Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning AKS-74N Boyi


Recommended Posts

Wszystko Stock.

 

Słuchaj, tydzień temu podkladkowalem sobie zęby jeszcze raz (kupilem nowe podkladki). Zęby znów zaczęły się zacinać gdy któraś z podkładek była źle dopasowana/krzywa.

 

Powiem Ci że jest z tym zabawy...

 

 

Mam pytanie. Wymieniłem gume na Systemę. Robie test a tu zadnego podkręcania kulek. Zobaczyłem że w lufie jest od **** smaru z GB (tym razem przesadziłem z przesmarowaniem). Rozkręciłem, wyczyściłem lufe i komore HU, umyłem gumeczke. Składam wszystko, zaczynam test... Ok kulki podkręcają się jak należy, dystanser z gumy Guardera, tylko mam jeden problem. Mianowicie kulki latają strasznie niecelnie, jedna w lewo, druga w prawo, trzecia idealnie prosto. Loteria jednym słowem. Na starej gumie Guardera na początku mialem takie problemy, ale potem samo przeszło i replika strzelała Ok.

 

Mam prece Elementa, mierzoną suwadłem (pokazuje 6,04mm). Sprawdzałem na Stockowej lufie i jest to samo.

 

Czy to wina niedotartej gumy HU i minimalnych resztek smaru w lufie?

Edited by Mastrojani
Link to post
Share on other sites
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Ok, znalazłem 1wszy problem...

 

Kulki. Gunfire 0,23g.

 

Wczoraj na treningu miałem cały czas dublety, a nawet potrójne strzały.

 

Wziąłem od kumpla inne kuleczki, Gold Fire 0,23g. Dubletów już nie było... Myślałem że magazynek mój jest też kopnięty, ale okazało się że jest sprawny w 100%.

 

Ale problem z celnością dalej jest, kulki nie lecą prościutko, czasami zbaczają ze swojego toru... Ale przynajmniej teraz Hop Up działa. Oczywiście wszystko na kulkach 0,23g.

 

Zmieniałem dystanser na stockowy oraz od gumki Guardera na zmianę. Dalej to samo.

 

Zostaje mi tylko sprawdzić lufę Elementa ze stockową. Jeżeli dalej będzie to samo, to może być to raczej komora.

 

Ehh a tyle się narobiłem przy tym kałachu, GB chodzi jak złoto, to teraz zaś celności nie mam...

 

EDIT: Komory jeszcze nie mam, kumpel jednak sprzedaje Cymę i będzie problem ze sprawdzeniem komory (nie będę nowej kupował :) ).

 

Podsumowując może być to wina kulek (strzelam z samych krzaków typu GFC,a teraz jadę z P&J), lufy albo komory. Czas na zabawę.

Edited by Mastrojani
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odświeżę temat.

Zamierzam kupić baterie i silnik (wszystko markowe). Posiadam sprężynę M120 Systemy i zębatki stockowe. Moim planem jest zwiększenie szybkostrzelności i reakcji na spust.

Jaki komplet mi polecacie?

Miałem na oku baterie G&P 9.6 2200mAh i silnik ICS Turbo 3000 lub High Speed Revolution. Lecz nie jestem pewny jak będą się zachowywały na mojej sprężynie.

 

Pozdrawiam

Edited by rogalov
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmmm zastanów się najpierw czy jest sens... ja np. ze swojej komory stockowej jestem meeeega zadowolony :) do tego raczej bym nie inwestował w metalową komorę SRC... to że jest metalowa to nic nie znaczy chodzi o dokładność wykonania a plastik jest łatwiej obrabiać niż metal, jak pewnie wiesz :) jesli brałbym komore metalową do swojego AK to chyba bym się skusił na PRO-WINA tyle że kosztuje stówkę

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamontowałem M130 systemke i kupiłem łożyska kulkowe PJ żeby wywalić te tandetne plastiki, no ale albo one albo gearbox jest niewymiarowy bo nie ma bata żeby je wcisnąć... jest może ktoś z takimi informacjami czy te łożyska czy gearbox są niestandardowe?

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam RK-02 Boyi/DBoys ze zbrojowni http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=696 stockowo ma on ok. 360 FPS. Na starcie wymieniłem w nim gumke hop-siup na czarny sylikon z systemy, a teraz chciałbym zamontować w nim preclufe tylko niestety nie wiem jaką długość powinna ona mieć :( przeczytałem cały ten temat i różne osoby mają różne zdania na ten temat.. Zamiast się czegoś dowiedzieć to mam mętlik w głowie.. Prosiłbym was o doradzenie jakiejś PRECKI (do 150zł) tak żeby nie była za krótka ani za długa oraz zaproponujcie jakiś dystanser (chciałbym uzyskać przyzwoitą celność). Kolejna prośba brzmi - Wytłumaczcie mi łopatologicznie jak skutecznie uszczelnić karabin na takim etapie żeby nie wyjmować GB (nie chce stracić gwarancji) i jakie rzeczy będą mi do tego potrzebne..

 

Kożystając z okazji, że już tu piszę chciałbym prosić was o doradzenie mi części, które zwiększyłyby FPS z wcześniej wspomnianych 360 na 400-410FPS przy czym zależałoby mi na tym żebym nie musiał martwić się, że coś mi siądzie.. Chciałbym żeby tuning nie wyniósł mnie więcej niż 300 zł

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Masz w opisie długość lufy, zainwestuj w 455mm Systeme, dystansery tez możesz wziąć od Krakmana. Jeśli w środku masz zębatki XYT to możesz spokojnie wsadzić sprężynę M120, ja na tych zębatkach i bez wymiany innych części mam M130 i nic się nie sypie

Link to post
Share on other sites

Troche jestem zaskoczony że stockowe zębatki wytrzymują Ci taką sprężyne.

 

Dajmy na to, że mam takie zębatki. Powiedzcie mi czy taki zestar będzie dobry.

Oto kilka rzeczy które chciałbym ew. kupić:

- SPRĘŻYNA

- ŁOŻYSKA

- PROWADNICA SPRĘŻYNY

 

Mam jeszcze pytanko dotyczące tych oto ZĘBATEK, a mianowicie czy będą one mocniejsze od tych standardowych? Wiem, części elementala mają różne opinie ale widzę po opisie że są to zębatki wzmocnione i w razie gdybym nie miał tych zębatek XYT to będe musiał wsadzić jakieś inne.. jeśli te nie są za dobre a uda wam sięznaleźć jakieś d 100zł to proszę o link.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

na zbrojowni powiedziano mi że nie mam XYT tylko standardowe zębatki więc wydaje mi się że wzmocnione zębatki z Elementa wystarczą, a jeśli okaże się że nie wystarczą to wymienie na inne wkoncy nie kosztują aż tak dużo żeby użalać się jak padną :P

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...