Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spokojnie poczekaj na pewno ci odpisze. Bylem w czwartek u niego mówił ze ma trochę zaległości z replika mi do roboty może dlatego jeszcze nie odpisał. Mozesz wrzucić też ogłoszenie na komis bo częsta są padnięte vsrki wystawione na części.

Edited by władek
Link to post
Share on other sites

Pierścienie prowadzące cylinder się to nazywa.Nie dostaniesz tego luzem.Napisz do bart_a on ci dorobi z teflonu(odpowiada czasem po 2-3 dniach).Często to ginie w bar 10..ja nie miałem jednego w nówce ze sklepu bo ktoś ciulato poskładał.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać kolejnego tematu, a mam mały dylemat z wyborem lufy.

Jestem bardzo zadowolony z osiągów obecnej konfiguracji (Komora AA, gumka Autobot 70, dystanser ML), ale lufa ewidentnie jest słabym punktem i na dystansie około 80 metrów rozrzut potrafi być szerszy niż sylwetka człowieka.

 

Chodzi mi po głowie przede wszystkim LayLax 6.03 i EdGI.6.01 portowana.

Jedna sporo droższa od drugiej, ale jeśli faktycznie warto dopłacić do EdGI, to nie ma sprawy.

Chciałbym jednak usłyszeć od Was czy różnica między nimi faktycznie jest przy strzelaniu na duże dystanse.

Link to post
Share on other sites

Przy tej konfiguracji różnica między promykiem a pdi czy edgi będzie odczuwalna. Co prawda nie tak bardzo jak przy przejściu z np. guardera na promyka, ale jednak. Jeśli jesteś w stanie dopłacić bez wielkiego żalu, nie ma co się wstrzymywać, bo warto ;)

Link to post
Share on other sites

Identyczny konfig mam :D. Sam składałeś czy poszedłes moją drogą? :D

 

tłok nie jest z włókna węglowego. Spust nie jest "w całości ze stali". Takie tam pierdoły, zwróciłem uwagę.

 

Miałem różne rzeczy, również w VSR. Ostatecznie tylko to na filmiku zaspokoiło moje oczekiwania. Nie ma innej drogi, kto twierdzi inaczej- kłamie alebo zwyczajnie nie wie o czym mówi :).

Link to post
Share on other sites

Co do repliki i części, dexter

Z Krakowa mi polecił zamówił oraz złożył. Teraz sam ją serwisuje sam, parę rzeczy zmieniłem oraz przerobiłem. Na samym początku trochę się bałem że mogę coś sportolić więc oddałem w ręce kogoś bardziej doświadczonego.

 

 

 

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich VSR maniaków

małe pytanko bo już niestety, ale zakres twórczy wykorzystałem: Orientuje się ktoś z kolegów czym zastąpić sprężynkę w komorze przy elemencie U?

aktualnie zrobiłem patent na przyciętą sprężynkę z długopisu jednak jej rozmiary znacząco przeszkadzają w upchnięciu jej przy czym jest troszkę zbyt twarda.. co ogranicza element U przy ruchu cylindra jak i kulek dodatkowo komora traci na szczelności. (tak było na normalnym secie: 650 fps na 0.2 gdzie 0.45 leci na 60m i fru w dół :icon_biggrin: )

Edited by sebolek
Link to post
Share on other sites

Witam, kolegę ;) no niestety, ale nie miałem okazji odpowiedzieć z uwagi na to, że się pracuje. Widzę też, że kolega szybko sam spróbował co w sumie przy grzebaniu w snajperkach jest częstym zjawiskiem. Nie pozostało nic jak się cieszyć, że typ H zrobił 90m prostego lotu ;) Nie musisz sam sobie o nim tu pisać, możesz przekazać tą informację dla potomności.

Link to post
Share on other sites

Dodam też że zakupiłem magi action army 50 kulkowe tak dla potomności ;), proballi to nie podają, zachodzi tu taka sama sytuacja jak w aegowych magach tj. są za szorstkie żeby dwurzędówki je wypluwały. Przy gładkich kulkach tego problemu nie ma.Jakby ktoś miał jakieś pytania o nie to śmiało :) (gładkie kulki jakie użyłem do testu podawalności to g&g 0.20, w niedziele użyję madbulli 0.43 a jak przyjdą do mnie to BLsów 0,45 i 0,50. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Czy w praktyce głowice cylindra do vsr poszczególnych producentów mogą się różnić na tyle żeby trzeba było szlifować zbyt długą dyszę?

 

Nakreślę problem. Mam cylinder i dyszę "pożalsięBoże" airsoftpro. Po zamontowaniu komory Hop Up PDI, pomimo mocy 600 fps niema kompletnie zasięgu - hop up nie kręci. Rozebrałem jeszcze raz, gumę odtłuściłem, dystanser sprawdziłem -wszystko jest jak ma być. Czy słusznie podejrzewam, że dysza wsuwa kulkę zbyt głęboko poza dystanser? Potwierdzało by to również wypadanie kulki z lufy po przeładowaniu gdy "hop" skręcony jest do minimum.

Link to post
Share on other sites

To że kulka ci wypada na hop up 0 to norma tak ma być.

 

Hmmm tego nie wiedziałem. To mnie nie pocieszyłeś, z tego co wyczytałem na forach to same dobre opinie nt. komory od PDI.

 

Zeszlifowanie końcówki dyszy nic nie dało bo ostre krawędzie blokowały się w bocznych bloczkach przytrzymujących kulki przed wypluciem magazynka do lufy. Dysza chyba musi mieć w miarę małą średnicę.

 

Zamówiłem głowicę laylax'a zobaczymy czy będzie lepiej.

Edited by dwoik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pierścień założony. Replika strzela, wręcz zaskakująco dobrze, ale nie o tym.

 

Szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi, poza tym że nie smarować, zatem ruszam z problemem. Mam Bar 10 po tuningu (zrobiony przez poprzedniego właściciela). Czasami wyczuwam większy opór podczas przeładowania. W końcu doszedłem gdzie leży problem. Otóż jak wykonuję pierwszy takt (czyli rączka przeładowania do góry) to w pewnym momencie cały cylinder obraca się nieznacznie (o kilka mm) w lewą stronę – występuje to jeszcze zanim trzpień blokujący od rączki wpadnie skrajny otwór blokujący, czyli jeśli zastosuję jakąś podkładkę na rączce, to nic nie da, bo „kulka” nie wpadnie w „dziurkę”. Dodatkowo widzę, że sam cylinder (zamek) jest trochę luźny „w stanie spoczynku”, mogę nim ruszać na boki.

 

Ja to widzę w ten sposób, że jak cylinder się przekręca podczas pierwszego taktu, to blokuje się szparą w cylindrze na searach a rączką przeładowania na blokadzie obudowy zamka. Teraz jak naciągam, to szpara w cylindrze ociera o seary i stąd jest większy opór. Mało tego, podczas naciągania i powrotu cylinder może się przesunąć w którąś ze stron i znów ocierać tworząc opór. Zastanawiam się, czy tak ma być? A może jest jakiś problem z doborem cylindra do zespołu spustowego? Obawiam, się że w końcu seary zaczną się wycierać i któregoś dnia po prostu pizdną…

Moim doraźnym sposobem jest zrobienie pierwszego taktu do końca i delikatny powrót (o kilka mm) tak aby cylinder się wyprostował i dopiero potem naciąm. Niestety jak wyżej – możliwe że w którymś z taktów się przekrzywi i znów mamy opór. Skutecznie to uniemożliwia w miarę szybkie przeładowanie.

Macie na to jakieś rozwiązanie?

 

Zespół spustowy od airsoftpro 90 stopni, Cylinder airsoftpro czarny, sprężyna airsoftpro 16, tłok airsoftpro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...