Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Mauser Kar98K [Boyi]


Recommended Posts

Hmmm, zależy co rozumiesz przez "standardowa"... o ile pamiętam, pluton piechoty to był 1 mg42, 1-2 mp40 i 10 Mauserów... +medyk z p38, teoretycznie wszystko w standardzie :)

 

Przed 1914r Mauser został przyjęty na standardowe wyposażenie piechoty(nie było wtedy mowy o PM-kach), zaś przed '39 został skrócony i dodano kolankowy zamek i nadal był używany jako standardowa broń, np. jak w USA M4, wszelkie inne MG, Walthery, Lugery itp. były bronią wsparcia.

Przy okazji temat nie jest do tego typu rozmów :wink:

 

Czekam na opis szczęśliwego posiadacza broni :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dołączam się do pytań, interesuje mnie czy można byłoby dorobić łuski lub "ztuningować" oryinały

 

na Airsoft-news.eu pojawiła się notka dotycząca "REAL WOOD" version KAR98 Boyi to już druga wersja sprężynowego kar98, nic więcej narazie nie wiadomo

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

WYSOKIST - jak oceniasz karabin?

 

Kart może być błędem, choć nie zaprzeczam do końca. 315FPS widniejące na karcie informacji karabinu mogą wskazywać na inną replikę (Boyi 360FPS), choć błąd mógł wyniknąć z firmowego atrybutu broni [KAR_98K]

Cena jest nadal przerażająca - za niepełny metal (drewno) płacimy 550zł z przesyłką i trzymamy w rękach jedynie 315FPS Springa. Tylko dla maniaków.....

 

Troszkę cierpliwości i niedługo się dowiemy o nim coś więcej....

 

Saillupus - jeśli masz chęci, dużo wolnego czasu i wprawę w rączce to wszystko można zrobić!

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

KAR BOYI ...

Czy ktoś mysli że istnieją dwie chińskie fabryki, które idealnie w tym samym czasie wyprodukowały ten sam model ...

Co do różnych fps podawanych przez sklepy - mój Ojciec mawiał tak - Jak ktoś ci mówi że jego maluch pali 2 l/100 km - nie przejmuj się - też zacznij kłamać. :wink:

 

Ja wiem o nim już o nim wszystko, ale napięcie powinno rosnąć :-P

 

Przeładowanie broni, latające łuski, ładowanie łusek z łudki, klekot zamka, a że przy okazji strzela :-P rewelacja

Karabin oceniam dobrze, nie jest to broń do siania zniszczenia tylko klimatyczny sprzęt na strzelankę historyczną, sprężynkową, do rekostrukcji, nie ważne że mój M1A1 - Thompson ma więcej fps, nie mówiąc o innych zabawkach.

 

 

 

Jak ktoś chce tanią snajperkę to polecam rugera

Edited by wysokist
Link to post
Share on other sites

I bardzo dobrze, ja również używam tego miejsca do kontaktu z klientami, szukam i badam ich zapotrzebowania, z kolei sam jestem maniakiem ASG więc dołączam i swoje zdanie...

 

Cena jak zwykle sprawia wrażenie lepszej przez liczne 99 :D, choć to są sprawy groszowe. No cóż gratulacje dla panów od marketingu.

 

P.s.

Błąd w słowie kartridży (wiem, jestem czepny).

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

IT'S........

 

 

BEAUTIFUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Prawdziwy zamek czterotaktowy....

 

Poczekam do lata, jak się urwę z uczelni to może w to zainwestuję, do tego czasu pewnie cena trochę zjedzie :)

 

Nieważne, jak strzela. Ważne, że to święty Graal wśród chińskich replik :P

 

Aha, tylko jedno pytanie: gdzie jest bezpiecznik? Tam, gdzie w oryginale? (tzn. to takie małe "skrzydełko" na końcu zamka)

Edited by WolfHeart
Link to post
Share on other sites

Nie jedna. nie jedna...

A bezpiecznik jak w oryginale, to skrzydełko co drży w czasie strzałów.

Na filmiku tylko udawałem że jest łatwo przeładować, normalnie to trzeba 3 facetów by naciągnąć sprężynę :-P ( mój 11 letni syn go przeładowuje, nie tak płynnie ale daje radę - zakochał sie w tym karabinie, 8 latek już nie zabardzo przeładowuje - też zakochany,)

Edited by wysokist
Link to post
Share on other sites

ale Panowie mam dobrą wiadomość

jest możliwość dokupienia drewnianego łoża do kara

link do zdjęcia http://www.airsoft-news.eu/e107_images/new..._wood1_1701.jpg

a więcej na airsoftnews

pozdro xD

 

Price in Mainland stores is 600 RMB (56.17 EUR). Click to supersize, with thanks to Yul.

 

56.00 EUR = 203.251 PLN

Euro Poland Zlotych

1 EUR = 3.62948 PLN 1 PLN = 0.275522 EUR

 

 

 

Zaś na allegro kolba jest znacznie tańsza, lecz wymaga obróbki lub trzeba znaleźć znajomego stolarza :język2:

Link to post
Share on other sites

penio151 a widziałeś w jakim stanie są te łoża?

ja widziałem tylko dwie sztuki ładne z którymi dałoby się coś zrobić i kosztowały po 280 i 300zł

więc wolałbym kupić taką za 56 euro bez przeróbek niż zapłacić 100zł więcej i diabli wiedzą ile zajmie przerabianie i jak to wyjdzie

Wysokist dla nas to tylko Ty kupiłeś bo podzieliłeś się z nami swoimi wrażeniami ;p a jeżeli ktoś jeszcze kupił to zachował to dla siebie ;p

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Niestety widziałem....choć trafiają się rarytasy od czeskich wersji. Przeróbka owszem i zapewne byłaby kłopotliwa, ostatni artykuł o chińskich replikach i PTW rozjaśnił mój umysł. Niestety coś mi się zdaje, że jeśli ktoś chce mieć replikę dla wyglądu to Boyi jest dobry, ale super real to już marushin lub tanaka.

 

karabin + kolba, farba, okucia, przyrzady celownicze, sygnaturki.... daje do myślenia...

 

Saillupus - podsumowując, częściowo się z Tobą zgadzam.

 

wysokist - małe pytanko, czy ciśnienie nie jest przypadkiem tracone na łączeniach cylinder-łuska-lufa? można by dać jakieś O-ringi lub sylikon.

Jaka tam na oko jest sprężyna?

Jak z wytrzymałością?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...