Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak narazie czekam na kuriera z tym "Chińczykiem" ;-). Z tego względu, że mam zamiar zwiekszyc liczbe fps, poradźcie mi z jakiego materiału zrobic tłok zastępczy? Chodzi mi o materiał który był by lekki a zarazem wytrzymały ;-).

Link to post
Share on other sites

..co sprawi ze tłok uderzy z większym impetem w głowice cylindra a to przekłada sie na wytrzymałość

 

No i... ? Cylinder się nie rozpada nawet na 170SP bez tego "pipka".

 

Zastępczy tłok hmm... Sklepy airsoftowe sprzedają tłoki aluminiowe... i myślę że taki byłby najlepszy. Ja mam u siebie stalowy i powiem tak - przy strzale baaardzo wyraźnie czuć uderzenie tłoka w głowicę cylindra ( spowodowane jego masą ).

Link to post
Share on other sites

Ale ja sie tu nie martwię o cylinder tylko o tłok właśnie bo jak wszyscy dobrze widzieli, jest on wykonany z tworzywa. Airbrake podczas ostatnich milimetrów ruchu tłoka tworzy duże ciśnienie w cylindrze które go wyhamowywuje. Bez Airbrake'a tłok pod koniec nie będzie hamował i walnie w głowice szybciej a co sie z tym wiąże będzie sie szybciej zużywał. Nie wiem na ile i czy użytkownik w ogóle to odczuje podczas eksploatacji giwery ale chodziło mi o to ze spiłowanie dzyndzla nie będzie miało obojętnego wpływu na wytrzymałość.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sorka ale nie moge edytowac poprzedniego posta :???:.

 

Posiedziałem ostatnio nad Hop Up-em w moim BAR i zauważyłem, że lufa wewnętrzna ma nacięcia jak lufa w AEG :lol:. Nawet wlazł na nią sylikon guardera jednak, żeby go zmieścic do komory trzeba by bylo skrócic go o pare milimetrów. Jeszcze w tym plastiku co dociska gumke między "ząbkami" jest szparka a w nią wchodzi dystanser od AEG-owej gumki ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak już tą operacje przeprowadziłem :lol:. Osiągi porawiły się i to o dużo. Karabin strzela odrobine głośniej ale jeśli wypełnimy tłumik odgłos i tak będzie cichutki. Jak narazie uszczelniłem go teflonem, wsadziłem dystanser od AEG oraz uciąłem cypel i wyciągam 60 m na 0,28 :-F. Ostatnio udało mi się trafic z ok. 50m w drzewko o szerokości 30 cm więc na celnośc nie narzekam szczególnie, że lufa ma niby średnice 6,06(dośc dziwne ;-)).

Edited by Papuaz
Link to post
Share on other sites

Może to będzie OT (napewno) ale twój problem z pisaniem "Ć" najpewniej polega na tym iż zainstalowałeś ostatnio sterownik Ati (grafika). Aby to zmienić wejdź w opcje karty graficzne i w zakładkę skrótów i tam zmień skrót do otwierania program z Alt-c na np Alt -p. Chodzi oto żebyś nie miał tego skrótu pod żadną literką z którą po użycia Alt wychodzi polski znaczek.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Ok dzięki za pomoc wortex5 ;-). Mój Bar dostał "drugie życie". Wymieniłem seary na Laylax-owe, głowice cylindra (Laylax), komore hop up wraz z gumką i lufą. Mam pytanie odnośnie sear-ów, jaką sprężynę są w stanie wytrzymać? W póki co w środku siedzi S130 Laylax-a.

 

Jak narazie to tyle...

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Koledzy proszę o radę mam tego BARA od JG czy też kopię VSR jak kto woli używać tej nazwy. Wewnątrz wszystko po tuningu, na częściach PDI. Sprężyna 190 i około 620 fps. Wszystko było pięknie, do czasu gdy zauważyłem, że coś nie podkręca mi kuleczek. Postanowiłem wymienić gumkę na taką

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2967

Tylko jakoś dziwnie kuleczka zaczęła wypadać mi z lufy po naciągnięciu. Odesłałem replikę do sklepu na przegląd, bo nie dawałem już rady i tu się zaczęło dopiero. Po powrocie kuleczka trzyma się w lufie i można by powiedzieć „czego chłopie chcesz”

Jednak teraz przy naciąganiu zasysa mi do komory 2 kuleczki. Nie wiem co z tym zrobić proszę o radę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W komorze jest plastik na sprężynce (w miejscu wejścia kulek do komory) który odpowiedzialny jest za dociskanie kulek aby nie weszło ich więcej do komory. Sprawdź, może to on jest sprawcą tego bałaganu.

 

Pozdrawiam!

Papuaz

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Ciągle się zastanawiam między Barem-10 a l96 Wella jako repliką karabinu snajperskiego to tuningu etapowego (powód - brak kasy)

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4958

Dokładnie chodzi mi o tą wersje.

 

Mam kilka pytań:

 

Co to jest ten Sear ?

 

Czy ta sprężyna - http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2655 wejdzie do bara ?

Oczywiście chciałbym się dowiedzieć czy ktoś testował wrzucenie jej do stockowej repliki ?

Ile działała ?

 

Drugie pytanie odnośnie preclufy , czy można zamontować ją bez konieczności zmieniania komory HU - jak w przypadku Warriora l96 wella i komory PDI?

 

Czy standardowe gumki od AEG pasują do stockowej komory HU?

 

Co musiał bym ew. wymienić aby wsadzić do środka sprężynę SP150

 

Jak wygląda szczelność układu po wymianie lufy , gumki i zostawieniu standardowej komory?

 

Czy w stocku jest plastikowa prowadnica sprężyny?

 

Czy ktoś testował patent z wzmacnianie zestawu zespołu

spustowego klejem ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz wstawić tą sprężynę, to od razu trzeba wymienić seary, stockowe długo nie pociągną, wymienił bym też tłok i prowadnice (oba elementy wykonane z plastiku), tak dla świętego spokoju ;). Prec lufe z AEG-a można zamontować piłując wypustki w komorze, AEG-owa gumka nie pasuje. W moim egzemplarzu po uszczelnieniu całości teflonem szczelność jest bardzo dobra.

 

Pozdrawiam !

Edited by Papuaz
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...