Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Która komora hop-up?


Recommended Posts

Witam!

 

Z racji że komora hop-up w mojej emusi (CA) padła na amen, prosił bym o porade którą komore wybrać.

 

Wpadły mi w oko następujące pozycje:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2081

 

Z tego co wyczytałem na forum- bardzo solidna, poprawia celność. Ale na cuda związane ze szczelnością w tym miejscu bym nie liczył (bo to chyba dysza i gumka hop-up za to odpowiadają?).

 

Oraz komora Prometheusa:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2823

 

Z opisu wynika że posiada uszczelkę na styku z lufą, czyli odpada teflon-fix :)

 

jeśli ktoś zna jakieś inne godne zainteresowania pozycje- prosił bym o opinię

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam Prometheusa. Z różnic widać od razu brak tej uszczelki między komorą, a gearboxem w Promku. Regulacja jest dosyć ciężka (gumowa podkładka pod zębatkami), co zaliczam na plus - nic nie powinno się rozregulować.

Co do osiągów nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, bo karabin zaraz po założeniu komory poleciał do serwisu. Nie wiem czy to przypadek (zapewne tak), ale z 70-80m na 5 strzałów trafiłem 2 razy w lampę uliczną.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja mam KA.

Właściwie mógłbym skopiować post zdzisia o Promku (poza kwestią o uszczelce między gb a komorą).

Co ciekawe, mój karabin, raptem kilkanaścia strzałów po założeniu komory, również jutro jedzie do serwisu (z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn)...

W każdym razie te kilkanaście strzałów pokazało mi różnicę między stockową komorą i gumką a komorą KA i gumką Systemy.

 

Skoro już jesteśmy przy "ulicznych" porównaniach, to...

...z ok.65 metrów nie miałem żadnego problemu z trafieniem w znak drogowy:)) (480-490fps)

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Miałem przez 2-3 miesiące Promyka, teraz mam KA. Trudno mi powiedzieć co z osiągami. Obie komory były zamontowane w M16A4 G&P. Pierwsza strzelała bardzo ładnie, szybko zmieniłem lufę na preckę Systemy i było jeszcze fajniej. Z drugim egzemplarzem M16 gorzej - na razie jeszcze mam stockową lufę, z którą coś musi być nie tak - nosi kulki na wszystkie strony jak szalona. Precki jeszcze nie wstawiłem (brak kasy), ale będę na 99% wsadzał KM-Heada, czyli porównanie też nie będzie do końca dobre.

 

Moge jedynie powiedzieć, ze zarówno w przypadku Promyka jak i KA uzyskałem bardzo ładną powtarzalność strzałów - w obydwu przypadkach 398-400fps. Obie repliki poddane dokładnie tym samym zabiegom. Tak więc na tej podstawie stwierdzam, zę obie komory są na BARDZO zbliżonym poziomie jeśli chodzi o szczelność i powtarzalność strzałów. Jak wpływają na celność nie jestem w stanie stwierdzić z powody wcześniej wspomnianej różnicy zastosowanych luf.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U mnie się dziwnie trafiło. Testowałem komory Promyka,G&P i systeme. G&P miało śmieszne wariacje,Systema bardzo dobra powtarzalność i lubiła zaskakiwać pozytywnie w zimnie a Prometheus.....

pewnie mi sie trafił wadliwy ale śrubka co była w zestawie nie chciała się wkręcić w komorę co powodowało odkręcenie docisku pod wpływem strzału i rozwalanie zasięgu już po pierwszym strzale.Oprócz tego rozerwało mi gumeczkę :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...