Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe kurtki Helikon Goretex


Recommended Posts

  • 1 year later...

Hej, odświeżam temat bo potrzebuje małej pomocy.

 

Używam tej kurtki już drugi sezon, jednak standardowy helikonowski polar przestaje mi wystarczać jeżeli chodzi o ciepło.

 

Poszukuje lepszego polaru, ale nie wiem jakimi kryteriami się kierować.

 

Jaka firma, jaka grubość i w końcu jak wygląda sprawa kompatybilności/standardu suwaków, żeby się nie okazało, że nie mogę podpiąć nowego polaru bo ząbki suwaka są inne.

 

Doradzicie coś?

 

Pozdro

 

Edit: Dodam, że używam kurtki na codzień, bez wypadów w teren.

Edited by PeePee
Link to post
Share on other sites

Na początek odpuść sobie wpinane polarki. Jest to mniej wygodne i mniej praktyczne rozwiązanie, dodatkowo zastawiające kilka centymetrów nie krytej przestrzeni, bezpośrednio pod zamkiem kurtki. Zastanów się nad dobrej jakości bluzą polarową, w której możesz zostać, gdy kurtka zewnętrzna nie jest potrzebna.

Link to post
Share on other sites

Ok ok, bluza polarowa - jakieś przykłady?

 

I mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć co i jak z tymi wpinanymi polarami - w moim przypadku będzie to rozwiązanie bardziej praktyczne (należy pamiętać, że kurtę wrzucam na siebie, zapinam, idę po bułki do sklepu, wracam, zdejmuje itp itd...)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

A to wielki problem w trakcie wychodzenia z domu zapiąć polar a potem kurtkę? Sam mówiłeś, że nie używasz jej w polu więc 5 sekund więcej poświęcone na zapięcie się Cię chyba nie zbawi. A w dodatku, wsiądź na rower późną jesienią z polarem spiętym z kurtką, od razu zrezygnujesz z takich praktyk.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...