Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperka z filmu


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zabawię się w archeologa, ale w Strzelcu jest CheyTac M200 powtarzalny, to co podal Kolega na zdjęciu wyżej to samopowtarzalny, ale jaki model- trzeba na ich stronie zobaczyć.

 

Swoją drogą 3 dni szkolenia w szkole CheYtac kosztuje 1500 USD, w sumie nie dużo, z planu zajęć wynika jednak, że jest strzelanie na 100 metrów, dla wojskowych i innych służb tego typu są dalekodystansowe strzelania...

 

Jeszcze zostaje MacMillan i Barrett.

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem dokładnie. Barret wypuścił wersję Bolt-action, M90 i jego zmodyfikowaną wersje M95. Miała to być alternatywa dla M82 do użytku cywilnego . Cała rodzina M82 jest jak powiedział już Thor semi-automatic. Najnowszy model M107 również. Karabin z pierwszych minut filmu to wdg mnie M82A3 bądź M107, jednak bardziej pasuje mi M82A3 z uwagi na wygląd wyrzutnika łusek.

Z całą pewnością nie jest to M82A1 ani A2. Obie te wersje nie mają szyny montażowej na całej długości karabinu, która jest na modelu z filmu.

 

Tak więc skoro jest to karabin samopowtarzalny, to nurtuje mnie pytanie co snajper robił po każdym strzale, bo zgodzicie się chyba, że wyglądało to na przeładowanie.

 

Broń z drugiej części filmu to bez wątpienia CheyTac M200 jednak z uwagi na to, że była to jego prywatna giwera, śmiem twierdzić że był to Civilian type różniący się od wojskowej wersji zasięgiem 500 metrów.

 

Ponawiam pytanie: Dlaczego snajper „przeładowywał” Barretta po każdym strzale? Czyżby niedopatrzenie reżysera? Czy jest może w tym jednak jakiś sens. (zaznaczam, że karabin był na pewno samopowtarzalny)

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że w filmie "Shooter" vel "Strzelec" "występuje" CheyTac M200. Z zamkiem bolt action.

 

Też zastanawiałem się nad faktem, że przeładowuje M82A1 po każdym strzale.

 

Wg mnie są dwie wersje:

 

1. Używa wytłumionej amunicji, któa wytwarza mniej huku, ale pozbawiona jest prochu, który nadaje siłę do wyrzucenia. W sumie na www.Youtube.com jest filmik, ale z M14 z tłumikiem i testują tam super cichą amunicje, normalna jest "wytłumiona" i łuski wylatują same, w tej jeszcze bardziej, za każdym razem trzeba odciągnąć zamek.

 

2. Bardziej prawdopodbna, reżyser chciał nadać dramaturgi scenie...

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Widziałem ten filmik z M14, ale jaki jest sens stosowania amunicji poddźwiękowej w broni bez tłumika? I to na dodatek w Barrecie? W ogóle istnieje poddźwiękowa amunicja .50 BMG??? To się chyba mija z celem. Poza tym w 'filmowym' Barrecie występował pełny cykl przeładowania - widać to w jednym ujęciu, kiedy jest pokazywany od strony wyrzutnika.

Moim zdaniem zrobili tak, ponieważ dla przeciętnego widza z pewnością bardziej atrakcyjne jest "bum trzask-trzask", niż samo "bum" :mrgreen: .

Poza tym w jednym ujęciu w tych pierwszych scenach Bob Lee celuje z niedomkniętym zamkiem :lol: .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rambo 4 :-)

 

Pomijając sam fakt, że film jest absolutnym mistrzostwem świata (każdy kto pamięta i kocha klimat filmów akcji klasy B z lat 80-90 poczuje się jak w domu), to snajper na nocną akcję w dżungli bierze ze sobą... Baretta ;-)

A co najlepsze, ma w nim tłumik (całkiem niewielki jak na ten kaliber) który nawet dobrze spełnia swoją rolę :D Wiem ,że to czepianie się filmowej konwencji, maksymalnego hardcoreu i odrzucania złych gości na 5 metrów po strzale, ale kurde... na jego miejscu wziął bym coś poręcznego :D

Link to post
Share on other sites

Tak, z tym że ja widocznie wiedziałem czego się spodziewać.

Oczekiwałem maksymalnej akcji, totalnej rozwałki, dziur po kulach wielkości kuli tyle, że do kręgli, beznadziejnego aktorstwa, braku fabuły etc.

 

Gdybym chciał dobre kino wojenne obejrzał bym jeszcze raz Blackhawk Down, od Rambo 4 oczekiwałem "złego kina wojennego" i dokładnie to dostałem ;-)

Link to post
Share on other sites

Nadmienię tylko , że w Rambo 4 "supermegahipergigaubermastaropierdalator snajper" ma skroconą wersje barreta :D :wink:

 

Patrol niesamowicie lata po otrzymaniu postrzału z tego barreta. Może używał kalibru 381mm...

 

Szkoda , że reżyser(sam Sylwester Stalowy) nie uwzględnił w filmie praw fizyki ,a o prawie zachowania energii chyba nie słyszał :D

 

A ta scena gdzie rambo strzela z łuku i ratuje najemnikow - miod :D

 

ale to takie OT. :)

Edited by Krypton
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorry że odkopie ale temat ciekawy. Moim zdaniem przeładowywał barretta po każdym strzale ponieważ w filmie użyli ślepaków a jak wiadomo ślepak ma za mały ładunek prochowy żeby spowodować samoczynne działanie broni bez odrzutnika na lufie. Na tym filmiku z m14 powód jest ten sam, ta subsoniczna amunicja ma za mały ładunek prochowy aby "napędzić" giwerę

Link to post
Share on other sites

Przy kalibrze 50 Browning Machine Gun (BMG) :P Akuratnie nie robi różnicy czy strzelasz ślepakiem czy ostrą zamek i tak się cofnie. Poprostu była to wersja M95 Według mojej opini każdy może uważać co innego :) A tak bajdałej to że karabin miał tłumik odrzutu i płomienia taki jak w m82 nie oznacza że nim jest większość Baretów ma taki...

Link to post
Share on other sites

Poprostu była to wersja M95 Według mojej opini każdy może uważać co innego

Przecież m95 różni się prawie wszystkim od broni użytej w filmie… Nie zagłębiając się już w szczegóły, wystarczy spojrzeć na umiejscowienie magazynka.

Link to post
Share on other sites
Przy kalibrze 50 Browning Machine Gun (BMG) icon_razz.gif Akuratnie nie robi różnicy czy strzelasz ślepakiem czy ostrą zamek i tak się cofnie.
No nie do końca ;) "tu" jest bardzo dobrze widoczny odrzutnik na M2. Obecnie ślepak 0.50 w USA nosi oznaczenie M1A1 i cytat odnośnie jego stosowania : " Used by the M2 machine gun with the M19 Blank Ammunition Firing Attachment, the M85 machine gun with the M20 Blank Firing Attachment, and the M107 Long Range Sniper Rifle. The cartridge is used to simulate firing in training exercises." Info z tej strony : http://www.survivalmonkey.com/50BMG_ammo_Primer.htm Edited by Marcin_BM
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...