Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

re: Pucek

 

Dzięki za słowa uznania :) - fakt, że większość wiedzy zdobyłem czytając "źródła" po niemiecku, ale wiedza nie pochodzi niestety z jednego podręcznika - jest ich co najmniej kilkanaście (ZDv-ki), do tego dochodzą instrukcje do sprzętu (TL-ki), no i "prywatne" opracowania w internecie.

 

Jeśli zamierzasz wzorować się na BW, to mogę poradzić Ci w pierwszej kolejności wybranie typu jednostki, na której chcesz się wzorować (wiadomo, że to będzie piechota - w ASG raczej inne jednostki nie mają sensu, może to by jednak piechota górska, spadochroniarze,lekka piechota, jednostki specjalne).

Jak już masz wybór za sobą, jest o wiele prościej dobierać sprzęt...

 

re: mavc

 

Co do noży to muszę stwierdzić, że ceny są naprawdę świetne. Te z pierwszych linków to UC855 - były używane w BW do czasu wprowadzenia ACK - wspominałem o tym w artykule na stronie AWR, tam masz także daty :). Ten nóż był ogólnowojskowy.

 

KCB77 z linku to raczej na pewno wersja pod G36, te od AK są dość rzadkie. U nas ten nóż ma Czopek, i sobie go chwali - wszystkie noże tej serii to zresztą bardzo udane konstrukcje. Ten bagnet to w zasadzie jedyna konstrukcja zaprojektowana od podstaw pod G36 - jak chcesz koniecznie bagnet to bierz bez wahania (żabka jest zrobiona pod oporządzenie BW).

 

Co do noży w BW to każdy typ w zwyczajnej piechocie jest rzadkością - teraz takie czasy, że duży nóż na misji się nie przydaje

 

A tak nawiasem to najlepiej jakbyś zapytał konkretnie o któryś typ - może będę w stanie pomóc :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że same nazwy wskazują na to czym zajmują się poszczególne jednostki. Większość jednostek piechoty używa identycznego sprzętu, z drobnymi różnicami (np. spadochroniarze mają inne hełmy, piechota górska inne buty i czapki...).

Najtrudniej jest się wzorować na jednostkach specjalnych - sprzęt jest trudno dostępny, drogi i jest mało o nim informacji. Daje jednak najwięcej możliwości indywidualnego dopasowania (tzn. mniej jest wymogów regulaminowych). Moja grupa jest właśnie w trakcie przechodzenia na wyposażenie jednostek specjalnych (wcześniej wzorowaliśmy się na zwykłej piechocie) i... Jest ciężko. Początkującym raczej odradzam!

 

Ronin

 

p.s.

 

Najlepiej sobie poszperaj w polskim internecie na temat rodzajów piechoty, wybierz sobie coś a później szukaj niemieckich odpowiedników.

Link to post
Share on other sites

Co to za broń wsparcia tylko z 1 magiem (co z tego że 100 naboi)?

 

W przypadku airsoftu - osobiście wolę kilka takich "bębenków" przerobionych na 300-400 kulkowych midcapów.

 

Inna sprawa to koszty bębenków + koszt kilku midcapów na przeróbkę :mrgreen: .

 

 

EDIT

 

 

Podobno do noszenia bębenków służą chlebaki, spotykane choćby w pasoszelkach za +-45zł (co zamierzam kupić)

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Dokładnych wymiarów tej torby nie podam, bo nie mam jej pod ręką, ale żeby obrazowo wyjaśnić jej rozmiar powiem, że jest ona szerokości tej samej co normalny chlebak BW, a wysokość jest o połowę większa, przy czym nie ma możliwości kompresowania klapy, jak w przypadku chlebaka. Torba ta służy (jak słusznie zauważył ramol) do przenoszenia maski, a dokładniej:

- maski z dokręconym filtrem;

- zestawu do dekontaminacji;

- rękawic gumowe ABC;

- poncha przeciwdeszczowo-p. chem. (instrukcja dopuszcza takiego użycia w sytuacji gdy, pod ręką nie ma stroju ABC);

- zeszytu na meldunki o zagrożeniu.

 

Oczywiście maska idzie na sam wierzch :).

 

Jeśli chodzi o ładownicę na magi bębnowe to powiem, że... Wystarczy uważnie przeczytać opis oporządzenia na stronie mojej ekipy i wszystko będzie jasne :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Problem z linkami polega na tym, że oferty sklepów wciąż się zmieniają a przy ciągle rosnącej ilości artykułów, monitorowanie, czy aby link dalej działa i wskazuje dany produkt, jest dość czasochłonne...

 

Prostym sposobem odnajdywania produktów, jest szukanie ich w niemieckich sklepach po nazwie - dlatego zawsze podaję nazwy oryginalne :). Spis sklepów znajduje się w dziale linki :).

 

Oczywiście w razie niejasności czy pytań możecie zadawać je np. w komentarzach, jak to wspomniał Tuziol.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

W sumie racja ale orientacyjną cenę mógłbyś podawac, co oczywiście nie znaczy że nie można danej rzeczy kupic taniej, zawsze można:). Fakt jest taki że temat o sprzęcie BW jest najobszerniejszy i najbardziej fachowy. Co z moja propozycją tłumaczenia "podręczników" można by chociaż podstawowy i jakieś o broni przetłumaczyc, sam chętnie przygotuje grafiki i pomogę to zestawic w PDF'ie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt nadal jest na sprzedaż, ale nikt z tych co zapytali się nie zgłasza :). Panowie - dalej!

 

Co do zestawów do radia indywidualnego, to znam dwa modele - od SEM52A:

 

b_s52h.jpg

 

i 52SE:

 

b_sem52slm.jpg

 

Oba są średnio wygodne (mówi się o nich "majty" - bo wyglądają jak majtki na głowę).

 

Bardzo fajny zestaw posiada Wolf - jest to zestaw przeznaczony dla KSK i innych jednostek specjalnych, niestety nie mam dobrej fotki tego zestawu, no i nie pamiętam dokładnego oznaczenia :(. Jak odkupię ten zestaw od Wolfa ;) to pewnie będę wiedział lepiej...

 

Prócz tego są różnego typu zestawy od radyjek PMR, głównie prod. Motoroli - te używane są jako lekkie radia np. przez żandarmów.

 

No i oczywiście jest sporo modeli przeznaczonych do samochodów, radia plecakowego itp., ale chyba nie o nie Ci chodzi ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...