Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ano mamy :).

 

Plecak idzie kupić na niemieckim e-bayu. Radio to model z lat 70-tych, obecnie używany jest w zasadzie jedynie do szkolenia:

 

Ronin

Ja bym jeszcze dodal, ze nie oznacza to, ze sie do niczego nie nadaje(w razie jak by ktos tak pomyslal) ;) Wrecz przeciwnie :) To nie atrapa tylko sprawny i dobrze dzialajacy sprzet :)

 

Myslelismy tez wczesniej nad "dorobieniem" takowego plecaka, czyli zlecenie uszycia jakiejs firmie. Tez jest to pewna opcja :)

 

Inne fotki plecaka(linki bo nie wiem czy powinienem "obciazac" ten watek fotkami) ;) :

 

http://awr.one.pl/images/photoalbum/5.jpg

http://awr.one.pl/images/photoalbum/14.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam dla odmiany pytanie airsoftowe. Czy granatnik do G36 (ten od CA) dałoby się założyć na G36K tak jak oryginał?

 

Widzę że karabin kolegi na pierwszym planie ma niestandardową lufę, można prosić o jakieś zbliżenie?

Link to post
Share on other sites

Wiem że działa i oto chodzi :)

dostęp do radiostacji jest łatwy , no ale właśnie plecaka do niego nie mogę znaleźć

:cry:

 

Choć szkoda ,że nie można go dostroić do częstotliwość tych śmiesznych redyjek typu "MaxCom" itp.

 

Maniacy?!? Ja preferuj nazwę "Hobbyści". Bez powodu to ja u siebie nie mam demobilu :wink:

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Hehe :), oczywiście, że radio działa i ma się dobrze.

 

Do "MaxComów" nie można go dostosować, ale radio operuje na częstotliwościach krzyżujących się ze zwykłym cywilnym CB - spokojnie można dostać cywilne radia, które obsługują ten standard.

 

Co do granatnika, to akurat w dniu kiedy była robiona fotka należał on jeszcze do mnie :). Teraz odkupił go nasz spotter - obecny tu Tuziol. Granatnik zamontowany jest na G36K i wymagało to drobnej przeróbki:

 

Standardowo lufa G36 przechodzi przez cale loże, na którym zamontowany jest granatnik. Gdy probujemy zamontować go na wersji K, tłumik płomienia częściowo chowa sie w łożu i... uniemożliwia wygodne założenie loża z granatnikiem. Przyczyna tego jest montaż ramy, w której zamocowana jest lufa, do loża. Rama ta posiada występy, z nagwintowanymi otworami, które wchodzą w loże gdzie przyczepiane są za pomocą śrub. Ostatnia para występów (ta najbliżej wylotu lufy) koliduje z tłumikiem płomienia wersji K, który jest grubszy niż lufa zewnętrzna (która normalnie przechodzi nad nimi). Problem można rozwiązać szlifując te występy, tak aby miały przekrój trójkątów prostokątnych (patrząc od strony wylotu lufy), tak, żeby ich przeciwprostokątne były skierowane do wewnątrz loża. Trzeba poświecić temu jakieś 10 min pracy szlifierka lub godzinę pracy pilnikiem ;), ale efekt wizualny jest bardzo dobry.

 

Ta końcówka wystająca z łoża to tłumik płomienia wersji K - po przeróbce wszystko pasuje jak w prawdziwej broni :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Mam dla odmiany pytanie airsoftowe. Czy granatnik do G36 (ten od CA) dałoby się założyć na G36K tak jak oryginał?

 

Widzę że karabin kolegi na pierwszym planie ma niestandardową lufę, można prosić o jakieś zbliżenie?

 

Mówisz i masz :)

lufari5.jpg

 

PS: Jak chcesz to na dniach mogę zrobic dokladniejsze fotki samego granatnika(wraz z wyszlifowanymi elementami, ktore Cie interesuja).

 

Modlcie sie tylko by jutro wszystkie loty z Heathrow odbywaly sie bezproblemowo ;) bo inaczej fotek nie bedzie ;)

Link to post
Share on other sites

 

Bardzo fajny zestaw posiada Wolf - jest to zestaw przeznaczony dla KSK i innych jednostek specjalnych, niestety nie mam dobrej fotki tego zestawu, no i nie pamiętam dokładnego oznaczenia :(. Jak odkupię ten zestaw od Wolfa ;) to pewnie będę wiedział lepiej...

 

Ronin

 

Dokładnego oznaczenia sam nie znam, moge tylko powiedzieć żę jest bardzo wygodny, doskonale pracuje i mimo filigranowego wyglądu jest bardzo wytrzymały.

Załaczm kilka fotek.

 

pc250001fr9.th.jpg

 

pc250002qi8.th.jpg

 

pc250003rg1.th.jpg

 

pc250004gb2.th.jpg

 

pc250005bd2.th.jpg

 

Nie wiem gdzie można jeszcze taki zestaw nabyć, ja miałem po prostu dużo szcześcia.

Link to post
Share on other sites

Wesołych Świąt wszystkim!

 

Z tego co pamiętam Tacgear jest traktowany jako półkontrakt, czy jednak dopuszczany jest do użytku przez żołnierzy? Nikt się nie czepia jeśli jakiś element oprzyrządowania wojak zamieni sobie na kupiony przez siebie? Konkretnie chodzi o te rzeczy:

 

Klik 1

 

Klik 2

 

Klik 3

 

Odrazu też powiedzcie co sądzicie o nich jako zamiennikach za standardowy sprzęŧ. Jeśli możecie też wskazać jakąś najlepszą replikę hełmu? Taką żeby miała zapięcie na "3" i dobrze wyglądała pod pokrowcem :D

Edited by Pucek
Link to post
Share on other sites

Witam,

Ad.1 to polecam ale w właściwym kolorze.

Mam to sam i po sprawdzeniu mogę gorąco polecić. Co prawda material jest inny bo ripstop, z tyłu i z przodu rzep na imiennik, kocie oczy i kolejny rzep na IDpad są w komplecie. Problem tylko z rozmiarówką, bo różnie im wypada.

Może być stosowany jako zamiennik.

Ad.2 bez problemu tak,

Ad.3 polecam jeśli nie jesteś zbyt wysoki, paski od szelek tego systemu są wyjatkowo krótkie. Gegeralnie wygodne i praktyczne, ale raczej nie stosuje się jako zamiennika w BW bo odbiega ksztaltem i formą od zwykłyh szelek.

 

Jako hełm to po co szukać repliki która nie uchroni glowy ,a przy odrobinie szczęścia i wytrwałosci, można za podobną kasę wyrwać dobrego Schuberta.

Link to post
Share on other sites

Jako hełm to po co szukać repliki która nie uchroni glowy ,a przy odrobinie szczęścia i wytrwałosci, można za podobną kasę wyrwać dobrego Schuberta.

 

Nie wysoki to znaczy jaki? 130 centymetrów w kapeluszu i na stołku?

 

Schuberta - gdzie jak i za ile można dorwać?

Link to post
Share on other sites

Przy dobrych wiatrach Schuberta mozna dorwac okazyjnie po cenie 2 lub 3-krotnie wyzszej niz replike ;)

 

A można wiedzieć gdzie? Myślisz o e-bay'u? Czy może jest to w Polsce? Myślę nad kupnem hauerka kevlarowego, pytanie gdzie go dostać.

 

Poza tym; jak się sprawuje fasunek w hełmie? Z tego co wiem w polskim wz.2005 skopiowano go właśnie z niemieckiego Schubertha i uznano to raczej za średnie rozwiązanie. Czy tak samo jest w oryginale?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przy dobrych wiatrach Schuberta mozna dorwac okazyjnie po cenie 2 lub 3-krotnie wyzszej niz replike ;)

No właśnie to nie jest taka łatwa sprawa, myślałem o kupieniu jakiejś podobnej repliki i załatwienia sobie samych pasków pod brodę i sapasowaniu tego razem, co myślicie?

Edited by Pucek
Link to post
Share on other sites

Może sie wypowiem:

Nie wiem jak fasunek w polskim wygląda bo nie widziałem, ale na niemiecki nie moge narzekać :) . Można go wyregulowac bardzo dokładnie zarówno na obwód głowy jak i "głębokość" ( chodzi o to -ciekawe czy dobrze wytłumacze :-F -czy helm bedzie płytki i bedzie zakrywał uszy w mniejszym stopniu, czy tez głębszy i krył będzie większa część uszu.) siateczka ogranicza w pewnym stopniu (być może i dużym) pocenie się, i jest mocno osadzona. Zawieszenie trzypunktowe ,po dobrej regulacji praktycznie wogóle nie pozwala na osówanie sie hełmu na czoło czy też w inne strony (na przykład przy dynamicznym obrocie głowy) ,wygodne zapinanie , i podbródek :mrgreen: Naprawde dobry helm.

 

Zdjęcia:

 

http://img168.imageshack.us/my.php?image=schubertaq1.jpg

 

POZDRAWIAM.

 

PS. Helm do nabycia na ebay w granicach - użwyany 25-40 euro nowy, lub też widziałem na allegro prawdziwy rarytas i unikat zwykłej piechoty za 570zł. :F

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy Schuberta w dobrym stanie można na ebay.de dostać w cenie 35-60 euro, ale używanego. Nówki na ebay nie widziałem, także o cenie nic nie powiem. A co do porównania z Polskim wz. 2005 to jest to nieudolna kopia fasunku z niemieckiego Schuberta.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...