Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty współczesnego Wojska Polskiego


Recommended Posts

Witam

 

Jestem ciekaw jakie buty oprócz przesławnych i przeznanych i przelubianych ( :D ) Desantów używane są w WP? Szczególnie interesują mnie jednostki specjalne tj. 1. PSK, ewentualnie GROM, ale bardziej PSK. Czy mają tam oni dowolność sprzętową pod tym względem?

 

Widziałem na allegro buty firm: Kupczak, Wojas oraz "trzewiki GROM wz. 742" (?!). Przy tych ostatnich zdziwiła mnie cena 150 zł...

 

- Czy jeszcze jakieś buty są produkowane dla WP? Proszę Was o charakterystykę tych, które wcześniej wymieniłem. Byłbym wdzięczny za podanie rozwiązań technicznych wykorzystanych w poszczególnych butach (jak np. membrana gore-tex czy podeszwa Vibram w Kupczakach)

- Które Waszym zdaniem są najbardziej użyteczne, funkcjonalne, uniwersalne?

- Gdybyście mogli przy opisach butów dodać ich zdjęcia, byłbym bardzo wdzięczny. :)

 

Pozdrawiam

Aikikai

Edited by aikikai
Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widziałem w temacie: "Desanty ? Magnumy ? Opinacze ? Jungle ? GROM ?", że jest też mowa o "gromach" jednak są to te tzw. "trzewiki GROM wz. 742" i bardzo wg mnie jest nikła szansa, że są to buty używane chociażby w PSK, czy w ogóle są produkowane dla odbiorcy wojskowego, czy jest to tylko podpuszczanie; ale mogę się oczywiście mylić. Niech wypowie się ktoś kompetentniejszy ode mnie ;)

Edited by aikikai
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Zastanawiam się ostatnio nad zamianą zużytych prawie już butów Starforce Commander HI, nowymi, tańszymi, i podstawiły mi się dwie nowe propozycje:

Trzewiki górskie M-6 Firmy Demar używane w Afganie

Lub

Kupczaki : http://allegro.pl/item649216308_buty_wojas...itary_nowe.html wz.928/MON

 

I mam tutaj pytanie : Jakie są zalety M6 i czy są w stanie one przebić jakością wz928??

 

Pozdrawiam.

Mariusz

Link to post
Share on other sites

Te "kupczaki" z allegro to nie są oryginalne Kupczaki!!!!

Ludzie czytajcie opisy aukcji!

Kupczaki mają membranę gore jako jedyne.

Demary i Wojasy jej nie posiadają!

 

Mam Wojasy. Nie wiesz Wally czy mam je traktować (w sensie dbać o nie) jak o zwykłe skórzane józefy, czy jak buty z membraną? Te Wojasy mają jakąś membranę w ogóle?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odświeżam temat. Wychodzi na to, że Wojasy oraz Demary mają jedynie podeszwę Vibram, ale nie mają goretexu, tak ? Bo z tego co wyczytałem, Demary ją maja, natomiast u Wojasów nazywa się to Sympa-Tex.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Sympatex jest membraną poliestrową ma zupełnie inną zasadę działania, dzięki czemu jest wytrzymalszy od gore-texu na uszkodzenia, zabrudzenia itp. Lecz ma gorszą oddychalność (Jak dobrze pamiętam to coś koło 12000 g/m2/dobę, dla porównania oddychalność laminatów gore w wariancie trzywarstwowym to ok 20000 g/m2/dobę).

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie mogę już edytować.

 

Czy ktoś użytkował bądź użytkuje Kupczaki/Wojasy/Demary w okresie letnim? Z tego co wiem są to buty zimowe, zastanawiam się jakby się zachowywały latem, czy nogi by się strasznie pociły.

Link to post
Share on other sites

To zależy od indywidualnej fizjologii. Latem komuś nogi się będą pociły zarówno w Kupczakach jak i trampkach, a komuś nie. Mi osobiście w okresie letnim w Kupczakowskich MONach stopy pociły się niemiłosiernie, ale inni użytkownicy wypowiadający się na ich temat twierdzą, że im się nogi nie pociły.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No mi też po pierwszej strzelance schodziła, dzisiaj było dość zimno i nic mi nie było. Po 2 akcjach mogę powiedzieć, że buciki są mega wygodne, noga się tak strasznie nie poci. Będę je niebawem tyrał na 20 kilometrowej trasie, wtedy napiszę jak się sprawiły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...