Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

Ja sprawdziłem moją na EXTREME PRECISION, sorka że zapomniałem dodać.

Uważam, że jeszcze troszkę musi się rozgrzać i precke zamontuje i będzie tip top :)

Ostatnio na strzelance niektóre osoby były zaskoczone celnością HK (sami mieli repliki Klasy I)

 

No teraz tylko 3eba żywotność sprawdzić :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaka jest różnica w długości luf zewnetrznych pomiedzy wersją ze stałą kolbą, a tymi ze składanymi. Bo widze że jest krótsza, ale o ile..?

 

Ponadto - jakie lufy zewnetrzne pasują? Takie od jakiegoś innego M16/M4 pasują? (TM, CA etc).

 

Ponawiam pytanie - da sie wstawić inną lufe zewnętrzną? chciałbym coś dłuższego, niż mam, żeby móc założyć dłuższą precke. Pozatym tak mis ie bardziej podoba ; ).

Link to post
Share on other sites

Przedłużke to wytocze sobie bez problemu - ładna, ze stali, etc, no ale co lufa to lufa, czyż nie? Pozatym mój gwint na końcu lufy nie ma sie najlepiej... ;)

 

Pasować bedzie dowolna lufa od eMki typu M16, czy coś? Czy tylko lufa od HK416 będzie pasować?

Link to post
Share on other sites

Dla ciekawych pochronowalem swoj egzemplarz (prosto z pudelka, czyli bez zadnych zmian). Kulki excel 0,20, hopup wyzerowany.

 

429

429

394

428

395

401

392

423

391

393

431

396

414

409

 

Czyli wyniki pomiedzy 390-430 fpsow. Srednia wychodzi ok 410 fps, a odchylka paremetrow to +/- 5%.

Link to post
Share on other sites

Obawiam się że Viamortis o Zombie_Snake to dwie różne osoby ;)

 

A'propos luf zewnętrznych, jest coś takiego:

http://taiwangun.com/?str=product&prId=386

Ktoś to może próbował montować?

 

Fajna, tylko bardzo krótka. A ja chce zmienic lufe zewnętrzną po to żeby móc włożyć dłuższą precke, bez maskowania tłumikiem. Chociaż, efektywnie, zobaczy sie. Moze i dam przedłużki z 10cm

 

Gdzie znajdę tą przedłużkę za 3 dychy? Na gunfire jedynie za 5 dyszek widziałem.

 

Moge Ci zrobić w Inventorze projekt, pójdziesz do tokarni, pierwszej lepszej, u siebie w mieście (są takie, są - trzeba poszukać dobrze pod usługami ślusarskimi itp). i Ci tokarz wytoczy dokładnie coś takiego jak chcesz - z zadaną długościa i kształtem. A taki kawałek rurki to pewnie grosze ;).

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozgorzała dyskusja o FPS'ach, wszyscy chwalą i chełbią.. Ja musze niestety ponarzekać trochę na ten model.

Wybitnie dziwne rzeczy się z nim dzieją. Dla jasności mam HK416 ze stała kolbą = lufą 390mm. Generalnie posiadam ją jakiś tydzień.

Replika jak na moje oko słabiutko dmucha. Kolega z oddziału posiada 3 gen JG M4 CQB, lecz w jego wersji osiągi są nieporównywalne i lepsze niż zadowalające. Stwierdziłem, że dam jej czas na przestrzelanie, ale po jednej strzelance, ( obecnie ma przebieg jakieś 2 - 2,5k pestek) i masie straconych nerwów nie odczułem różnicy.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zdiagnozować co niedobrego się dzieję ?

Replika nie reaguje na podkręcenie hopa i podaje po dwie kulki na semi (maga przesmarowałem sylikonem, ale bez zasadnie, bowiem był sprawdzany na replice wcześniej wspomnianej M4 CQB i wydaje się działać bez zarzutu).

Link to post
Share on other sites

sprawdź komorę hopka możliwe że dystanser źle się ułożył i blokuje.

a co do siągów tak to jest z chinolami nigdy nie wiesz co trafisz mój HK ma 375 FPS w stocku a inni piszą że mają nawet po 450 FPS .. ja akurat na to nie narzekam bo uważam że max FPS to 400 jaki potrzebny w ASG :)

Pozdrawiam i powodzonka :)

Edited by gregor1984
Link to post
Share on other sites

Hop był pierwszym elementem jaki sprawdziłem. Gumka przy podkręcaniu wybrzusza się równo i zapewniam, że jest ustawiona poprawnie. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia elementu hopa na innej replice, bo to zapewne rozwiało by moje wątpliwości..

 

Wychodzę z założenia, że replika była przestrzelana przez serwis Gunfire.pl, bo jeśli tak się nie stało, to usprawiedliwiam część ich winy. Jeśli tak, mam do ich serwisu podwójny żal za tak poważne uchybienia.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sensowne sugestie, to śmiało.

Edited by agnastos
Link to post
Share on other sites

gunfire nie przestrzeliwuje replik,chyba ze dodatkowo za to zaplacisz...dostales poprostu slabsza wersje. Gumka w h416 jest kiepska,w 3 egzemplarzach jakie widzialem(i mialem jeden :P ) naprawde slabiutko,mocno sie ja dokrecalo,przez co spadala predkosc,a kuleczka slabo podkrecala

Link to post
Share on other sites

Sugestia - w zasadzie tylko mała korekta. Stała kolba w H&K 416 = 363mm lufy ;)

Raczej chciałem podkreślić dłgość lufy zewnętrznej, ale skoro się upierasz to okaaaay :lol: Właściwie łatwiej człowiekowi kojarzyć to co widzi, niż to co jest przysłonięte..

Bynajmniej bardziej konstruktywnej odpowiedzi na mój problem nie otrzymałem :lol:

Link to post
Share on other sites

Sugestia istotna dla osiągów, bowiem przy lufie 390mm musiałbyś wymienić cylinder. A na problem zasięgu ciężko coś wymyślić "zdalnie" bo przyczyn może być sporo (gumka HU, komora, szczelność, itp.) Jeżeli nikt na miejscu nie jest w stanie Ci tego sprawdzić, to pozostaje Ci serwis.

 

gregor1984

Ja jestem ciekaw jak sprawdzi się moje HK z 470 mm precką KM maniak_killer.gif (lufe przedłużam tłumikiem dzwięku) dotego gumka hopka systema

 

Mam nadzieję, że wymieniasz również cylinder na odpowiedni?

Link to post
Share on other sites

No cóż nie zdziw się tylko jak kulki zaczną Ci "wypadać z lufy". Znajomy zrobił taki eksperyment i bez zmiany cylindra wpakował lufę 509mm no i z 430fps wyszło 200fps, a zasięg był w okolicach 20 metrów. Po wymianie cylindra na typ "0" wszystko wróciło do normy, a osiągi i celność rewelacja :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...