Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

W takim razie naczytałem się gdzieś głupot, przepraszam.

Zastanawiam się w takim razie nad obcięciem jej o dwa zwoje.

Mimo wszystko chciałbym wiedzieć, czy sprężyny LayLax'a będą pasowały do tego zestawu, bo wiem, że już ASPro nie pasuje (nie napina się do końca, trzeba by wymienić prowadnicę na 9mm).

Niestety alternatyw w Polsce nie mam dużo, a chciałbym uniknąć zmiany tłoka bo jestem z niego naprawdę zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do stabilizatorów - moim zdaniem lepiej kupić rolkę izolki i zrobić własne. 10 minut roboty, nieporównywalnie taniej, a efekt lepszy.

@władek: Dziękuję. Nie widzę na razie nigdzie prowadnic 9mm dostępnych, więc jestem skazany na dobranie sprężyny do tego, co mam.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do stabilizatorów - moim zdaniem lepiej kupić rolkę izolki i zrobić własne. 10 minut roboty, nieporównywalnie taniej, a efekt lepszy.

@władek: Dziękuję. Nie widzę na razie nigdzie prowadnic 9mm dostępnych, więc jestem skazany na dobranie sprężyny do tego, co mam.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Zobacz na aisoftpro.cz , wysyłke mają tanią

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdzałem, widziałem nawet bardzo fajny wynalazek 7mm z nakładką na 9mm i zastanawiam się nad kupieniem.

A tak z innej beczki - wie ktoś gdzie dostać, albo z czego wykonać dystanser na prowadnicę sprężyny żeby zwiększyć jej kompresję jakbym chciał kilka FPSów dorzucić?

Wiem, że da się coś takiego kupić LayLax'a, ale nie będę takiej jednej pierdółki sprowadzał.

Myślałem, żeby dorzucić dodatkowe łożysko - zdało by egzamin?

Link to post
Share on other sites

Ta prowadnice z "przejściówką"na 9mm mam u siebie bo dodawali ją do zestawu tuningowego zero triggera v3.Działa normalnie no i spoko że ma łożysko.

Nie dokładaj cudów bo szybciej ubijesz sprężynę -pofaluje się.Kup mocniejszy spring jak brak ci mocy ;)

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Kiedyś używało się dystanserów, bo części były słabo dostępne i drogie. Panowały chińskie zestawy tuningowe i podkładki pod springa dawały te kilka fps więcej.

 

Obecnie to rozwiązanie lekko przestarzałe i nieopłacalne.

 

Stabilizatory to zależnie od wersji. W G-spec bym nie dawał, bo lufa sztywno przylega do tulejki w tłumiku, która przebiega na jakimś 30-tym centymetrze lufy, w pro sniper lufa jest dłuższa i stabilizowana jedynie na końcówce, różnie to wpada i można dać jeden stabilizator na środek.

Link to post
Share on other sites

Ktoś pytał o dystansery, to jeszcze dorzucę parę groszy od siebie ;)

Polecam zamiast izolki taśmę malarską, działa super. U siebie w lufie gspecowej mam 3 dystansery + kawałek taśmy na przejściówce i czwarty w tłumiku, gdzie kończy mi się lufa i jestem bardzo zadowolony z wyników

Link to post
Share on other sites
Ta prowadnice z "przejściówką"na 9mm mam u siebie bo dodawali ją do zestawu tuningowego zero triggera v3.Działa normalnie no i spoko że ma łożysko.

Nie dokładaj cudów bo szybciej ubijesz sprężynę -pofaluje się.Kup mocniejszy spring jak brak ci mocy ;)

Zamówiona razem z kilkoma innymi pierdołami, dzięki. :)

Co do sprężyny - problem w tym, że jakoś super dużo ich nie ma. Z tych 7mm właściwie tylko LL 150 i AA 170, a ja chcę się zmieścić na równo w 600 FPS. AA 170 z ich komorą dała mi 644 FPSy bez hopka. Nie zdążyłem jeszcze przechronować tego LayLax'a, ale zakładam jakieś 570 w najlepszym przypadku. Dorzuciłem podkładkę gumową/piankową ze stockowej głowicy tłoka w KWA jako "sorbo", potężnie się wszystko wyciszyło i zawsze to te kilka milimetrów mniej w cylindrze dla sprężyny. ;)

Wrzucę po południu na chrono i dam znać.

Najwyżej będę kombinował ze sprężynami 9mm.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Niestety chyba nie mogę edytować, także wybaczcie podwójny post.

Na sprężynie LL 150 i komorze AA z gumką ML wypluwa ~584 FPSy, także jestem zadowolony.

Muszę się teraz porządnie pobawić z ustawieniem tego hopka, bo na razie lata to na wszystkie strony.

Link to post
Share on other sites

Mario pytał o stabilizatory lufy :)

A dystanser raczej się nie przyda, na tej 150 mam 585 FPSów, także idealnie.

Jutro zabiorę się za wyregulowanie hopa i zobaczę jak to wszystko działa.

Złożony jest na częściach w większości Action Army (Trigger, tłok, lufa 6.03, komora).

Gumka Autobot 70 stopni i dystanser Maple Leaf w wersji hollow.

Link to post
Share on other sites
Stabilizatory to zależnie od wersji. W G-spec bym nie dawał, bo lufa sztywno przylega do tulejki w tłumiku, która przebiega na jakimś 30-tym centymetrze lufy, w pro sniper lufa jest dłuższa i stabilizowana jedynie na końcówce, różnie to wpada i można dać jeden stabilizator na środek.

 

 

Stek bzdur. Lufa nigdzie nie przylega w tłumiku w g-specu. Przelot tłumika w g-s to na całej jego długości około 12mm (nie chce mi się teraz mierzyć ale duuuzo więcej niz 8,5). Wszystkie wersje poza tym mają stockowo, zamontowany stabilizator lufy, około jej połowy.

 

Nie wiesz- nie doradzaj bo nie Twoje pieniądze ktoś przypadkiem wyda na zbędne rzeczy.

 

P.S. Lufa zapchana pod korek stabilizatorami oraz lufa w ogóle bez stabilizatorów, nawet stockowego- skupienie to samo. Stabilizatory służą poprawie samopoczucia właściciela i zarabianiu przez producenta.

Edited by Krzywica
Link to post
Share on other sites

Pod PDI 6.01mm musiałem tłumik rozwiercić na przelotce.... na 100% nie przeszłaby tam precka PDI czy promyka. Najpierw chciałem szlifować, ale w końcu wiertarką wierciłem na przelocie. Nie mierzyłem tego w mm, ale sprawdziłem chińskie mosiężne lufy i przechodziły, a PDI nie chciał. Dalej był już szeroki tak jak piszesz, ale to też z pamięci. Karabin kupowałem jakieś 1,5 roku temu, albo dawniej i już go dawno nie mam. I by nie było, chiński g-spec miał mniejszy przelot.

 

Faktycznie z stabilizacją strzeliłem gafę, bo coś tam było, ale taką dość marną z tego co pamiętem to bardziej w formie krążka 5-9mm niż te grubsze z oringami.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Spotkał się ktoś z problemem niełapania zaczepu tłokowego przez prowadnicę sprężyny?

Próbowałem właśnie zamontować prowadnicę ASPro do BARa-10.

Z jakiegoś dziwnego powodu, na wszystkich możliwych konfiguracjach (nawet dwa łożyska, springi 7mm i 9mm) tłok (niebieski AA) nie chce łapać.

Jedyna opcja, która działa to brak łożysk, która jest o tyle dziwna, że całość (z łożyskami) ma praktycznie taki sam rozmiar jak stock.

Jest może dwa milimetry krótsza w wersji 7mm i może pół milimetra cieńsza. Czy tak drobna różnica ma prawo spowodować taki problem?

 

@EDIT: Przerzuciłem łożysko z prowadnicy, na przód (do tłoka), a na prowadnicę wrzuciłem podkładkę ze stocka i działa... Nie mam pojęcia w czym problem.

Edited by Ajwory
Link to post
Share on other sites

Ajwory problem w tym że spring był za bardzo odsunięty do przodu i nie łapał sear tłoka a jak przerzuciłeś łożysko na przód to automatycznie tłok zaskakuje bo sprężyne ściśniesz lepiej w ten sposób podczas przeładowania.2 mm to dużo wbrew pozorom.Ja latam z 9mm springiem i problemów brak :)

Link to post
Share on other sites
Ajwory problem w tym że spring był za bardzo odsunięty do przodu i nie łapał sear tłoka a jak przerzuciłeś łożysko na przód to automatycznie tłok zaskakuje bo sprężyne ściśniesz lepiej w ten sposób podczas przeładowania.2 mm to dużo wbrew pozorom.Ja latam z 9mm springiem i problemów brak :)

Właśnie chciałem spróbować 9mm springa, bo pożyje dłużej, niż 7mm.

Miałem też bardzo podobną teorię, dopóki nie okazało się, że przy dwóch łożyskach na prowadnicy też działa. Z jednym działa tylko jak przerzucę je do tłoka, a na prowadnicę wrzucę podkładkę ze stockowej zamiast pełnego łożyska. Nie ma to dla mnie sensu. W opcji na 9mm spring ASPro też nie łapał.

Zostawić tego w ten sposób specjalnie nie mogę, bo łożysko w tłoku przy M170 pewnie długo nie pociągnie.

 

@EDIT: Pokręciłem, na dwóch nie działało.

No nic, spróbuję jeszcze raz to wszystko sprawdzić jak zmienię cylinder. Jak nie pomoże to pozostaje jeszcze raz zmienić prowadnicę.

Nie rozumiem tylko tego, że sama podstawa tej prowadnicy (od dołu do łożysk) ma taki sam wymiar, jak stock, a musi być krótsza o łożyska żeby działała.

Edited by Ajwory
Link to post
Share on other sites

Potrzebuję pomocy.

Szukałem w sklepach, szukałem na forum, szukałem w googlach ale bezskutecznie - być może dlatego, że nie znalazłem konkretnej nazwy na którą mogę się powołać.

Od niedawna jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem używanego bar 10 z częściami airsoftpro w środku. Niestety sprzedający nie poinformował mnie o braku jednej banalnej, ale jakże ważnej części wpływającej na sprawne działanie przy naciąganiu zamka.

 

Objawy były takie, że przy naciąganiu zamka musiałem używać bardzo dużej siły i miałem problemy, żeby go naciągnąć (nie cierpięna brak siły) - sprężyna 160. Zamek wyraźnie o coś szorował, ponadto był "luźny" - po oddaniu strzału widocznie się obijał o komorę zamkową. Trochę czasu zajęło mi znalezienie przyczyny. Kilkakrotnie rozbierałem zamek, a nawet wyjmowałem cały środek cylindra. Po obejrzeniu kilku filmów na YT z rozkładania/składania bara i vsr znalazłem zgubę - w komorze zamkowej brakowało tulei/oringa/pierścienia/uszczelki (nie wiem jak to fachowo się nazywa) w miejscu gdzie wkręca się lufę zewnętrzną (czyli z przodu). Po tym przemieszcza się cały zamek separując go od komory zamkowej.

 

Bardzo proszę o informację gdzie mogę coś takiego kupić, ewentualnie może ktoś dorabia takie części, albo sprzedaje prywatnie?

Próbowałem wykonać taką cześć samodzielnie, szukałem w sklepach czegoś odpowiadającego wymiarom, jednak bezskutecznie.

Pisałem w tej sprawie do bart_a kilka dni temu, jednak bez odzewu - może ktoś ma do niego kontakt poza wmasg?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...