Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

Głowicy cylindra nie mam, cylinder i resztę mam... Tłok do najlżejszych nie należy ale spełnia zadanie, jeszcze coś sprawdzę jakoś na tygodniu i dokładnie się wypowiem (zestawienie z innym lżejszym tłokiem, czy aby mity są mitami czy nie).

A co do cylindra, mi się tam podoba, zobaczę jak po polerce, może nie będę miał takich nieprzyjemności jak miał Twój klient.

 

Edit: Kupując od barta wszystko masz pewność, że będzie współgrać, kupując osobno np. tłok i głowicę będziesz się musiał liczyć z ewentualnym odesłaniem części do barta na przymiarkę.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do moich części:

 

-spust na bazie laylaxa, nie będę pisał, że w ogóle nie odbiega od oryginału, ale zgodność jest z laylax jest bardzo wysoka i na pewno jest to spust o wiele lepszy od tych działających na nieco innej zasadzie - PDI , airsoftpro(?).

 

-prowadnice, obecnie robię je łożyskowane - od firmówek nie ma czym się tu różnić, po prostu trzpień ma swoją średnicę, powierzchnia podszlifowana

 

-tłok aluminiowy, nie odchudzany, bo nie ma to sensu - dodatkowa operacja, koszt, a przy korpusie całym z aluminium , masa jest taka, że dalsze odchudzanie nic nie daje, albo daje ale odwrotny efekt; poza tym ma wentylowaną głowicę, otwór z b. dobrą powierzchnią, do tej pory robiłem bez żadnych elementów ślizgowych, w przyszłych sztukach wprowadzę pierścienie teflonowe.

 

-głowica cylindra, posiada poszerzoną dyszę, stożkowe wejście, gumowy amortyzator.

 

-cylinder stalowy, wykonany z rury precyzyjnej, wewnątrz powierzchnia bdb. , nie taka jak wypolerowana na lustro i pochromowana, ale na tyle dobra, by przy użyciu tłoka z ślizgami teflonowymi nie było do czego się przyczepić pod względem pracy; na zewn. cylindry posiadają taką powierzchnię: http://deltashop.pl/pl/l96/703-niklowany-stalowy-cylinder-l96.html

Przyszłe cylindry mam zamiar szlifować do lepszej jakości ścianki.

 

 

Poza tym części mogą być modyfikowane wedle upodobań, ale zazwyczaj to dodatkowa robota, a wychodzę z założenia, że jak zgłaszają się do mnie osoby chcące głównie tuningować BAR, czy warriora, to nie chcą wydawać fortun na części, stąd staram się osiągnąć możliwie maksimum jakości przy najniższych kosztach. Osobiście z części do vsr posiadałem w przeszłości takie firmówki, jak spust laylaxa, spust pdi, zestaw cylindra PDI, zestaw cylindra laylax i na pewno wizualnie prezentują się wzorowo, ale działaniem mnie powalały na kolana tak, żebym czuł jakiś znaczący skok jakościowy w działaniu, czy też osiągach po przejściu na własne części - firmowe części też padają, też je nie raz trzeba dogrywać względem siebie, szczególnie że optymalny zestaw do vsr to kombinacja PDI i laylax.

Link to post
Share on other sites

Ehem... Wojdatuz- nie masz. Własnie o tym mówię- albo sie kupuje firmowe albo nastawia na "przygody".

 

 

Bart, miejże litość. Fajnie, że robisz części, fajnie, że część klientów (większość) jest zadowolona ale bajek już nie opowiadaj :D.

 

od firmówek nie ma czym się tu różnić, po prostu trzpień ma swoją średnicę, powierzchnia podszlifowana

Powierzchnie niemal prosto z tokarki, w sliczne prostopadłe prążki. Trzeba szlifować.

 

 

otwór z b. dobrą powierzchnią

 

Wrzucić fotki? Bo powierzchnia jest jak księżycowa.

 

-głowica cylindra, posiada poszerzoną dyszę, stożkowe wejście, gumowy amortyzator.

Posiada poszerzoną dyszę o średnicy 4mm wewnątrz czyli o 0,5mm mniej niż stock :D.

 

-cylinder stalowy, wykonany z rury precyzyjnej, wewnątrz powierzchnia bdb.

 

Powierzchnia wewnątrz zwyczajnie prosto z tokary, prostopadłe prążki, wygląda mniej więcej jak cylinder CA do m24 z zewnątrz.

 

 

 

Jak pisałem- nic do Ciebie nie mam, konkurencją dla mnie nie jesteś bo ja części nie robię ale bajek nie opowiadaj bo na to mam alergię.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Ehem... Wojdatuz- nie masz. Własnie o tym mówię- albo sie kupuje firmowe albo nastawia na "przygody".

 

No nie mam tylko głowicy ;) Sam pisałeś, że z "firmówkami" też są przygody, popadasz o sprzętowy onanizm, ale rób sobie jak chcesz ;)

 

Szkoda tylko, że cylinder od bart_a ma mniejsza średnicę niż stock, taki minus zauważyłem a jeśli chodzi o tłok z pierścieniem teflonowym to ustawiam się w kolejce ;)

Link to post
Share on other sites

Nie mam obecnie za bardzo na stanie części gotowych , żeby porobić zdjęcia, ale znalazłem coś ze starych.

Tutaj prowadnica aspro i moja (szersza) : http://imageshack.us/f/801/img0101oo.jpg/

 

Co do cylindra, to z powierzchnią wewnętrzną to już na prawdę przesada - rurki do wyrobu są kupowane precyzyjne, więc jak mogą mieć powierzchnie jak po toczeniu? Tutaj zdjęcie, słabej jakości, ale tyle, że nie ma takiej powierzchni o jakiej mówisz, to widać :

http://imageshack.us/photo/my-images/542/img0038br.jpg/

 

Dysza posiada poszerzoną dyszę na zewnątrz, co do wewnętrznej średnicy to z moich doświadczeń wynika, że jej zwiększanie nie przyczynia się do zmian w osiągach - tutaj to dla mnie nie problem, mogę zrobić nawet taką, żeby ścianką dyszy była znikomej grubości , jeśli komuś zależy, tylko po co?

 

Cylinder ma mniejszą średnicę, bo po prostu takie są rurki dostępne, obawiałem się że może mieć to negatywny wpływ na osiągi, ale nie ma, a wręcz w stosunku do cylindra stockowego z BAR jest paręnaście fps więcej. Można by ew. pomyśleć o jakimś bore-up, ale to znowu się wiąże z większą średnicą na zewnątrz i potrzebą rozwiązania problemu poruszania w receiverze.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi, że nie masz pewności :icon_biggrin:

 

Co do głowicy :icon_wink: Edit: ale o niej się nie wypowiadam.

 

 

Co do cylindra, to z powierzchnią wewnętrzną to już na prawdę przesada - rurki do wyrobu są kupowane precyzyjne, więc jak mogą mieć powierzchnie jak po toczeniu? Tutaj zdjęcie, słabej jakości, ale tyle, że nie ma takiej powierzchni o jakiej mówisz, to widać :

http://imageshack.us.../img0038br.jpg/

 

 

Dex, a ty widziałes nowy cylinder czy używany? Może coś tarło w środku i otworzyłeś już przytyrany...

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że cylinder odesłany został na wymianę :( bo nie mogę go obfotografować. Jak może wyglądać jak toczony? Ano normalnie, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz (co dziwne, od wewnątrz mniej więcej na połowie swojej długości). Po co? Nie wiem, może dotaczałeś na wymiar albo co? A może sam wrzucisz fotki tego cylindra? Dla kontrastu z tym które już wkleiłeś.

 

Wniosek na przyszłość: fotografować przed odesłaniem.

 

 

Wojdatuz, jak "coś trącego w środku" może zrobić poprzeczne prążki? Wzdłuż to rozumiem, jakiś piach ale nie poprzeczne, z ładnie widocznym posuwem noża :D.

Link to post
Share on other sites

W przypadku tego konkretnego egzemplarza muszę przyznać rację - był to pierwszy w ogóle i jedyny egzemplarz cylindra robionego w ten sposób, przy czym nabywca był o tym poinformowany przed zakupem (dokładnie chodzi o to zejście w połowie o którym piszesz), więc chyba nie ma sensu wyciągać wniosków na bazie jednego i akurat tego egzemplarza.

 

 

Szkoda, że cylinder odesłany został na wymianę :( bo nie mogę go obfotografować. Jak może wyglądać jak toczony? Ano normalnie, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz (co dziwne, od wewnątrz mniej więcej na połowie swojej długości). Po co? Nie wiem, może dotaczałeś na wymiar albo co? A może sam wrzucisz fotki tego cylindra? Dla kontrastu z tym które już wkleiłeś.

 

Wniosek na przyszłość: fotografować przed odesłaniem.

 

 

Wojdatuz, jak "coś trącego w środku" może zrobić poprzeczne prążki? Wzdłuż to rozumiem, jakiś piach ale nie poprzeczne, z ładnie widocznym posuwem noża :icon_biggrin:.

Link to post
Share on other sites

Bart, mógłbyś zdradzić gdzie kupujesz rurki? (o ile to nie tajemnica handlowa :icon_biggrin:)

Muszę naprawić sobie cylinder w takim jednym chińskim syfie (M6 CG, kupa straszna), a w Centrostalu rzeszowskim powiedzieli, że sprzedają co najmniej po 6 metrów, przy czym rurki precyzyjnej 22/20mm i tak nie mają i żeby udać się do centrali w Kielcach :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

No niestety, tak jak piszesz z rurkami tak właśnie sprawa wygląda, ew. zostaje łażenie po różnych składach i męczenie ludzi czy nie mają odpadów, ale może coś się uda załatwić - reszta na PW.

 

Bart, mógłbyś zdradzić gdzie kupujesz rurki? (o ile to nie tajemnica handlowa :icon_biggrin:)

Muszę naprawić sobie cylinder w takim jednym chińskim syfie (M6 CG, kupa straszna), a w Centrostalu rzeszowskim powiedzieli, że sprzedają co najmniej po 6 metrów, przy czym rurki precyzyjnej 22/20mm i tak nie mają i żeby udać się do centrali w Kielcach :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Wojdatuz, jak "coś trącego w środku" może zrobić poprzeczne prążki? Wzdłuż to rozumiem, jakiś piach ale nie poprzeczne, z ładnie widocznym posuwem noża :icon_biggrin:.

 

Miałem w M4 TM i jeszcze jednym gnacie tak, że sprężyna, wbiła się w tłok i prowadnicę tak głęboko, że trudno było je rozdzielić, jako, że w snajperkach nie ma prowadnic tłoka to mógłby się on przez coś takiego obracać, i robić podobne ryski.

Link to post
Share on other sites

Ale coś takiego było by możliwe :icon_wink: Ufam Ci, nie widziałem tego cylindra.

 

No, to teraz bart się będzie musiał przyłożyć/ bardziej przykładać, uważam, że to dobrze, może kiedyś będzie to hi-end z Polski :icon_wink: Bart, popracuj nad tłokami, cylindrami głowicami i resztą! Grunt to mierzyć wyżej, nie niżej, lub płasko.

 

Btw: Ma ktoś na zbyciu ten plastikowy element z komory HU, od regulacji do którego przykręca się blaszkę która wystaje przez łoże?

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

[...]Btw: Ma ktoś na zbyciu ten plastikowy element z komory HU, od regulacji do którego przykręca się blaszkę która wystaje przez łoże?

 

Tobie też to pękło? Raczej nie mam nadziei na znalezienie ów części, dlatego staram się coś pokleić; )

 

 

Powiedzcie mi, jak wygląda u Was sytuacja z podawaniem kulek? Nie wiem czy to wina magów, czy lipnego łoża JG, ale czasem strzelam na pusto.

Link to post
Share on other sites

 

Powiedzcie mi, jak wygląda u Was sytuacja z podawaniem kulek? Nie wiem czy to wina magów, czy lipnego łoża JG, ale czasem strzelam na pusto.

 

Wiesz ja miałem podobnie za pierwszym razem wydawało się na pusto... magazynek wpięty(kliknięty) i oddałem drugi z oczami pomocniczymi i jednak leciało :)

 

miał ktoś problem ze dysza nie wchodzi gładko w "dziurkę" komory? mam taki motyw że w ostatniej fazie dopychania zostaje mi z 2mm cylindra i muszę pchnąć ją mocniej...

Link to post
Share on other sites

No a ja właśnie powątpiewam bo jak żyję to w VSR niczego takiego na oczy nie widziałem :D. Nawet jak przyciera to to jest objaw czegoś innego tzn może pierścienie centrujące cylinder w komorze, może coś krzywo skręciłeś, cholera wie ale wchodzić powinno luźno a jak nie wchodzi luźno to problemem raczej nie jest za mały otwór w komorze.

Link to post
Share on other sites

Po prostu daj go w jakieś białe światło, do okna albo bardzo mocna lamka, niestety htc świruje w nienaturalnym świetle...

 

A co do VSR/BAR, to polecam te dwa tematy:

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=74279.0

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=88662.0

 

Noobie na prawdę jest miszczem, ogarnia temat nieźle, świetnie pokazuje na fotach jak można udoskonalić vsrkę na 1000 sposobów, każdy patencik, ja idę właśnie ogarnąć ten z poprawieniem prowadzenia cylindra ;)

 

PS: dla ciekawskich ma w opisie pod każdym postem jeszcze odnośniki do swojego spustu i mega przeróbek komory HU, niestety już niedostępnych...

 

Jakby Mendi chciał robić jakieś kompendium to te powyższe linki powinny znaleźć się na samej górze na czerwono/różowo/seledynowo.

Link to post
Share on other sites

Wizualnie kaleczy, ale technicznie super, wypróbował wszystko i od razu udokumentował, swoje części zrobił przerabiał stocki, no ciekawe rzeczy o których ja osobiście bym nie pomyślał, np o wierceniu dziór w cylindrze i powiększanie rowka, żeby tłok zdążył się bardziej rozpędzić zanim zacznie sprężać powietrze...

 

Te facto przebudował HU i nie ma już głupiej dźwigienki, szkoda, że tak późno odkryłem, bo gość już chyba się tym nie zajmuje...

Zauważył baaardzo dużo rzeczy, każdy może się wiele od niego nauczyć.

 

I powyciskał też sporo, i to ze sprężyn LL, fajnie, że mierzy wszystko, tak jak twardość spustu, który wyprodukował itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...