Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gearboxa JG V gen. (wyjety z HK GFC) z tłokiem z wszystkimi metalowymi zębami, łoźyska 8 mm kulkowe, przerywacz nowego typu, mosfet i kable niskooporówki. Wstawiłem do niego sprężyne Guardera 140, prowadnice łozyskowaną Prometheusa, BoreUp CA.

 

Po złożeniu i wypodkładkowaniu, na baterii LiPo 7,2V rozwaliło dysze CA, zamieżam teraz wstawić dysze mosiężną Deep Fire oraz popychacz King Armsa.

 

 

Całość będzie współpracować z komorą King Armsa, lufą Prometheusa 550 mm i bateria 10,8 NiCd firefox.

 

Jak myślicie czy to tylko na singlu wytrzyma troche, czy coś jeszcze zmienić??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No może i faktycznie przypadek, ale dla pewności zmienie ten popychacz i wstawie mosiężna dysze. I tak raczej nie bede używać auto, no może w sporadycznych przypadkach.

 

pęknięcie dyszy było zapewne przypadkiem. m140 JG wytrzymuje na 12v i full auto. Wiadomo szkielet nie jest wieczny i trzeba się liczyć z jego wymianą.

Edited by macwolf1
Link to post
Share on other sites

Wypadałoby mieć grzybkowatą głowicę tłoka jak w innych Bore Up'ach bo płaskie stosuje tylko Deep Fire i nie ma to pozytywnego wpływu na żywotność szkieletu, a że idzie to do V2 to tym gorzej, reszta z tego zestawu jest jak najbardziej fajna i warte zakupu ;-).

 

Lufa Systemy jak zwykle też warta polecenia i zakupu, jeśli nie mamy kasy na nic lepszego to tylko brać.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

A jakie łożyska wejdą na tan szkielet 6 czy 7mm, bo słyszałem dwie wersje ??? Wole narazie nie sprawdzać bo GB jeszcze zaplombowany.

A GB to ta sama V.2-ójka co M16 IIIgen JG???

P.S takie łożyska będą ok??? http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4584

PLS o pomoc chce wszystko odpicować przed feriami :mrgreen:

Edited by sakamuto22
Link to post
Share on other sites

średnicę łożysk mozesz sprawdzic bez otwierania gb...

 

łożyska które pokazałaes są niedostepne :P

zmieniajac łozyska i springa musisz otworzyc gb :P wiec po gwarancji chyba ze seris ci to zrobi :P zmieniajac łozyska musi od nowa podkładkowac zebatki :P

Link to post
Share on other sites

Springa weź Guardera lub Systemę. Reszta OK. Smar do zębatek możesz zastąpić innym smarem chociażby i ŁT43 jak nie masz innego. Innymi słowy gęsty ;)

 

Pozdrawiam.

 

PS: Przy M140 proponuję nowe śruby do GB i klej do gwintów ;-) .

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Po prostu nie jest zbytnio polecana. Dodatkowo brzydko "dzwoni" ;) Jeśli chcesz żeby się ubiła to weź M130 i wyjdzie na to samo.

 

M130 Madbulla - farba z sprężyny się ściera szybko syfiąc GB, jednostajny skok i ok. 155mm długości (normalnie sprężyny nowe mają 177mm). Niby "markowa", ale krótka i twarda, mi pękła i przez to musiałem się zwijać z większego strzelania, gdzieś na wakacjach 09 to było. No i to że dzwoni, dopełnia czarę goryczy. Dla mnie tylko Guarder, G&G, Deep Fire albo PDI w kwestii sprężyn, reszta jest nic nie warta.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

czy wytrzyma pojedyńczy ? Zapytaj Grzechotnika !

 

A na serio, mam HK o przebiegu koło 250k kulek, aktualnie m150 guardera i full auto. Jedyne co poszło to szkielet po 80k (?) kulek i tłok po około 100-150k

 

P.s. na stocku może zrobił z 20k kulek :)

Od początku chodzi na akumulatorach 12v

Link to post
Share on other sites

80K WTF??? mam od roku guna, jak poszło 45K to dużo. I jak zaczynałem to nie zawsze spring był odciągany po strzelance i leżał napięty kilka dni, tak wiem, że to szkodzi ale nie miałem doświadczenia z AEGami jak zaczynałem i z tąd pytanko czy to tylko ubija springa czy szkodzi zębatką i tłokowi bo w końcu to one wszystko napinają?

 

A co to wytrzymałości GB, bo chyba o tym jest remat :mrgreen: to narazie mogę stwierdzić, że cylinder delikatnie pordzewiał w dwóch miejscach od zewnątrz, to bardzo zle???

I łożyska siedzą jakoś dziwnie tz. ich środek jest nieco wyżej od reszty tak jakby się zapadły w szkielet.

Jak co to się za bardzo nie znam, więc poprawcie mnie jak co pls. Dobrze, że "doświadczony" kumpel mi pomoże. :wink:

Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem GB :

tłoczek bez śladów zużyci wszystkie ząbki są w całości pierwszy z metalu.

zębatki mają wszystkie ząbki nie wytarte nie połamane.

łożyska są metalowe, trochę wyjechane luzno siedziały w GB.

głowica tłoka plastikowa i cała, jedynie uszczelka się poluzowała

dysza i popychacz całe

prowadnica sprężyny cała, dość prymitywna zwykły metalowy kołek, bez łożysk

szkielet tez cały jedynie farba się porysowała.

Gb ma roczek używany na batce 8,4v

Niestety GB oddam do sewisu, bo złożyć nie tak łatwo :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...