Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem że full steel & wood - ale dokonałem skrótu myślowego - wersja

full steel & wood = full steel

wood = wood

no i jest jeszcze ta pierwsza wersja produkcyjna plasticzna.

 

Chodzi o to czy ktokolwiek miał w środku pudełka, albo na zew., albo w instrukcji info o właściwiej wersji potwierdzające niejako, że to właśnie ta.

 

Jestem właścicielem aks74u i w pudełku była taka nalepka że to :wood: wielkimi literami. Sęk w tym, że zamówiłem full steel. Różnica między wood a full steel na wgc to tylko 10dolców. I dlatego pytam jak u innych osób ta kwestia wygląda.

Dodam że sprawdziłem i zespół muszki i szczerbinki oraz zatrzask kolby są z znalu a chociażby ta ostatnia rzecz powinna być (jeśli to byłby full steel) stalowa. W tej układance coś nie pasuje i już podnosi mi się ciśnienie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niet!

Zakupiłem taką wersję i musiałem dopiero sam to zamontować.

Jakby ci to powiedzieć, w mojej wersji full steel SĄ stalowe łożyska i łożyskowana prowadnica. Jak dobrze poszukasz na arnie's airsoft to zobaczysz, że inni też tak mają. Może masz werje full metal, albo zapili przy produkcji?

Edited by RzezniQ
Link to post
Share on other sites

Wersja "Full STEEL and wood" standardowo powinna mieć metalowe łożyska i prowadnicę, plastiki są w podstawowej Full METAL (RK-01) z plastikowym chwytem przednim i w wersji z drewienkiem (Full METAL and wood czyli RK-01-W).

 

Mam pytanie, które już się przewijało na forum w nieco innej formie..

 

 

Czy komuś udało się znaleźć gdzieś szynę montażową do AKS-74U Boiya, która NIE WYMAGA żadnych przeróbek, obracania itp. cudów z fabryczną szyną boczną ??

Link to post
Share on other sites

Hmm.. właśnie o montaże mi chodziło.. Wcześniej pojawiały się informacje, że niektóre wysokie montaże nie pasują wcale, a do innych trzeba demontować oryginalnie zamocowaną (na nity?) szynę boczną i obrócić ją do góry nogami.

 

Możesz podać jaki masz montaż, najlepiej z linkiem?

 

P.S. Mowa oczywiście o AKSU Boyi'a, nie o Cymy ?

Link to post
Share on other sites

Ja tam kopii kruszyć nie będę kto co ma w replice.

Natomiast w mojej (steel + wood- 350 fps (może tu leży wampir pogrzebany) były części w/w.

Co jest w Twojej i innych- za cholere nie wiem bo nie widziałem ;)

 

ps. co do szyny też zrobiłem jak sgt chaos.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Dziś przyszła moja maleńka :lol:

"Stockowy" nowy gearbox (z wymienionym cylindrem na typ "0" oczywiście) wstawiłem do starego boja (długiego 74N). ROF na frajerfoxie był przeogromny jak na M120... Osiągi super, myślę że ma coś koło 420 FPS bo strzela o niebo lepiej niż na starym GB który miał około 380.

 

Stary GB wstawiłem do AKSU.

Wymieniłem na łożyska kulkowe 7mm i co ciekawe musiałem troszke przypiłować otwory w szkielecie żeby wlazły bo bez tego ni hu... :-F Wstawiłem starą sprężyne od cymy (I seria czyli M90) bo aksu ma być do budynków. Co ciekawe po zmianie cylindra na typ "2" musiałem też zmienić gumkę na głowicy tłoka bo stara była rozszczelniona i puszczała powietrze (na starym typ "0" była w 100% szczelna). Po przesmarowaniu skręceniu itd. poszły pierwsze strzały... ROF... Lepszy niż przy M120, ale spodziewałem się więcej... Osiągi... Tutaj zdziwienie bo zasięg może 5-8m mniejszy od "większego" brata. Celność słabsza ale to pewnie przez smar no i oczywiście krótszą lufe (HU sylikon niebieski P&J bo guarderki gdzieś spierd....). Przy springu M90 powinno być coś koło 300 FPS, ale wydaje mi się jak by miało więcej... Teraz czeka go malowanie drewna na czarny mat. I w związku z tym moje pytanie czy farbki modelarskie zdadzą tu egzamin??

 

Ogólnie świetna repliczka, polecam wstawić M90 i szaleć w budynkach:P

 

Zapomniałem dodać. Stary gerbox (non stop na M120) praktycznie bez śladów użycia a wywalił coś około 30000 kulek... Kupywałem bodajże w styczniu. Jedyne co siadło to osłonka silnika (normalka podobno) i zebatka osi silnika, ale to z mojej winy...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

 

Zapomniałem dodać. Stary gerbox (non stop na M120) praktycznie bez śladów użycia a wywalił coś około 30000 kulek... Kupywałem bodajże w styczniu. Jedyne co siadło to osłonka silnika (normalka podobno) i zebatka osi silnika, ale to z mojej winy...

 

 

Ciekawe dalczego dzwonią mi w uszach słowa starych wyjadaczy tego forum " nie kupujcie chińczyków bo zaraz padną, no chyba że macie szczęście i trafi wam się super egzemplarz".

Jakoś dużo tych szczęściarzy na forum...

8-)

Link to post
Share on other sites

U mnie tak samo.

RK-01W, jeszcze pierwsza wersja, kupiony na samym początku stycznia. Po 35000 BB na zębatkach zero zużycia, tłok b.mało, reszta części ok.

Poza tym pęknięta ramka silnika, ale w chwycie nie ma luzów więc działa doskonale.

Link to post
Share on other sites

Dziś troszke postrzelałem z AKSU. Na kulkach 0.2g firmy blaster- rozrzut dość spory, dziwne że kulki tej firmy nie latają tak jak sie tego spodziewałem. Na 0.25g gold fire- troszke lepiej niż na blasterach (celność) ale kulki lecą zdecydowanie wolniej. Kulki 0.2g P&J... Super! Celność zadowalająca (podobna do długiego kałaszka, ale jednak krótsza lufa swoje robi), zasięg lepszy niż na 2 poprzednich. Na 0.25 P&J celność świetna, zasięg podobny, ale leca wolniej. Gumka niebieska sylikonowa P&J. Dosyć wietrznie. Kulki pobiera bardzo ładnie, choć dwa lub trzy razy jednej nie pobrał, ale przy takim ROF-ie to chyba ok...

 

Wam też kolba troszke lata w góre i w dół (ok. 5mm.) w pozycji złożonej? W długim nie mam takiego problemu... (w długim rzadko składam, a w aksu bede to robił dość często i na starcie takie odchylenie troche mnie martwi...)

Link to post
Share on other sites

W pozycji złożonej? U mnie siedzi jak skała. 5mm to strasznie dużo.

 

W rozłożonej chwiało mi sie ok. milimetra (chyba nawet nie).

Wkleiłem zwitek czarnej taśmy izolacyjnej do środka, tak, żeby na styk domykała się kolba po rozłożeniu.

Po tym zabiegu przestała się chwiać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...