Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś sensowne (wytrzymałe) buttpacki do 100zł. Chodzi mi żeby dało się je przymocować do pasa taktycznego w kamizelce UTG Umarex i żeby nie latał podczas biegu tylko mocno się trzymał.

 

p.s. 1 Czy istnieją buttpacki które posiadają klipsy alice (takie same jak w manierkach) do przypięcia do pasa, plecaka, oporządzenia?

 

p.s. 2 Mile widziane są jakieś linki do buttpacków oraz jakieś foty z buttpackami przymocowanymi do pasa taktycznego w kamizelce UTG Umarex.

 

p.s. 3 Czy ta torba ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1537 ) mogła by służyć jako prowizoryczny Buttpack zamiast pasa taktycznego w kamizelce UTG Umarex ?

 

Pozdrawiam

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites

Ta torba wygląda solidnie i być może się nada, ale nigdy z bliska jej nie widziałem, więc nie wiem. Ja używam i polecam buttpack US zaproponowany przez Maćka ;) trzyma się mocno, latać może najwyżej to co będzie w środku jeśli nie wyładujesz go do pełna. Powinien pasować do każdego pasa, który nie jest szerszy niż 6 cm

Edited by Thad
Link to post
Share on other sites

Specshop generalnie specjalizuje się w sprzedaży replik i akcesoriów do replik. Większość sprzedawanego tam oporządzenia to kopie. Czasem coś fajnego można u nich dorwać, ale niestety przeważnie owe kopie są droższe niż kontrakty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odgrzeję trochę temat.

 

Krysiek,

Jako posiadacz kamizelki UTG powiadam, że zarówno do pasa taktycznego jak i do "pasków" na plecach można podpiąć butt-packi i ich wariacje, na klipsach ALICE jak i na mocowaniach MOLLE.

Do swojej kamizelki zdążyłem z powodzeniem przytroczyć:

-oryginalny butt-pack (ten stary)

-butt-pack austriacki (kawał torby)

-podlinkowane przez Ciebie ustrojstwo (w dalszej części znane przeze mnie "butt-packo/torba")

 

Proszę, oto przykład (jak na złość nie mogłem znaleźć lepszego zdjęcia tyłem ;) )

8d824518619bd545m.jpg

 

Na pleckach (1) - rzecz która często sprzedawana jest jako ładownica modularna duża (wiem, służy na magazynki ale zdecydowanie lepiej sprawdza się do przenoszenia kanapek i MRE), na pasie (2) manierki na klipsach ALICE i butt-packo/torba o której pisałeś w pierwszym poście.

 

Odnośnie samej butt-packo/torby. Na pierwszy rzut oka fajna sprawa, nawet solidnie wykonane. Rzecz w tym, że do wyciągnięcia czegokolwiek potrzebujesz albo pomocy drugiej osoby albo zdjęcia kamizelki. Tu zatem pojawia się kwestia co zamierzasz nosić w "nadupniku" - odradzam przedmioty do nagłego i szybkiego użycia. ;)

Parę razy zdarzyła mi się również sytuacja kiedy jeden z zatrzasków puścił - ot nie wytrzymał trudów potrząsania tyłkiem w biegu, przedzierania się przez krzaki etc. Obecnie przesunąłem butt-packo/torbę na plecy, na najniższy panel i zaasekurowałem oryginalne zapięcia dwoma dodatkowymi klipsami ALICE. Sprawdza się całkiem dobrze, jest wystarczająco dużo miejsca ("od góry") na plecak z camelback`iem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Więc mam parę pytań.

1. Jak te ładownice modularne duże są wykonane?

2. czy ten buttpack co podawałem w pierwszym poście zastępuję pas taktyczny który jest z kamizelką?

3. Czy podczas biegu się to wszystko obiją się o "pupę"?

4. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o wykonaniu tego buttpacka(czyt. czy jest wart swojej ceny)?

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites

Więc mam parę pytań.

1. Jak te ładownice modularne duże są wykonane?

 

Najlepiej spójrz do linka w moim poprzednim poście. Żadnej filozofii od strony konstrukcyjnej, co sie zaś tyczy wykonania... hmm, jakość adekwatna do ceny. Strasznie wyrabiają się zatrzaski; gdy nosiłem ładownice przy pasie non-stop któryś puszczał nie wytrzymując rutynowej gimnastyki strzelankowej. Dużo lepiej sprawują się na plecach UTG w charakterze zasobnika na małe-co-nieco. ;) Nie narzekałem tak bardzo gdy miałem je na klacie przy chest-rigu (ale to zupełnie inna bajka)

 

2. czy ten buttpack co podawałem w pierwszym poście zastępuję pas taktyczny który jest z kamizelką?

 

Pas który jest w tym buttpacku czy butt-packo/torbie, IMO w normalnych warunkach nie może być traktowany jako pas taktyczny. Osobiście nieraz rozważałem możliwość bezceremonialnego oberżnięcia go i uczciwie mówiąc nie wiem co mnie przed tym powstrzymuję... może przeczucie, że okaże się przydatny tydzień później ? Całe szczęście, że ów nieszczęsny pas można zwyczajnie schować do przystosowanej ku temu przegródki.

 

3. Czy podczas biegu się to wszystko obiją się o "pupę"?

Jeśli jest na lędźwiach (tak jak teraz u mnie) to nie ma takiej możliwości ;) Jeśli jest na pasie to pieszczoty d**pska i tak są ograniczone w porównaniu do np. butt-packa US. W żadnym wypadku kołysanie butt-packo/torby nie jest z rodzaju tych, które kazałyby mi zerwać ustrojstwo i zakopać w lesie.

 

4. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o wykonaniu tego buttpacka(czyt. czy jest wart swojej ceny)?

Dwie większe i dwie mniejsze kieszonki. Ponaszywane taśmy zgodne z MOLLE.

Materiał jest gruby, od wewnątrz wyłożony rodzajem folii/podgumowany. Zamki równieżgrube, wyglądają dość pewnie choć nie są kryte. W największej kieszeni znajduje się przegródka która ułatwia utrzymanie porządku. Największe zastrzeżenia mam do zatrzasków przy paskach mocujących ale jak napisałem wcześniej, poradziłem sobie z tym, asekurując całość klipsami ALICE.

Czy warto? Ja jestem zadowolony. W momencie gdy go kupowałem miałem alternatywę w postaci znoszonego butt-packa US sprzedawanego jako "Okazja" za 90PLN.

Druga sprawa - butt-packo/torba dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, do wyboru.

Trzecia sprawa - organoleptyczne wnioskuje, że rozdarcie materiału będzie dużo trudniejsze w przypadku butt-packo/torby.

Czwarta sprawa - pamiętaj o stylu :lol: butt-pack US do UTG po prostu niektórych może śmieszyć.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...