Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Pomyślałem sobie, żeby powiększyć "kolekcję" o kolejną replikę, jako że na razie składa się tylko ze szturmiaka, który jak trafi na serwis to niestety okazja żeby się postrzelać przepada.

Chciałbym złożyć coś na BARze-10, ot tak dla różnorodności.

Przeczytałem ile mogłem, łącznie z dużą częścią tego wątku (a już prawie chciałem ściągać komorę zza oceanu), ale mimo wszystko wolę dopytać, żeby potem nie było przysłowiowego płaczu.

Chciałbym zacząć do Promyka dedykowanego do stockowej komory i zielonego KM-Heada.

Tu mam pytanie a propos gumki - czy jest jakaś niezła alternatywa, w którą warto się zaopatrzyć czekając na dostawę wyżej wspomnianego KM-Heada pasująca do stockowej komory?

Dalej ZT AA razem z ich tłokiem - tu pytanie dot. średnic tłoka i sprężyny.

Kompletnie na tym etapie wysiadłem. Czy, dajmy na to, sprężyny AirsoftPro wejdą do tego tłoka?

Wiem, że ma obniżoną średnicę, ale nie przy każdym springu doszukałem się średnicy zewnętrznej, a do tego nie wiem ile powinna by mieć "luzu".

Może inny tłok zamiast AA z zestawu z Zero Triggerem?

Nie wiem też jak z zespołem cylindra. Zastanawiałem się, czy po prostu nie jechać na stocku, dopóki nie padnie, a w między czasie nie zamówić kompletnego zespołu od Bart_a, bo z dostępnością tych części w Polsce jest beznadziejnie.

Czy w takim przypadku ZT AA ma sens? Będzie to kompatybilne?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Niestety nadmiar informacji też nie jest dobry. ;)

Link to post
Share on other sites

Komorę zostaw fabryczną, jest ok. Ostatnio składałem BARa na Mancrafcie. Wylądowała w nim zielona gumka Falcon dedykowana do Vsr. Kręci bardzo dobrze.

Jak właściwie sprawuje się to na Mancrafcie? Cena konwersji pod CO2 właściwie jest chyba mniejsza, niż cena tuningu.

Link to post
Share on other sites

Mam spust,tłok i prowadnicę od bart_a pod sprężynę 9mm. Do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze sprężynę która da 550-600 fps. Ktoś mi podlinkuje sprężynę która da takie fps plus jest dostępna w kraju.

Edited by władek
Link to post
Share on other sites

Na szybko podepnę jeszcze jedno pytanie, bo są akurat dostępne.

Czy te Wellowskie magazynki będą banglać w BARze-10? https://gunfire.pl/p...skich-Well.html

Przeleciałem temat szukajką pod kątem kompatybilności magazynków, ale niestety nie znalazłem.

Jeśli było, to przepraszam.

 

Będą, ale ciaśniej siedzą, więc po pierwsze musisz idealnie trafić przy wkładaniu (wiem brzmi to dziwnie, ale to kwestia ułamków milimetra), a po drugie przy wyciąganiu trzeba się naszarpać czasami. Lepsze doświadczenia mam z plastikowymi WELLami, one swobodniej wchodzą w BARa.

Link to post
Share on other sites

Będą, ale ciaśniej siedzą, więc po pierwsze musisz idealnie trafić przy wkładaniu (wiem brzmi to dziwnie, ale to kwestia ułamków milimetra), a po drugie przy wyciąganiu trzeba się naszarpać czasami. Lepsze doświadczenia mam z plastikowymi WELLami, one swobodniej wchodzą w BARa.

Dzięki za szybką odpowiedź. Widzę, że plastikowe też są, więc wezmę na próbę.

Link to post
Share on other sites

Mam spust,tłok i prowadnicę od bart_a pod sprężynę 9mm. Do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze sprężynę która da 550-600 fps. Ktoś mi podlinkuje sprężynę która da takie fps plus jest dostępna w kraju.

570 fps wyplułem na springu Airsoft pro m150 ale jak założyłem cylinder od barta to mam 620 fps..

 

Link to post
Share on other sites

Jako że dotarł dziś do mnie Zero Trigger AA razem z tłokiem i gumką, to trochę sobie podłubałem i wygląda to tak:

Sam Zero Trigger wymagał sporo pracy.

Spring guide stopper trzeba było porządnie podpiłować po bokach, żeby wszedł w receiver i cylinder.

Niestety na tym się nie skończyło, bo okazało się że zaczep tłokowy blokuje się na powrocie w wycięciu w receiverze.

Nawet po ostrym podpiłowaniu ścianek receivera i tak ostatecznie musiałem kombinować cały dzień z odpowiednim przykręceniem spustu, żeby przestał się na powrocie (po strzale) blokować. Powodem jest dość dziwne mocowanie tylnej części.

Najpierw trzeba osobno przykręcić do receivera blok, na który nakładamy zespół spustowy i potem skręcamy całość po bokach.

To niestety powoduje, że bardzo łatwo jest to zrobić lekko krzywo. Całość da się skręcić, ale potem okazuje się, że sear tłokowy jest krzywo osadzony i się przycina.

Ostatecznie przednia śruba mocująca zespół spustowy musiała zostać poluzowana o 3-4 obroty żeby tego problemu uniknąć, dorzucę tam chyba jakąś cieniutką podkładkę.

Trzeba też uciąć kawałek osłony spustu, żeby założyć ją na gotowego Zero Triggera.

Niestety uwaliłem trochę za dużo, ale oparł się na spring guide stopperze i jakoś to działa.

 

Springi AirsoftPro wchodzą do tłoka AA z zestawu, ale bardzo na styk.

Do tego stopnia, że słychać było przy naciąganiu jak trze o ścianki tłoka. To, w połączeniu z cieńszą stockową prowadnicą i długą sprężyną spowodowało, że po dwóch strzałach zaczep spustowy przestał łapać tłok przy naciąganiu.

Wydaje mi się, że przez cieńszą prowadnicę sprężyna się wyginała i może o coś zaczepiała, przez co nie dało się naciągnąć do końca? Szczerze powiedziawszy zgaduję, bo jak wsadziłem z powrotem stockowego, wąskiego springa to wszystko wróciło do normy.

Jak ktoś ma jakiś pomysł, to jestem otwarty na sugestie. Mogła to być wina za cienkiej prowadnicy?

Tak czy inaczej mam w drodze sprężynę AA M170 o mniejszej średnicy, zobaczę czy tam problem też występuje.

 

Zmieniłem też gumkę na czerwonego Falcona, docelowo chciałbym zmienić komorę na Action Army i wsadzić do tego Maple Leafa z dedykowanym dystanserem (który swoją drogą już mam z wersji AEGowej).

Jak to kręci sprawdzę jutro, bo zanim skończyłem zrobiło się ciemno.

 

Wspomnę jeszcze, że zanim usunąłem smar ze stockowej lufy, to prawie zabrakło mi waty.

Wyglądało to tak, jakby była smarowana olejem silnikowym.

NIestety jestem na nią skazany zanim nie upoluję dedykowanego do VSR Promyka.

 

Dam jeszcze jutro znać jak wszystko sprawuje się na sprężynie AA M170.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

potrzebuję wybrać najlepsza gumkę hopka w standardzie AEG do swojej vsr, dodam że siedzieć będzie na promyku 6,03 430mm i komorze airosftpro. Ktoś może testował gumki w tym standardzie i może coś polecić ? rozważam systemę lub promyka fioletowego. sprężyna m150, fps 610-615 na 0.20

 

Pozdrawiam

Edited by Viking125
Link to post
Share on other sites

Potrzebuję pomocy z doborem sprężyny o odpowiedniej średnicy i mocy.

Aktualnie korzystam ze stosunkowo świeżej M170 Action Army, ale daje zdecydowanie za dużo mocy.

Na uszczelnionym tłoku i skrawkiem teflonu na gumce (stockowa komora) daje 650 FPSów.

Boję się pomyśleć co będzie, jak poprawię szczelność w komorze i wstawię preckę.

 

Cały problem w tym, żeby sprężyna miała taką samą średnicę, jak odpowiednik AA, ponieważ korzystam z ich tłoka i prowadnicy o stockowym rozmiarze.

Chciałbym zmieścić się w (lekko poniżej) 600FPSów.

Wydaje mi się, że sprężyny PSS10 LayLax'a będą odpowiedniej średnicy? Jakiego wyniku (w praktyce, nie na papierze) można spodziewać się po powiedzmy SP150?

 

Wiem, że mógłbym swoją sprężynę obciąć, ale jeśli mam schodzić z mocy, to przy okazji można by ją lżej naciągać.

 

Z góry dziękuję za pomoc, wyszukiwarka niestety nie okazała się specjalnie pomocna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...