Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałem zapytać o bore up od PDI do vsr-10. Niestety po długim szukaniu nie jestem w stanie znaleźć jakichś porównań co do zwykłego cylinda pdi. Można jakoś orientacyjnie określić jaka będzie różnica przy lufie pdi 554mm 6.01 ? Oczywiście zakładam sytuację idealną czyli równie dobrze spasowane, te same pozostałe części itd.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam sznajperów.

 

Przymierzam się o ulepienia u Dexa VSRki marzeń, ale ale - najpierw muszę wiedzieć, czy karabin, którego łyknąłem, jest w systemie VSR. Wrzucam więc strip z instrukcji - od góry komora hop up, zespół spustowy, a potem zespół tłoka. MOIM zdaniem to 100% kopia VSR, ale niestety - nie znam się na tym prawie zupełnie.

 

_DSC0475.JPG

Link to post
Share on other sites

Komora wydaje się podobną jednak zastanawia mnie x13. Co do zespołu spustu to wydaje się byc w systemie vsr. Powiem Ci Lesiu, że najlepiej jakbys to podrzucił dexowi na fb. Niby wydaje się że będzie ok, ale jak przyjdzie co do czego to może być krucho

 

Tapniete z P8

 

 

Link to post
Share on other sites

Komora wydaje się podobną jednak zastanawia mnie x13. Co do zespołu spustu to wydaje się byc w systemie vsr. Powiem Ci Lesiu, że najlepiej jakbys to podrzucił dexowi na fb. Niby wydaje się że będzie ok, ale jak przyjdzie co do czego to może być krucho

 

Tapniete z P8

 

Dexowi podrzuciłem, też mówi, że ciężko powiedzieć. X13 to chyba ramię regulacji hop upka, ksztat wymuszony budową M1903 :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ludziska takie pytanie do użytkowników VSR'ek. Przy 550 fps mam bardzo małą regulację hop up na kulkach 0.3 G&G szarych. Teraz gdy użyje kulek cięższych nie mam już regulacji. Myślę że ramie dociskowe może być do wymiany. Pod spodem set jaki mam. Z góry dziękuję za pomoc. Czy może po prostu tak jest na stockowej komorze ? Nie wiem bo dopiero co zmodernizowałem mojego potworka. Ale w stocku na 350 fps i 0.3 strzelało nawet fajnie. Teraz mam 0.3 i 550fps nie jest źle ale mówie że cięższe kulki i nie będę miał takiego toru lotu kulki bo nie mam już regulacji. (wszystko ma przebieg jakiś 400 strzałów).

 

PDI Lufa 430mm 6.01

Gumka KM HEAD niebieska

Komora TM STOCK

Link to post
Share on other sites

Zmienia. Chińczyki są stockowo przystosowane do wyższych fps bo maja wyższe fpsy w stocku. Zwykle mają ramię dociskowe z "pełnym" poprzecznym elementem dociskającym. TM ma ramię dociskające po bokach a po środku nie (coś jakby dystanser H bezpośrednio na ramieniu czyli bez dystansera właściwego). Kolejni kurde co TM na oczy nie widzieli ale będą się doktoryzować z jego konstrukcji na podstawie swoich chińczyków?

 

Moja rada- jak strzela dobrze tylko na skraju zakresu regulacji- nie ruszać (bo po co). Jak się upierasz- ja mam zmodyfikowane ramię, mam wypustki "połączone" za pomocą przeciętego wzdłuż (przekrój litery C) patyczka kosmetycznego, dociętego potem na wymiar (szerokość).

Link to post
Share on other sites

Jest fajnie tak jak mówiłem ale na 0.3 i 550 fps. Zasieg jak około 85m maksymalny. Tylko tak jak mówiłem mam hopka na maxa dodatkowo taki bajer ze na zerowym hopie mam 520 fps a gdy mam go na maxa to 550 :icon_biggrin:. Pozdrawiam. Dodatkowo nie widziałem by można było gdzieś kupić same ramię dociskowe jakies firmy.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites
Jest fajnie tak jak mówiłem ale na 0.3 i 550 fps. Zasieg jak około 85m maksymalny. Tylko tak jak mówiłem mam hopka na maxa dodatkowo taki bajer ze na zerowym hopie mam 520 fps a gdy mam go na maxa to 550 :icon_biggrin:. Pozdrawiam. Dodatkowo nie widziałem by można było gdzieś kupić same ramię dociskowe jakies firmy.

Ilosc fpsow zalezy od ustawienia hopa, to norma. AirsoftPro sprzedaje same ramie, mam je, ale w PL chyba nie dostaniesz. Chyba trzeba ściągać zza granicy.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Specjalnie nie będę zamawiał z zza granicy jednej części która będzie tańsza pewnie 10 razy od samej przesyłki. Tylko pytanie czy to na pewno jest wina tego ramienia dociskowego bo szczerze nawet nie mam innego pomysłu co by to mogło być ponieważ wszystko jest nowe praktycznie rzecz biorąc poza stockową komorą TM, Gumeczka hop up oraz kuleczki są bdb jakości, na razie mi to nie przeszkadza w praktyce bo jak mówiłem replika strzela ładnie i tor lotu kulki jest taki że kulka podnosi się jakiś ~ 1m do góry po linii celowania i powoli opada, poza tym że trochę mnie irytuje samo to iż nie mam już regulacji i gdyby były dobre ciężkie kuleczki tak na pewno nie będzie mogło być.

Link to post
Share on other sites

Gadałem z Dexerem i mówi że to jest norma, i jeśli mi to przeszkadza można zrobić podkładkę pod ramię wtedy docisk będzie większy przez co zakres regulacji też będzie większy ale tak jak mówił jeżeli nie ma potrzeby to zostawić i strzelać.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

Specjalnie nie będę zamawiał z zza granicy jednej części która będzie tańsza pewnie 10 razy od samej przesyłki.

 

Sklepy we Francji mają b. często bezpłatny transport przesyłką zwykłą - pocztową. Ja tak kupiłem komorę HU od AA i cylinder A-Pro.

Link to post
Share on other sites

Znaczy po rozmowie z dexterem jak już będę kombinował z stockową komorą i dorobię podkładkę, chyba że to nie pomożę.

 

Ja zrobiłem takie coś w mojej 701 i poprawa była natychmiastowa podkręca przy stawieniu na ok 1/3

 

20151230_131152.jpg

 

20151230_133449_1.jpg

Edited by sprinter12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...