Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN SCAR Light Gen. III od Vega Force Company...


Recommended Posts

Chodzi mi dokładnie o tą replikę:

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_VFC%20AEGs

 

No więc mój problem skupia się na lufie repliki. Na zdjęciach podanych przez WGC SCAR raz ma długą lufę a raz krótką. Wiem że można zmieniać jej długość (nawet jakbym nie wiedział to można sie domyśleć). Ale chodzi mi o sposób w jaki się to odbywa. Czy w zestawie dostaję dwie lufy, które mogę wymieniać? Czy jest jakiś inny sposob na skrócenie lufy? Jak to jest z tym SCARem? ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Drogi ale warto.

 

1. W stocku około 330-350 fpsów (nie mierzone - według instrukcji i spostrzeżeń)

2. Wykonanie - REWELACJA, nie ma się do czego przyczepić, każdy szczegół dopracowany, oryginalne oznaczenia, wszystko zwarte i stabilne.

Mam Scara w kolorze flat dark earth (na razie jedyny na rynku w tym kolorze) i musze przyznać że bardzo dobrze wygląda. tłumacząc na ludzki jest to kolor jasno oliwkowy (metalowa część górna z szyną picatinny jest troszkę ciemniejsza z perlistym odcieniem) co wydaje mi sie naprawde uniwersalnym rozwiazaniem - maskuje broń zarówno w lesie jak i w terenie zurbanizowanym.

3. Lufy wewnętrzne są w zestawie 2: jedna dłuższa ok 40cm (do scara w wersji std) i druga około 30cm (do wersji cqc)

4. Bateria w kolbie, odpina się z tyłu stopkę i wsuwa. kable idą w zawiasach więc nawet po złożeniu kolby ich nie widać. pasują baterie mini, według instrukcji o napięciu 9.6V

 

scarvfcbyvesow2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

A czy body w tej replice jest z metalu czy... gulp... ABSu?

 

Hmmm jeśli dobrzde pamiętam w oryginale SCAR zbudowany jest z tworzyw w dużej części to i replika coś z tego musi mieć.

 

A nawiasem właśnie na redWolf pojawiła sie wersja STARa... Mówicie, że tamte były piękne? No to ta jest zaj...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Podczepie sie tutaj, zeby nie zakładać nowego wątku.

Właśnie jestem na etapie podniety moim nowym SCARem od VFC i mam kilka pytań, które urodziły się dzisiaj po dwugodzinnych testach.

1. Jakiej używacie baterii? Ja mam 9,6V/1400mAh i dzisiaj z przykrością stwierdziłem, ze rozładowała mi sie chyba po wystrzeleniu mniej niż 1500 kulek, moze około 1000, dokładnie nie wiem. To dopiero drugie ładowanie tej baterii (oczywiście po pierwszym strzelaniu rozładowalem ja do zera), czy może to być tego wina?

2. Czy nie macie problemów z umiejscowieniem baterii tego rozmiaru w całkowicie wsuniętej kolbie? Musze wysunąć ją conajmniej o jedno oczko zeby dało się wcisnąć baterię do końca. Dodatkowo z baterią w środku nie jest łatwo regulować długość kolby, o ile wysuwanie idzie lekko i przyjemnie, to wsuniecie kolby poniżej pozycji czwartej nie zawsze jest proste - włazą gdzieś tam te kabelki od batki i blokują mechanizm.

3. Hop up - pomimo podkreceniu go na max nie zauważyłem zeby kulki leciały w górę. Strzelalem z Pestek BIO o masie 20, 23 i 25, dla kazdego rodzaju kulki ustawienie HU na max dodawalo te 5-10 metrow zasiegu skutecznego w stosunku do hopa przykreconego do zera(przy wietrznej pogodzie - wektor wiatru prostopadły do toru lotu pocisku), przy czym kulki 20 lecialy po prostej na 30+ metrów, a 23 i 25 kończyły lot po prostej na okolo 28-30 metrze. Czy po podniesieniu dystansera (jeśli myle pojecia to proszę mnie poprawić, bo jestem nowy;-) zauważę jakąś poprawę?

 

Uprzedzając pytanie co rozumiem przez ustawienie hopa 'na maxa'. Jako, że nie mam kluczyka to kręciłem nim za pomoca długopisu do momentu w którym napotkałem wyraźny opór.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie moge edytowac, to robię repply na własny post.

Znalazłem kluczyk do HOP UPa, ale nie podkręcam go dalej niz wczesniej. Może nie mam doświadczenia i nie wiem, ze hu dalej idzie troche gorzej, ale ewidentnie napotykam opór, więc wole sie z tym nie siłować.

Link to post
Share on other sites

1. to może być problem akurat Twojego egzemplarza gumki hop-up, z moim np. jest wszystko ok ładnie podkręca kulki i już nie raz karabinek zadziwił mnie zasięgiem i celnością. nawet do 40-45m. niu uważam by w replice Scara gumka była wadliwa.

2. z miejscem na baterie jest rzeczywiście krucho, trzeba się pobawić w tetris żeby upchnąć batke w max złożoną kolbę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, dwa pytanka z mojej strony.

1. Magi - M-kowe są kompatybilne tak ?(zdjęcia)

2. Stockowe bebechy - jak wygląda sprawa żywotności, czy nie powinno być problemów z ich wzmocnieniem ?(GB - VFC Custom)

 

Chodzi o zwiększenie żywotności a nie mocy.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi czy jest tam standartowa gumka HU czy jakas mniejsza? Pytam bo na WGC pojawila sie gumka jako "Replacement Part", a swoja droga to wlozylem tam gumke z guardera (przezroczysta) i odnioslm wrazenie, ze sie tam nie miesci. Mocno odstawala i rozciagnela sie, w komorze spasowala tylko wystawala i odstawala w miejscu gdzie przychodzi pierscien plastikowy i to na tyle ze nie dalo sie go zalozyc. Oczywiscie odbilo sie to na szczelnoci wiec zamontowalem stockowa gumke z ktorej nie jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Niby z jakiej racji?

 

Prawdziwek : Przypominam, że nabój do AKM to 7,62x39 mm, a SCAR-H działa na nabój NATO 7,62x51 mm.

 

ASG : może byś jakoś wepchnął tam takie magazynki... ALE W JAKIM CELU? mogło by Cię to kosztować więcej niż oryginalne magazynki pasujące do H...

 

No i to by było totalnie z dupy : gdzie tu resztka realizmu? Wyglądało by to jak te markery do Paintball co to możesz podłączyć niby magazynek od G36 , rączke od Emki, kolbę od AK... Tylko czy to ma jakiś sens? Przecież repliki od ASG mają wyglądać jak ostre!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...