Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

Napisałem do Cytadeli w sprawie tej lufy km-head co podlinkowałem z ich oferty I wychodzi, że ma 6.04mm. Zastanawiam się czy odczuje różnice w stosunki do tego falcona.

 

Mocy nie robię, max 470fps☺

 

Wiecie może czy magazynki od well mb03 pasują I podają bez problemu czy muszę kupic od vsr tm?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magi wszystkie pasują. Cymowskie, wellowskie, tm'owskie. Czasami trzeba coś lekko przeszlifować lub dać kawałek izolki.

 

Black93 ma lufę km-heada. Ładnie się spisuje.

Porównywałem z moją m14 na podobnych fps (u mnie prometheus) i karabiny mają podobne osiągi.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Ja tam zawsze ładuję jak najwięcej w lufę. Snajpera obchodzi przede wszystkim celność, bo drugiej szansy często nie ma. Znam snajperów z 600fps i słabą precką, znam takich co latają na chińskich tuningach i dobrej lufie, komorze i gumie. Zdecydowanie lepiej strzela się z tych drugich. Kiedyś się nawet zalecało - najpierw tuning na celność (lufa, guma, komora(komora w niektórych karabinach)) a potem mocowy. Teraz sporo ludzi lata na częściach pod 600-650fps i słabych preckach. Taki snajper ma sporą moc i małą celnośc.

 

Tak jak napisałem wyżej. Z własnych doświadczeń zauważyłem, że najbardziej na skupienie pracuje gumka i kulki. Potem lufa. Z resztą zgadzam się w 100%. :)

Link to post
Share on other sites

Zabrałeś lufę bez końcówki.

 

One są lepsze do niektórych modyfikacji HU oraz dedykowanych gumek maple leaf. To rozwiązanie z tego co kojarzę działa dobrze/lepiej na komorze AA.

 

Takiej końcówki szukaj, o ile nie chcesz modyfikować repliki.

 

40901-2.jpg?v=1472101876

 

 

 

Końcówka tej ze sklepu (wg zdjęcia)

km-head-lufa-precyzyjna-vsr-10-75245787.jpg?hash=qO3aVZB73ivqvBsEMLhSx%2F2qbqbO1LeQ%2FBCPwbqM48c%3D

 

To też jest do vsr, ale to trudniejsze rozwiązanie - choć podobno się sprawdzić jeśli się z tym pobawisz . Podobno trzeba się pomęczyć ze szczelnością. U mnie było ok, ale.... opinie są różne.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nie straszę, ale warto dodatkowo zerknąć na szczelność (żyłka). No i to gumka dedykowana pod trochę inne rozwiązanie - (kilku snajperów z airsoft sniper forum, bardzo sobie chwali ten system). Miałem co prawda nie tą km-head ale prometheusa. Wtedy chyba z kilka dni szukałem informacji na temat tego dziwactwa.

 

Things to keep in mind

 

Now that we've discussed buckings, I should mention something you need to use this bucking (any of the VSR ML buckings): you will need an open, non-bridged barrel window.

 

This is because the patch runs all the way to the back of the bucking, so it won't fit over a bridged barrel. If you have a bridged barrel, you can always file it off. If you don't have a barrel yet, I would recommend buying an action army VSR barrel, those are unbridged thumbs-up-blue.gif

 

The next thing you'll need along with any maple leaf bucking is a concave nub. M-nubs and flat nubs also work, but the concave is best since it applies the most even pressure. Maple leaf makes concave nubs. When used in a VSR however, this is a problem, as the VSR chamber won't accept aftermarket nubs. This can be solved by buying an AA chamber (one of the many advantages) which simply accepts aftermarket nubs.

 

If you don't want an AA chamber for whatever silly reason, then you can also opt for the special arm ML makes for the VSR chamber. This replaces the stock arm. They do suffer from poor quality control though, so it's a bit of a gamble whether you get a good arm. The AA chamber really is the best option (as usual) gay.gif.gif

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin: Nie ma, że nie wyjdzie. Jakiś czas temu ktoś dorabiał customowe ramiona do VSR'ek. Mogłyby się pod te lufy lepiej sprawdzić. W komisie były - kolor zielony. Wyglądały na robotę "drukarza 3d".

 

Mogłem kupić lufę Ultimate do vsr i zwalać winę na lufę a nie, że nie ogarnąłem przeróbek:D

Link to post
Share on other sites

Tamte ramiona od ,,drukarza'' były robione w konsultacji ze mną. Sprawdziły się całkiem nieźle, tylko kupując te pod gumki ML trzeba zwrócić uwagę na krańce, które wymagają lekkiego podpiłowania coby gumki nie pocięły. Przestałem z nich korzystać tylko ze względu na przejście na komorę AA.

Link to post
Share on other sites

Zabrałeś lufę bez końcówki.

 

One są lepsze do niektórych modyfikacji HU oraz dedykowanych gumek maple leaf. To rozwiązanie z tego co kojarzę działa dobrze/lepiej na komorze AA.

 

Takiej końcówki szukaj, o ile nie chcesz modyfikować repliki.

 

40901-2.jpg?v=1472101876

 

 

 

Końcówka tej ze sklepu (wg zdjęcia)

km-head-lufa-precyzyjna-vsr-10-75245787.jpg?hash=qO3aVZB73ivqvBsEMLhSx%2F2qbqbO1LeQ%2FBCPwbqM48c%3D

 

To też jest do vsr, ale to trudniejsze rozwiązanie - choć podobno się sprawdzić jeśli się z tym pobawisz . Podobno trzeba się pomęczyć ze szczelnością. U mnie było ok, ale.... opinie są różne.

Mam te drugą na dole i lata spoko..bez problemów w stock komorze w bar 10 i niebieskim km headzie.Teraz zmienilem komore na AA i zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Monstera nie miałem. Za to (w innej replice) miałem okazję porównać autobota i decepticona. Autobot poprawia zasięg w słabych replikach ale skupienie jest słabe. Typowa gumka do siewników w trybie auto. Decepticon za to oferuje trochę mniejszy zasięg ale znacznie lepsze skupienie. Z tych dwóch w mocnej snajperce sprawdziłbym raczej decepticona.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Mam mały problem z moim JG Bar 10. Otóż po zainstalowaniu w nim komory hop up firmy action army stopery zostały lekko uszkodzone przez głowę cylindra (mimo że nie dokrecalem ich prawie wogole).

Mam teraz spory problem z ladowaniem jako że czasem pobierze dwie, trzy kulki i ,,bolt" po naciagnieciu przy powrocie blokuje się dosłownie 2-3mm za wcześnie. Gdy stopery były nie starte działo sie tak samo. Zamówiłem już nowy magazynek Action Army i stopery. Czy żeby pozbyć się tego problemu trzeba kupić głowę cylindra z mniejszą średnica tak żeby stopery nie zawadzaly? Jeśli tak to prosiłbym o jakis link do konkretnego sprawdzonego już produktu.

 

Z góry dziękuje

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

buduje karabinek mający dużo wspólnego z vsr i pomogłaby mi odpowiedz na następujące pytania:

 

ile fps da rade uzyskać na szczelnym układzie vsr na sprężynie airsoftpro m145 i action army m170?

 

czy są na rynku inne sprężyny na prowadnice 7 mm nie szersze niż 11.2-5 mm które można byłoby rozważyć do tuningu?

 

jaki są wymiary tłoka do vsr (długość i średnica wewnętrzna)?

 

czy rozwiercanie aluminiowego tłoka by zmieścić większa sprężynę to dobry pomysł? trzeba na coś uważać poza osiowością?

 

czy zastosowanie tłoka dłuższego/krótszego o 2 milimetry niesie negatywne konsekwencje poza zmianą roboczej objętości cylindra?

 

czy do płaskiej głowicy tłoka można zastosować stożkową głowicę cylindra (zebrana cześć głowicy)?

 

pozdrawiam

matpgt

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie zdarzyła sie wam kiedyś lipna gumka km heada niebieska? Kulki podczas ostatniej fazy lotu lecą w prawo.Komora Action army a lufa laylax 430mm.

Kulki specna 0.45g i 0.4g .. Nie dzieje sie to zawsze ale dość często

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Dystanser może być niesymetryczny, gumka może być źle osadzona lub zdeformowana po załadowaniu, gumka może być starta / brudna, lufa może być brudna / porysowana, kulki mogą być złe. Multum możliwości. Zacznij od wyczyszczenia i sprawdź czy guma nie ma odkształceń.

Ile to ma fps, może masz za dużo? Maks tych gumek to jakieś 450 - 500 fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...