Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Po co komu CNC, jak z gwoździa prościej :P .

 

Lesiu, mniejsza wejdzie na pewno, z większą może być problem. Masz 2 opcje ominięcia problemu i korzystania z takiej takiej batki jakiej ci się podoba. Opcja pierwsza - risy i puszka. Nie muszą być żadne fikuśnie full alu itp. Plastiki z cymy 028 docięte do wymiaru też robotę wystarczającą zrobią.

jy5zyjv.jpg

Opcja druga, kable na kolbę, na kolbę ładownica i możesz nosić nawet i 3000mAh.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://deltashop.pl/...h-2s-1525c.html taka wchodzi, jeden listek do rury, a drugi pod dekiel, mieści się razem z mosfetem.

 

Z tą pojedyńcza raczej nie domkniesz pokrywy.

 

Ed.

 

Niedoczytałem, że to 3S, nie ma szans tego większego zmieścić. Ew. poszukać pakiet w listkach i jeden w rurę a dwa pod dekiel próbować upchnąć, ale wątpie.

Edited by eldek
Link to post
Share on other sites

Lesiu, ja sciągałem z hobbykinga batona do suki i mimo że wstępne pomiary wskazywały że się zmieścił, to jednak nie pasował (dekiel się domknąć nie chciał). https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17288__Turnigy_nano_tech_1300mah_3S_25_50C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

Patrz na wymiary i szukaj czegoś niższego niż 18mm (bo na szerokość wchodzi spoko).Dzięki Bogu batka weszła do prowadnicy kolby w m4 ;D.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja w swoim miałem Turnigy 7.4 1400, o ile pamiętam.

Dwudzielny oczywiście. Jedna część w rurę gazową druga i kable pod dekiel i było w sam raz.

Tak więc ten 1400 powinien wejść z luzem, ale 2400 wątpię.

Kup 1400, ja moim byłym kałaszkiem siałem średnio. Nie mało i nie za dużo, 1400mAh nigdy mi nie zabrakło.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Orientuje się może ktoś, jak z jakością tej repliki z Taiwanguna? Stal i drewno poziom trzymają, czy sklejeczka z odpustu? Mam zamiar zainwestować w tę replikę jako moją pierwszą i upewniam się. Kosztuje teraz 400 złotych i myślę, że to całkiem niewiele. A jeśli chodzi o bebechy to lepsze od Cymy? Wytrzyma mi parę tysięcy kulek? Przepraszam jeśli coś powtarzam i dziękuje za przyszłe odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jak często zdarza się, żeby podstawa muszki była krzywo zakołkowana? Zawias dekla/podstawa szczerbiny też jest trochę krzywo do dekla przymocowany (zawias notabene jest stalowy, co mnie zdziwiło, bo jak bawiłem się ostatnio jakąś suką bojcową, jeszcze z logiem PJ i było to chyba znalowe). Chodzi mi o to, czy jest sens to odsyłać, czy ten model po prostu już tak ma i próbować tą podstawę muchy samemu poprawiać (pamięta ktoś czy było coś w temacie na ten temat?).

Hajkap stockowy też Wam lata w gnieździe jak głupi?

 

Przy okazji TG ściemnia w opisie "Korpus wraz z zamontowaną szyną boczną, pokrywa zamka i kolba składana została wykonana ze stali". Tak jak się domyślałem, oczywiście szyna boczna nie jest stalowa :P

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś już próbwał zrobić taki montaż? Ja spróbowałem

 

5cm szyny RIS lekko przypiłowanej i dokręconej dwoma śrubkami do dekla. Siedzi sztywno i Micro Aimpoint pasuje na styk. Pokrywa normalnie otwiera się i zamyka. Kolimator jest jedynie minimalnie przechylony w dół, co da się zniwelować regulacją kropki.

 

ojojojo_aksu.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie wiem czy ktoś już to widział ale znalazłem kawał dobrego sprzętu (niestety drogiego :icon_cry:).

 

Przeglądając sobie stronkę Russian Optics natknąłem się na dolny chwyt B-11 produkcji ZenitCo. Cena powala. 4500rubli co daje ponad 250zł. Link do sklepu

 

Dziś przeglądając sklepy z chińszczyzną natknąłem się na to samo tylko dużo taniej - ZOT ZB-11 Handguard for AKS-74U Airsoft Gun.

Idąc dalej znalazłem fajną szynę/podstawkę pod Trijicon RMR'a, która wpasowuje się w szczerbinkę - Hephaestus Mount Base for AKS-74U / AKMSU Series.

 

O tyle o ile co do sztywności drugiego rozwiązania nie mam pewności bo dekiel lubi latać to pierwsze jest już dużo lepsze od dużo droższego aluminiowego handguarda od Cyma

Link to post
Share on other sites

Jednak trochę się różnią ale jedno i drugie robione na CNC z ALU więc po do dopłacać nawet to 70 zł skoro można spożytkować na coś innego. Chyba, że masz w zamyślę kupic ostrego i trzymać w piwnicy. Wtedy tańszy może się połamać od wystrzału (gorszy stop).

 

Jeszcze jedna fajna rzecz: kolejna szyna na szczerbinkę/pokrywę. Zamiast rozkładać naszą szczerbinkę, po prostu nakładamy tą szynę i skręcamy na ścisk. Foto.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Nie wiem na ile w tym prawdy, ale Zenit stwierdzał że podróby da się zgiąć w ręce. Tak czy inaczej, ja tam bym wolał dołożyć i cieszyć się oryginałem.

 

Hmmm, pozwala zamontować pewnie dłuższe kolimatory, ale ciekawe czy ma prześwit umożliwiający celowanie z mechanicznych przyrządów.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...