Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

próbował ktoś już wsadzać 300mm lufę do HK w krótszych wersjach (z puszką albo kolbą SF)? Nie wystaje za bardzo? Bo przed chwilą wyjmowałem stockową lufę i wyszło, ze ma ok 290mm. Teraz zastanawiam się, jaką preckę kupić - 285 czy 300...

 

Tak, było w tym temacie, nawet umieszczałem zdjęcie jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Cóż, jakby nie patrzeć HK416 z stockową lufą 260/360 mm nie ma wiele wspólnego z "kategorią snajperską". Nikt nikomu nie broni, można i mp5 podkręcić na 500 fps i lunetę założyć ale wypuszczanie fabrycznie takich konfiguracji (430 fps/260 mm lufy) jest trochę bez sensu. Dlatego bardzo się cieszę, że będzie 350 - mocne części i słaba sprężyna to znakomity mariaż :)

 

Gdyby jeszcze w wersji JG był tak mało awaryjny jak real steel :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm...

Wruciłem wczoraj z Nu Pagadi . Z swoim HK 416.

Wysypalem z niego 2,5 tyś kulek na strzelance. Katowałem krabin niemiłośiernie. Aż w końcu pod koniec akcji Usłyszałem dzwięk Rrrrrrrrrrrr................

I wiedziałem że to koniec dla mnie zabawy...

W domu okazało się że to nie flaki tylko śruba dociskająca silnik się poluzowała ( SU A !!!) i Zębatka silnika jak szlifierka na zasilaniu 9,6 V jechała po innej zębatce :/

Skręciłem do kupy zabawke dokręciłem śrube silnika i STRZELA NADAL !

 

Co do nowego HK. Widać że ktoś pomyślał nad latającą szyną ris :D i całym przodem . Plus na nich . Co do mocy , mało Fps też dobra zabawa . Ale gdy spotkasz się z kolesiami po 500 + to juz nie jest tak super :/

Link to post
Share on other sites

Jakbyś czytał temat drogi michallleee to byś wiedział, że mam zamontowaną lufę Prometheus o długuści 590mm/6.03mm więc wiesz.

 

Pozdrawiam serdecznie ślepych ludzi na tym forum.

 

Drogi Farelu, obawiam się że mam w serdecznym poważaniu Twoją lufę, gdyż piszę o konfiguracji stockowej repliki. Tak jak pisałem, i z mp5 można robić "sznajpe", wszystko się da... Sporo już takich potworków widziałem.

 

A efekty takiej mocy w stocku, szczególnie w wersji 10-calowej są nietrudne do przewidzenia.

 

Pozdrawiam negatorów myślenia!

I na forum, i w Chinach.

Link to post
Share on other sites

A przepraszam w takim razie, myślałem że akurat piszesz o moim przypadku bowdowndg5sl0.gif

 

Co do ogółu to się zgodzę.

 

Wydaje mi się że cena 800PLN jak ktoś podawał jest na razie nie do przyjęcia. Jakby zeszli do 700 :roll: coż jest jak jest.

 

Mi na razie z body się nic nie dzieje i jest wypas dla mnie.

Zastanawie mnie czy na M130 + bore-up Systemy nie będzie za duża moc + lufa 590mm.

 

Jakiej mocy mogę się spodziewać przy M130 + Bore-Up Systemy?

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

F4RR3LL

Link to post
Share on other sites

To dużo.

Jednak jakbym włożył M120 było by 450fps pewnie. Nie wiem czy kupić to.

Układ stockowy jest bardzo szczelny ale kusi mnie ten cichy dźwięk wystrzału przy M130 :-F

 

Też mam 480 około. Na zasięg nie narzekam.

 

To wziąć M120 i bore-up?

 

Pozdrawiam serdecznie,

F4RR3LL

Link to post
Share on other sites

500 fps na m130 i BU to zakrawa na zjawisko paranormalne - nominalnie m130 to ok. 420 fps + 30 fps z BU = 450. Bardzo dobre osiągi to 470-480 fps.

Nie przeczę że może się zdarzyć 500, ale bardzo dużym fartem. Zakładał bym zdecydowanie mniej. No i dużo tu zależy od uszczelniania się dyszy w komorze.

Link to post
Share on other sites

Przy tej lufie to będą trochę wyższe osiągi.

 

A czy te 30 fps to się odczuje chyba tak w stosunku 480fps (chyba dobrze to ująłem).

Czy zasięg się tak super zwiększy?

 

Mam M130 Systemy i mam około 470fps więc nie wiem.

 

Przy M120 jest upgrade 30fps. Czytałem że przy M130 Bore-Up Systemie przy*ebie równo.

Chociaż wcale tak być nie musi...

 

Pozdrawiam serdecznie,

F4RR3LL

 

 

PS. Ręka mnie boli od tego pozdrawiania :-F

Link to post
Share on other sites

Trochę wyższe - o kilka fps.

 

30 fps różnicy w bardzo nikłym stopniu przekłada się na zasięg. Można przyjąć że +100 fps to jakieś 5 metrów więcej zasięgu. Odpowiednio 30 fps - ok. 1,5 metra.

Jeżeli masz teraz na m130 zmierzone 470 to być może będzie i 500 fps, ale czy warto na te 30 fps wydawać 250 zł to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...