wsuwała się w HU w lekkim oporem. Wypustka na cylindrze naciąg tłoka zaszpachlowałem szpachlą z włóknem szklanym, a następnie doszlifowałem do pierwotnego kształtu. Puste przestrzenie w elementach mechanizmu spustowego również zaszpachlowałem i dodatkowo spust został wzmocniony w newralgicznym miejscu, oczywiście szpachlą:), wszystko ładnie przesmarowałem i złożyłem do kupy.

Aby zminimalizować opcję złamania elementu, którym ładujemy odciąłem mu jakieś 7mm, a krawędź spolerowałem, zmienia to wygląd, ale podejrzewam, że przedłuża życie repliki.

Podsumowanie

Po tych zmianach wydaje się, że kałaszek sporo zyskał, z 7 metrów(mieszkanie) rozwala wszystkie płyty cd, również od strony z nadrukiem(wcześniej dawał sobie radę ze stroną bez nadruku) z takiej samej odległości drugim strzałem dziurawi puszkę po Żubrze (rzadko pierwszym) Jeśli chodzi o dystans, to spokojnie trafiam w latarnię, która w linii prostej jest około 30 metrów od mojego okna(zumi, pkt, google earth;)), ale kilka metrów poniżej 6 piętra (oczywiście nikogo nie ma w pobliżu) trafieniu towarzyszy głośne brzdęknięcie, więc myślę, że ma siłę lecieć dalej. Jutro dopiero zabieram ją w teren.(wszystkie testy na HU minimum)

Wadą w sumie jest tylko to, że przeładowując należy suwadło odciągnąć ręką, bo ta biedna sprężynka nie daje sobie rady z doszczelnionym hu.

 

Wiem, że lepszą opcją z kilku względów jest zakup shotguna, ale jako, że ja ze względu na wadę wzroku celuje lewym okiem to wygodnie i szybko mogę przeładowywać prawą ręką, także wszystkim podobnym do mnie i leworęcznym polecam tego kałaszka.

Edited by plakon83
Link to post
Share on other sites

Wsadziłem do tłoka dodatkową sprężynę z pompki rowerowej(70mm) a wcześniejszą "podkładkę" skróciłem z 7 do 5 mm, bo już się nie dało przeładować, teraz kałaszek, nie tylko mieli płyty z każdej strony, ale nie łamie całości, tylko przestrzeliwuje małe otwory, zastanawiam się, czy to już, czy jeszcze mało?:)

Krótki filmik:

(dystans 6.5 metra z linijką:))

Edit: Acha, co do trwałości, to po jakimś 1000kulek 0,23 i tych zmianach lekko starł się ząbek tłoka, ale lada chwila będzie tam blacha stalowa, więc chyba z bani;) No i skróciłem lufę do 330mm, ale chyba wrócę do starej.

Edited by plakon83
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem przeprowadzić kolejne zmiany, chyba już ostateczne:)

 

Poszło trochę blachy na flaki, żeby nic się nie ścierało, lufa 447 precOBI, wyjąłem sprężynę z pompki i dałem dystans 29mm na prowadnicę, metalowo(23mm)-plastikowy(6mm) osiągając w ten sposób namiastkę łożyska ślizgowego, do tego dystans 6mm w tłoku, czyli stock sprężyna ściśnięta o 35mm, do naciągu potrzeba teraz trochę siły:)

100 kulek wystrzelane, póki co wszystko tralala:D

Efekty:

 

Dorobiłem mu jeszcze taki montaż uzupełniony biedaplastikkolimatorem;)

 

s5005558.jpg

 

s5005559.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...