Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie US Navy Seals


Recommended Posts

Witam :!:

 

Na wstępie chce zaznaczyć iż szukałem na forum i przyznam iż nie znalazłem nic co by zaspokoiło moją ciekawość. Również na oficjalnej stronie seals-ów tego sie nie dopatrzyłęm a zatem dordzy koledzy odpowiedzcie mi na nastepujące pytanka:

 

- jakich kamizelek używają Navy Seals?? - będe wdzieczny za linki, jeżeli używaja różnych, w zalezności od terenu działań to napiszcie mi jakich do czego :)

- ogólnie jak ktoś wie niech napisze mi oporządzenia jakiego używaja (chełmy, kapelusze to wiadomo, itd no im więcej szczegółów tym lepiej)

 

chce od was usłyszeć pewne informacje wiec oszczędźmy sobie przypuszczeń, planuje zrobic choćby cześciową rekonstrukcje NS-ów więc rozumiecie iż jest to dla mnie ważne.

 

Będe wdzięczny również za jakies namiary na filmy, książki w których mógłbym znaleść interesujące mnie informacje.

 

Pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc :!:

Eddie

Link to post
Share on other sites
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słabo szukasz.

 

A filmy? Też ich pełno na youtube.

http://pl.youtube.com/watch?v=q7qMjSDbT7U&search=seal - 1

http://pl.youtube.com/watch?v=bFw4tgB5RE4&search=seal -2

http://pl.youtube.com/watch?v=fnpQ32cVwv8&search=seal - 3

http://pl.youtube.com/watch?v=m8M7yTM0gb4&search=seal - 4

Co prawda film nie najnowszy ale oglądnąć można.

Co do SEAL'sów i ich wyposażenia to są to jednostko SF więc raczej nie mają stricte wytycznych co do wyposażenia i umundurowania. Zazwyczaj starają się "wtopić" w tło czyli choć troszkę upodobnić do jednostek czy to US Army czy USMC z którymi współpracują.

A tak ogólnie to polecam poczytać militaryphotos.net: http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=64638

Link to post
Share on other sites

dzieki :)

 

filmiki na you tubie oglądałem chyba wszystki, pytając miałem na myśli jakieś pełnometrażówki (nie mylic z bajką kinową). Wiem że discovery miał 3 programy na ich temat.

 

ale dzieki jeszcze raz bo już mi pomogłes i to bardzo :)

Link to post
Share on other sites

Wnioskując z materiału znajdującego się w RAPORT WTO 08/2007 US NAVY SEAL używa CMS-MC-CIRAS(vel. CIRAS Land) z miękkimi i/lub twardymi wkładami systemu SPEAR BALCS. Wchodzi w zestaw wyposażenia Modular Carrying System (MLCS), którego używa równiez SF, i panowie-bardziej-specjalni (;) ) z USAF.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze sie zapytam was o dwie rzeczy:

1) czym sie różni CIRAS od MARCIRAS ?? - sory w sprawach oporządzeniowych jestem zielony tak jakbym sie zacyznał bawić w AS

 

2) z tego co wiem to seals-i działają w 8 osobowych zespołach, czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest sklad zespołów, specjalnosci operatorów ??

Link to post
Share on other sites

...US NAVY SEAL używa CMS-MC-CIRAS(vel. CIRAS Land) z miękkimi i/lub twardymi wkładami systemu SPEAR BALCS. ...

 

Po pierwsze - USN Seal używa CIRASów w wersji "morskiej" - tzn. Maritime CIRAS.

Różnią się one umiejscowieniem rączki QR (land ma dwie takie rączki - na dolnej krawędzi kamizelki oraz z boku na wysokości piersi. maritime ma jedną rączkę, która znajduje się na górnej krawędzi, centralnie (na wysokości kości obojczykowych, może odrobinę wyżej).

Druga różnica polega na innym sposobie zapinania (zakładania) kamizelki. Land ma centralną klapę z przodu. Maritime zapina się na bokach.

 

Po drugie - co miałeś na pysli pisząc "miękkimi i/lub twardymi wkładami"? - zwłaszcza to "lub"mnie zaciekawiło :)

Edited by Igorek_SDS
Link to post
Share on other sites

Klik! A konkretniej Klik! Co prawda wszystko jest ubzdryngolone w krzaczkach, ale linki w opisach prowadzą do szczegółowych zdjęć.

 

A co do specjalności w zespole, to są oni specjalni i sami dobierają sobie broń i sprzęt zależnie od zadania/upodobań. (Tak mówili w tym dokumencie na Discovery, ale czy im można wierzyć?)

Link to post
Share on other sites
..US NAVY SEAL używa CMS-MC-CIRAS(vel. CIRAS Land) z miękkimi i/lub twardymi wkładami systemu SPEAR BALCS. ...

 

 

Po pierwsze - USN Seal używa CIRASów w wersji "morskiej" - tzn. Maritime CIRAS.

Różnią się one umiejscowieniem rączki QR (land ma dwie takie rączki - na dolnej krawędzi kamizelki oraz z boku na wysokości piersi. maritime ma jedną rączkę, która znajduje się na górnej krawędzi, centralnie (na wysokości kości obojczykowych, może odrobinę wyżej).

Druga różnica polega na innym sposobie zapinania (zakładania) kamizelki. Land ma centralną klapę z przodu. Maritime zapina się na bokach.

 

Cytat RAPORT WTO 08/2007

Kamizelka wykorzystuje wkłady balistyczne miękkie i twarde
(fakt tutaj z tym lub to mój wielki błąd :) )
z systemu SPEAR BALCS. Istnieje w dwóch wersjach. Jedna określania jako Maritime (CMS-MAR-CIRAS) z racji uwzględnienia uwag żołnieży Navy SEAL, a druga to land (CMS-MC-CIRAS)

Fakt tutaj też moja wina, czytanie ze zrozumieniem widocznie u mnie kuleje, moja wina ;)

Edited by Goose
Link to post
Share on other sites

Kurde. Kolejny "rekonstruktor", który nie wie co potrzeba...

 

Najpierw sobie chłopie poczytaj - na Amazon jest mnóstwo książek o tej tematyce. Znajdziesz też wiele stron, tylko trzeba spędzić chwilę na google...

 

Szaszłyk spoko możesz pisać tu co chcesz ale troszeczke kultury i nie traktuj mnie jak 14 latka który dopiero co forum zobaczył...pisałem że w sprawach oporządzeniowych jestem zielony, a kto pyta nie błądzi.

A to że znudziła mnie zabawa z byle czym i byle jak i chce jakoś sobie urozmaicić strzelanki to moja sprawa. I zaznaczam iż nie chce i napewno mi sie nie uda w 100% skopiować NS, jednak to gdzie działają spełnia moje oczekiwania (las, woda, cqb) zatem chciałem w jakiś sposób nawiązać do Sealsów...czy to jakieś przestępstwo??

 

Odnośnie książek to w innym temacie juz podano tytuły książek o NS, ale że do biblioteki bede sie wybierał dopiero w poniedziałek to chciałem sie kolegów po fachu zapytac co i jak.

 

Mimo wszystko dziekuje za podpowiedzi :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Kuliego Eddie, to może odpuśćmy sobie to "Silsowanie" na dzieńdobry. Czemu ludzi kręcą takie bzdury? Czy sądzisz że foczkowie siedzą na plaży w Wirginii i kombinują jak tu się przebrać żeby wyglądać odpowiednio spektakularnie? Ni chu-chu (skądinąd wiadomo że dla nich najważniejsze są odpowiednie odżywki do włosów). Poza ogólnie rozpowszechnionym we wszystkich "firmach" gadżeciarstwem, kierują się własnymi potrzebami i użytecznością sprzętu.

 

Więc jeśli chcesz sobie po prosty złożyć dobry (do określonego rodzaju działań) sprzęt i ciuchy i potrzebujesz wskazówek, to zapytaj o to wprost - najlepiej w odpowiednim wątku (konfiguracje oporządzenia), a nie szukaj hakiem po kanale, jednoosobowo rekonstruując SEALSów i co tam jeszcze...

Link to post
Share on other sites

Ok Panowie nie ma sesnu odbiegać i najeżdżac na siebie (Szaszłyk sory ale podniosłeś mi nieco ciśnienie).

Chciałem uzyskac troche info od osób na forum (po to chyba forum jest aby wymieniać między sobą uwagi).

 

Kolejna sprawa to nie mówiłem że jestem sam jeden do tego, poprostu ja wrzuciłem post zainteresowanych jest więcej osób. Ale spójrzcie na to inaczej nigdzie na forum nie było takiego tematu więc co komu szkodzi napisać kilka zdań jak jest pewien tego co pisze. Przyda sie potomności :mrgreen:

 

Zdaje sobie sprawe że sprzęt jest dobierany raczej indywidualnie (dlatego pytałem ogólnie jakie są preferencje w wyborze), przecież nie pytam sie który członek jak ubiera swoją m4ke, czy ma latarke z lewej czy prawej, i w którym miejscu na szynie hehe.

 

Tak, chce sobie wybrac dobry sprzęt, ale chce żeby to w jakimś stopniu sie kupy trzymało:)

 

Podsumowując, osobiście przepraszam jak kogoś którymś postem lub cąłym tematem uraziłem, i osobiscie zakopuje "toporek" wojenny razem z tym postem, jednak jak ktoś coś jeszcze ma do powiedzenia na temat to prosze, z checią sie jeszcze czegoś dowiem choć i tak już dużo mi powiedzieliście i za to dziekuje ślicznie :uśmiech:

Edited by Eddie
Link to post
Share on other sites

najpierw stary zakmiń co to Navy SEALs potem bądź rekonstruktorem :twisted:

 

ale, żeby nie było:

 

http://www.specwargear.com/SEAL-GEAR-2007.html

trochę byś poszperał trochę byś wiedział...

 

 

Misiu kolorowy juz poszperałem i znalazłem, a post został tez założony żeby uzupełnic moją skąpą jak narazie wiedze :)

Dziekuje za linki w imieniu moim i ludzi mojego pokroju :killer: :wink:

Edited by Eddie
Link to post
Share on other sites

Jako "były" rekonstruktor tej wyśmienitej jednostki mogę wrzuć trzy grosze do topiku.

 

http://www.js2028.pl/photogallery.php?photo_id=129

 

po pierwsze zadając w ten sposób pytania nie uzyskasz interesujących Cię odpowiedzi.

Nikt nie napisze Ci pikantnych szczegółów z życia i działania tej lub innej jednostki jak sam nie ruszysz tyłkiem.

Sam z kumplami przewertowaliśmy wszystko co było w Polsce na temat Seals...i to ładnych parę lat temu..wtedy dostęp do internetu był ograniczony a i informacji na temat fok było tam niewiele ...

a daliśmy radę.

To nie pisz że teraz nie można znaleźć takich rzeczy, jak filmy masz jak na dłoni!

zanim te filmy pojawiły się na Discovery to godzinami trzeba było się wpatrywać w zdjęcie gdzie widać było pół pleców operatora..

a teraz masz wszystko jak na dłoni..książki, net, filmy, figurki, ..wchodzisz na special-warfare.net i bez problemu masz gościa którego możesz odtworzyć ....

 

po drugie nie podaleś roku rekonstrukcji.

chodź piszesz o kamizelkach to jednak podział lat może byc tutaj bardzo istotny ..dlaczego?

rekonstrukcja fok z lat 1995-2000 nie nastręcza wielu trudności i w 99% można zdobyc do tego oryginały

lata 2001=2007 juz coraz trudniej zdobywac sprzęt używany obecnie a ceny idą w górę. LBT nie naruchasz (chodx 1 przedziale 1995-2000 też wystepuje) SOE zabije cię ceną i taki CIRAS oryginał także ..bo jak rekonstrukcja to rozumiem że chodzi Ci o oryginały ?

 

po trzecie zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia..o ile ktoś w tym topiku doradzał Kevna Dorckeya to tam nic oprócz historii (nudnawej ) nie ma. Net-militaryphotos, Pelta w warszawie , itp.

 

ze zdjęc dowiesz się wszystkiego..co jak i kiedy noszą, nauczysz się rozpoznawac sprzęt po kawałku taśmy, zdobędziesz wiedzę i szacunek innych ;-)

 

dlaczego miałbym Ci sprzedawać moje informacje za darmo ?

 

jak chcesz to tutaj masz linka do kilku fotek i noży jakie używają;

 

http://www.knives.pl/forum/nb-no-bullshit/...avy-seal.0.html

Edited by super
Link to post
Share on other sites

Super madrze gada, wertujac materialy dojdziesz do etapu kiedy bedziesz rozpoznawal popo fotkach nie podpisanych jaka jednostka i z ktorego roku

Ale zeby niebylo ze tylko gadam bzdury, to niech kolega przygotuje sobie karte kredytowa i robi zakupy :

http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_i_0/103-...Ci%3Astripbooks

odpowiednie pozycje musisz wyluskac sobie sam. Polecam pozycje serii "Power" oraz "Inside ... "

Czytanie rozwija ;)

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://sealteamthree.phorum.pl/

 

a nóż komuś się przyda

 

 

Nie wiem kto poprawiał rzekomego orta, ale zmienił zupełnie sens zdania.

Teraz mówi ono, że nóż (narzędzie do cięcia) się komuś przyda.

Zdanie zaś miało tryb przypuszczający, że dana informacja może być komuś przydatna.

KLIK

 

Królik

 

Mój Ty Króliku, nie poprawiałem jeno podkreśliłem na czerwono - "nóż" był w oryginale a powinien być "nuż".

 

Szasz

Link to post
Share on other sites

Nie wiem SUPER jakie masz podejście do "rekonstrukcji" ale jak dla mnie i osób które chcą coś robić w tym kierunku to nie tylko naszywki szpej i CQB, ale też zainteresowanie się daną formacją głębiej (historia czy sposób szkolenia, działania )

Nie chcę oceniać co jest modne i na czasie ale wiem jedno- z nami bawić się nie będziesz na pewno, chociażby za sposób podejścia, bo nie takich ludzi szukamy.

 

Jak chcesz porozmawiać o tym to wyślij mi swój nr skype to na pewno zadzwonię, ale nie rób tu OT.

 

pokój V

 

p.s.

 

THX Królik

Edited by Paul
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...