Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sobie mysle że pewnie Gunfrajerzy sprowadzili wersję full metal i ja upgade'owali. Brak oznaczeń na fotkach nie znaczy że ich nie ma. Kilka razy zdarzało sie np na taiwanie ze fotki były bez oznaczen a jednak były xD

A nawet jeśli to zaniosę do grawera

 

Chyba kupię GFC. Będę miał chociaż 2 lata gwarancji. Dzięki za rady

Link to post
Share on other sites

@Frytas - gwoli ścisłości GF sprowadził te repliki i nic przy nich nie zrobił. Taka jest najnowsza generacja JG :roll: a co do oznaczeń to możliwe - mogą być bo na rsovie i gunnerze były.

 

@ramiel - Grzechotnik - to z przymrużeniem oka, a tak to 'nie poszanowałeś kultury języka' i moderatorzy Cię zganią, Po co? ;) Chill.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma oznaczeń :( a słyszeliście że Hk robi procesy za te oznaczenia:

 

"Witam,

 

Nie, nie ma oryginalnych oznaczeń. Po tym, jak HK wytoczyło proces wielu dystrybutorom replik o owe oznaczenia, mało kto chce je na replikach umieszczać.

 

Pozdrawiam,

Marek Jaros"

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie co do ABS-u zastosowanego w replice. Ten HK bardzo odpowiadałby mi po sprzedaży dotychczasowego karabinka (CM 028) , jednak również bardzo kusi mnie SCAR od Boyi. W SCARze jest więcej el. metalowych, ale czy jakość wykonania obu replik jest na podobnym poziomie? Nie wiem, która giwera byłaby lepszym rozwiązaniem, bo obie mają dość dobre opinie.

Link to post
Share on other sites

Różnica między body od hk416 a zwykłym m4 jest ok 5-6 cm. HK jest wyższy. Da się zamontować front tylko że kijowo będzie wyglać. Tak samo jak w m4 da się front wymienić na taki od hk. Tylko znowu problem różnicy wysokości body i frontów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie dziwna sprawa ...

Rozwaliłem GB od DF. Wzm.

kupiłem nowy od G&P łożyska 8 mm i takie tam.

Zamiast starego tłoka użyłem DF wzm. z TYTANOWĄ powłoką.

Wcisnąłem jak bozia przykazała do GB dałem jak zawsze smaru ... m130 z Guardera.

I po sprawdzeniu wypodkładkowaniu upuszczeniu z 10-20 ml krwi ... karabin zaczął strzelać :D

No to chronograf.

I dziwna rzecz. 479-499 Fps.

A wszystko oprócz tłoka i GB to samo. I generowało 460 Fps. A teraz więcej ...

Dziwna sprawa. ,,

Link to post
Share on other sites

Różnica między body od hk416 a zwykłym m4 jest ok 5-6 cm. HK jest wyższy. Da się zamontować front tylko że kijowo będzie wyglać. Tak samo jak w m4 da się front wymienić na taki od hk. Tylko znowu problem różnicy wysokości body i frontów.

 

 

taka ciekawostka- wlasnie zamontowalem do swojego HK416 od JG metalowe body od HK416 Boyi i tez sie troche przedni ris z nim nie zgrywa (roznica 2-3mm), no i trzeba kupic od razu jednoczesciowa komore HU bo w JG jest 2 czesciowa. Ale powiem, ze GB latwiej wlozyc w metalowe body niz w plastikowe :)

Link to post
Share on other sites

Na początku witam wszystkich.

 

Jestem zielony w temacie ASG jak trawa na wiosnę, więc wybaczcie jak gdzieś pobłądzę. Zaczynam przygodę z ASG i co tu kryć ze względów cenowych (do jakiś 500-800zł) wybór padł na chinole. Zacząłem przeglądać i teraz mam kilka pytań:

 

1. Pojawiają się tu informację że bebechy tego modelu są dobre. Tylko co drugą stronę znaczą takie wpisy jak padł selektor ognia, karabin nie strzela (bo padły zębatki), pękł tłok (to akurat raz :)), ale ogólnie awarii wcale nie mało (i nie mówię o obudowie). I teraz pytanie do Was ludzi którzy się w środowisku obracają - on jak na chińczyka jest na prawdę mało awaryjny czy tylko trzyma średnią. A dodatkowo tak z ciekawości czy jak wydam 2000zł na VFC będę wolny od takich awarii?

 

2. Drugie pytanie dotyczy wersji powiem szczerze zgłupiałem mili forumowicze do reszty. To że były i podejrzewam że są dwa warianty III gen. (szara ścięte gniazdo mag., i czarna proste gniazdo.) to OK. Ale zaczęły pojawiać się wersje metal i tak:

mam:

http://gunfire.pl/product-pol-1152192855-GF416-GFC-GUNS.html - i rozumiem że tu mamy metalowy korpus, gear box taki jak III gen. z metalowymi modyfikacjami. mosfet i parę innych rzeczy.

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...c1eb3087d3c62eb - a co to jest? Czy to samo co GFC? A jeśli nie to co to?

 

http://www.crw-airsoft.com/hk416-long-by-j...etal-1578-p.asp - no i to. Nie wiem, piszą na początku że full metal, ale czy na pewno. A jeśli tak to czym się różni od tej powyższej.

 

Proszę pomóżcie. Chodzi przede wszystkim o wersje tego karabinu z pyt. drugiego czy to to samo czy się różnią a jeśli tak to czym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

 

Swojego czasu w sprzedaży faktycznie były "różnokolorowe" modele HK tej samej firmy czyli JG. Oba z plasticzanym body. Pytałeś o awaryjność - to naprawdę dobra replika i jeden z bardziej udanych chinoli. To, że komuś padł tłok czy zębatki nie oznacza, że jest to nagminne. To samo może dziać Ci się z repliką za jak to wspomniałeś 2000 zł VFC (chociaż statystycznie markowe repliki mają mniejszą skłonność do awarii przez zastosowanie lepszych jakościowo części. Nie są jednak totalnie bezawaryjne ). Mamy w grupie użytkownika tego HK. Zakupiony był zaraz po tym jak pojawił się w polskich sklepach - zatem już dawno temu. Przebieg na dzień dzisiejszy to jakieś 300 tysięcy kulek a od ponad roku chodzi na sprężynie m150 i wymienionym tłoku na DF. Cała reszta to te same części, które były w nim od zawsze :strach: Replika nie jest oszczędzana i zawsze wywala kilogramy kulek. NIGDY nie miała awarii. To brzmi naprawdę niesamowicie ale to prawda.

 

Co do reszty z Twoich linków. Z tego co mi wiadomo GFC to środek JG z kilkoma bajerami typu Mosfet (chociaż mogę się mylić i niech bardziej zorientowani w temacie się wypowiedzą)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...