Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Jaka bron krotka dla snpiera?


Recommended Posts

Tak ale sam stock to 600zl :/ Jja jestem za opcja ze w okolicach nie za drogo czasem jak na krotka bron?

Wiem, jednak zawsze AEG i zima nie boli, tez o tym myslalem ale chyba jednak siadzie ingramik:D Wlasnie obczailem ze na FA jest komplet za 500 z neiwielkim hakiem:D.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam jak koledzy wczesniej wspominali glocka KSC z FA.

 

Moj glock jest najmniejszym z najmniejszych ( proszebardzo smiejcie sie) -> Glock 26 :].

Dla mnie akurat mały podreczny i doscy porzadnie łupie, kiedy trzeba dowalic, dowala i niepozostawia nic do gadania, jedynym jego mankamentem jest to ze ma tylko 15 kul w magazynku ale to nieproblem bo pasuje doniego ten mag co ma 49 :].

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie! Bronią boczną dla snajpera nie może być żaden szotgan :D czy jakakolwiek broń noszona w placaku. Broń boczna powinna być łatwo dostępną, nie powinna przeszkadzać podzczas czołgania czy innych czynnośći horyzontalnych :) . Powinna być szybkostrzelna i i mieć pojemny magazynek ew. 2 mag. Wiem to z doświadczenia, gdyż musiałem nieraz pryskać. Podczas ucieczki najlepszym sprzętem są własne nogi, a wiejąć strzelamy przez ramie albo odwaracamy się i walimy ile wlezie. Celność ma znaczenie marginalne. Chodzi o to by zatrzymać przeciwnika za drzewem i zyskać parę sekund, by zwiać ew. zaczaić się gdzieś i go skosić. Dlatego właśnie Glock czy MP5K wydają się być najlepsze.

Link to post
Share on other sites

Nie, mylisz się. "Snajper" w "airsofcie" zazwyczaj ma replikę, którą musi przeładować po strzale lub szybkostrzelność jego repliki jest gorsza. Po drugie, jego "broń" ma moc większą od zwyczajnej. W związku z tym, aby obronić się , móc podejść w razie potrzeby na bliższą odległość lub walczyć w pomieszczeniach potrzebuje "rozpylacza" tzn Ingram'a, UZI, MP5K, dowolnego Glock'a strzelającego serią czy też Berette 93R.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Glocka 17, nosze go na udzie i jak na razie sprawdza sie hmmm srednio tzn zazwyczaj jak mam dobra pozycje to rozkladam sie ze snajpa, a pistolet lezy obok wrazie gdyby trzeba bylo kropnac kogos kto podszedl za blisko bez kombinacji i siegania do kabury, tak samo jak zostaje namierzony to lapie karabin w jedna reke pistolet w druga i spier....lam ile sil w nogach strzelajac przez ramie do wyczerpania amunicji. Moim zdaniem gazowka ma za mala pojemnosc magazynka, i za mala sile ognia aby bezpiecznie zabrac zad kiedy jest taka potrzeba (nawet te co strzelaja seriami) druga sprawa jest dosyc kaprysna jesli chodzi o zabawe np pozna jesienia (o zimie nie wspomne) albo na wiosne, czesto podczas czolgania w krzakach albo okopach ulega zabrudzeniu i zaciecie gotowe. Dobrym rozwiazaniem sa pistolety elektryczne (osobiscie nie przepadam, nie maja blow-backa) male poreczne mozna nawet nawiazac walke z worgiem, ktory nas zaskoczyl. Najlepszym rozwiazaniem wydaje sie byc MP5K, maly mozna go wmiare wygodnie nosic, duza sila ognia, pojemne magi, celnosc? nie najlepsza, ale od tego mamy przeciez karabin :)

Link to post
Share on other sites
Dobrym rozwiazaniem sa pistolety elektryczne (osobiscie nie przepadam, nie maja blow-backa) male poreczne mozna nawet nawiazac walke z worgiem, ktory nas zaskoczyl.
Ogólnie muszę ci powiedzieć, że też tego żałuje. Aczkolwiek rekompensuje mi to użyteczność tej zabawki. Zastanawiam się teraz nad powiększonym magazynkiem.

Co mu "plusuje" :

- celny

- spory zasięg (nie mierzyłem ale momentami mam wrażenie, że niewiele mniejszy od stockowego elektryka)

- temperatura nie będzie miała na niego takiego wpływu jak na "gaziaka"

- pojemny magazynek w wersji podstawowej

- dość cichy

 

Co na minus :

- lekkie opóźnienie podczas strzału

- brak bb

- dziwny magazynek, który ma w zwyczaju się nieco poluzować (trzeba podkleić)

Link to post
Share on other sites
Co mu "plusuje" :
Zapomniales dodac - maly i poreczny co jest duza zaleta dla snajperow, ktorzy musza zazwyczaj targac ghille, oporzadzenie i duze, ciezkie giwery :)

 

Dzikki jak mnie pamiec nie myli miales tez MP5K, jesli tak to czy moglbys w paru slowach porownac elektrycznego Glocka do MPki, jak sie ma jeden do drugiego, wlasne odczucia itp. pewnie przyda sie takie porownanie osoba, ktore maja problem z wyborem.

Link to post
Share on other sites

Postaram się w oparciu o to, co najważniejsze.

a) MP5K

B) Glock 18C AEP

 

 

1) Przenoszenie :

a) Niewygodny nieco. Wymaga metody prób i błędów, aby znaleźć ten właściwy dla nas sposób przenoszenia. Ogólnie szelki chyba tylko, bo ten pomysł z noszeniem na udzie podczas czołgania może ściągać cały bajzel z ziemi (jak dla snajpera w ghille to może być za dużo - jak dla mnie było mi wszystko jedno - potrafię biegać z innymi replikami np M733 czy G36C ze sobą jako dodatkowa broń)

B) Jak to pistolet, gdzieś w kaburze albo tak jak mam ja - w ładownicy

 

2) Szybkostrzelność

a) Szybsza niż u Glock'a, możliwość ingerencji we wnętrzności w celu "tuningu prędkościowego)

B) Taka sobie, ja używam żółtych kulek czasami nawet, ogólnie drażni ten moment na początku gdy mechanizm rusza

 

3) Zasięg

a) Taki jak stock'owe TM

B) Zaskakująco duży, jak już wspominałem taki lub prawie taki jak stock'owe TM

 

4) Magazynek :

a) Jak to w MP5

B) Specyficzny, może dostać luzu ale zaleta jest taka, iż można przenosić kilka ze sobą bez zwiększenia ciężaru - ot wystarczy mała ładownica ze szczelnym zamknięciem. Istnieje również hi-cap, który dużo dodaje jak na taką małą broń (miałem w ręku Glock'a z hi-cap'em oraz tłumikiem - to wciąż wygodna replika i poręczna, bardziej niż MP5K)

 

5) Bateria:

a) Wiadomo 8.4V 600mAh ale można po wycięciu rączki przeładowania zainstalować większą - niestety wymiana baterii jest niewygodna i zajmuje trochę czasu

B) Bateria mała ,ale starcza na mniej-więcej 200-300 kulek (nowe baterie są tanie i łatwo się je wymienia).

 

6) Regulacja hop-up'u

a) Dość wredna, bo wymaga demontażu chwytu przedniego

B) Łatwa, bo wymaga tylko zdjęcia zamka (co robi się szybko a na dodatek wcale nie umożliwia strzelania z Glock'a)

 

7) Upgread'y (właściwie zbyteczne - bo ta ma być boczna ale coś tam można wstawić, czy to wyciszyć np.)

a) Takie jakie są

B) Jak na razie to lufa wewnętrzna precyzyjna (kolega mówił, iż montaż sprawia nieco problemów)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mój brat nosił P90 na plecach kiedy korzystał z gazowej M1. Jednak on jest dużym gościem (przez duże D). Normalnie wszystko większe od MP5K robi problemy. Możesz mi wierzyć, bo sam nie raz łaziłem z M733 czy G36 na plecach. O ile P90 ma dobry profil tzn mało elementów odstających to jednak jest duże. Zapomnij o włożeniu pod pachę na przykład.

Link to post
Share on other sites

No właśnie ale z MP5K jest dosyć duży problem - ma dużo wystających elementów (np.rączka przeładowania) przez co niemożliwe jest szybkie wyciągnięcie z kabury, a myśle że to jest dosyć istotne, bo jeśli ktoś cię podejdzie to odruchowo będziesz sięgać po coś do obrony, a tu....coś gdzieś zawadza.

Ja mam właśnie dylemat z kupnem broni bocznej, przede wszystkim - gazowa czy elektryk. Bo zależy mi na 2 rzeczach - realiźmie (w gaziakach ruchomy zamek) i braku zacięć (brak syfonu w elektrykach).

Nie słyszałem też o żadnym snajperze (nie ASG) z bronią boczną maszynową...

Link to post
Share on other sites

dzikki napisał

potrafię biegać z innymi replikami np M733 czy G36C ze sobą jako dodatkowa broń
kurde normalnie szacuneczek :) jak Ty to robisz, że Ci się nie plączą? Ja czasami biegam z M4 jako boczną.... taaa boczną ;) powiedzmy dodatkową do APSa i za cholere nie moge ich pogodzić razem. Plączą mi sie pasy nosne, ryje lufami dziury w glebie i jeszcze ciezar... jak walne z tym wszystkim na glebe po parogodzinnym bieganiu to wstać już mi się nie chce, ale to nie stanowi zbyt dużego problemu, najgorzej to szybko przesiąść się z jednej na drugą jeśli zachodzi potrzeba. Zazwyczaj APS spoczywa na plecach a M4 targam w rece jesli zachodzi potrzeba oddania strzału ze snajpy to zanim ją sciągne, a niejednokrotnie pas nosny zachaczy mi o jakiś element kamizerki i dupa.
Link to post
Share on other sites

Ghost to ze względu na zloty i tego typu duże zabawy. Nie lubię wracać do samochodu więc wszystko mam ze sobą. Teraz dochodzi do tego plecak jeszcze, olv z wkładami i płytą, hełm kevlarowy itp Boje się kolejnego zlotu hahaha.

Co do rozmieszczenia to musisz sobie zaplanować - tak samo jak słyszałem, że komuś 3-punktowy pas w czołganiu się przeszkadza. Czołgałem się mając replikę tak zawieszoną, w obładowanej kamizelce Orkana i jeszcze z torbą z maską p-gazową po krzaczorach w Twierdzy Modlin - jak się dobrze umieści wszystko to nic nie przeszkadza.

 

 

A żeby nie było OT to Technik MP5K jest krótki, do tego montujesz w nim np hi-cap z imitacją naboi by skrócić magazynek (niektórzy mówią, że grzechocze - mi tam nigdy nie grzechotał). Jeśli wisi na szelkach pod pachą to szarpnięcie rozpina zaczep i już masz go w rękach.

Tak jak mówie - Glock 18C z TM elektryczny i do niego zapasowa bateria oraz hi-cap na 100 kulek - czego trzeba więcej.

Link to post
Share on other sites

dzikki napisał:

ze względu na zloty i tego typu duże zabawy. Nie lubię wracać do samochodu więc wszystko mam ze sobą.
wlaśnie o to chodzi, też chciałbym mieć wszystko przy sobie :) międzyinnymi APSa i Mkę, więc musze pokombinować i wypracować sobie miejsce, żeby jedno drugiemu nie przeszkadzało.
dochodzi do tego plecak jeszcze, olv z wkładami i płytą, hełm kevlarowy itp Boje się kolejnego zlotu hahaha
jesteś szalony ;)

 

mam nadzieję, że temat nie jest za bardzo OT, bądź co bądź jest to jakiś sposób na alternatywną broń dla snajpera, no jedynie pozatym, że nie jest krótka :)

Link to post
Share on other sites

Teraz będe chciał pokombinować nad mocowaniem M733 do plecaka od Janysta. On ma na bokach taśmy do mocowania więc można by było coś skręcić. Tak, by potem móc wygodnie sięgnąć po replikę w razie problemów i ogólnie, by dobrze się ją przenosiło.

Link to post
Share on other sites
Nie słyszałem też o żadnym snajperze (nie ASG) z bronią boczną maszynową...

No wlasnie, a wie ktos z czego kozystaja prawdziwi snajperzy? Domyslam sie, ze tylko z pistoletow ale czy sa to jakies specjalne wersje? I gdzie je trzymaja?

 

Ps. dzikki kiedys widzialem na zdjeciu zolnierza trzymajacego mape, a pod pacha zwisal mu wlasnie p90. Niestety bylo to bardzo dawno temu i nie udalo mi sie go ponownie odnalesc :|

Link to post
Share on other sites
Nie słyszałem też o żadnym snajperze (nie ASG) z bronią boczną maszynową...

kurcze, nie pamietam gdzie, ale widziałem naszych rodzimych snajperów z GROMu, którzy oprócz karabinu wyborowego wyposażeni byli w MP5SD6

 

Usunąłem posty nie na temat. Jak szukacie prawdziwego wyposażenia snajpera itp to poszukajcie w sieci albo zadajcie pytanie w odpowiednim dziale. Nie zmieniamy tematu by ludzie, którzy po was korzystać będą z tego tematu mieli ułatwioną sprawę. Tak samo pogaduszki "co widziałem w filmie"./mod

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja aktualnie używam sigmy 40f i uważam że też się nadaje na przyboczną dla strzelca wyborowego. Przez dłuższy czas miałem ją jako broń główną i nie miałem problemów z przeciwnikam posiadającymi aegi. Świetnie spisuje się jako broń przyboczna wystarczający mag szybkostrzelność i oczywiście zasięg.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...