Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Mauser Kar98K [Boyi]


Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pare dni na warsztacie i 500fps dało by rade wyciągnąć ;)

Za mały cylinder. Jedynie nowy większy cylinder z odpowiednią sprężyną dałby radę, ale wtedy ładowałbyś go, opierając o drzewo :lol:

 

 

PS. ktoś wie, gdzie oprócz Gunnera łuski kupić ?

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jeżeli wyciąga 320 fps na dwuczęściowej lufie, to zmiana lufy na choćby dobrze obrobioną castorurkę powinna znacząco wpłynąć na moc i celność. Bardzo mnie zainteresowała ta replika, jednak póki co i tak nie mam kasy i poczekam na wersję gazową.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie bede zakladal osobnego tematu skoro jeden juz jest... a wiec na SpecShop " Marushin - Mauser Kar98K - 8mm - Walnut Limited Editon " Kosztuje 1690zl ale znalazlem na WGC Shop ta sama wersje za 290$(HK chyba) i wychodzi mi za niego tak z 800zl... dodam ze jest to wersja gazowa... nie zalezy mi na wybitnych osiagach tylko na poczuciu klimatu... i moje pytanie brzmi... czy to jest dobra bron dla mnie ( newbie ) osoby ktora dopiero zaczyna swoja przygode no i ogolnie jako bron...

Link to post
Share on other sites

Troche doświadczeń z tuningiem:

Ta replika nie jest wdzięcznym materiałem do tuningu.

Wymiana lufy na 1-częściową CA 6.08 (długość taka sama jak 2-częściowa w Mauserze) spowodowała znaczny spadek Vo, do tego lufa CA była grubsza i całość ciężko się składała (szczególnie gumka którą zakłąda się na koniec lufy).

Wstawienie mocniejszej sprężyny mija się z celem bo nie da się jej potem naciągnąć.

Wsadzenie podkładek pod stockową sprężyne jest możliwe, ale za dużo (ok. 1cm) powoduje niemożność naciągnięcia sprężyny.

 

Replika jest dobra do zabawy i na ściane, wytrzymałość i wykonanie jest niezłe, ale o tuningu radze zapomnieć.

 

Trzeba czekać na wersję gazową.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No tak, a ma go ktos może i mógłby coś powiedzieć o zasięgu/skupieniu?

Na youtube pełno filmików prezentujących tego kara, ale tylko jeden ze strzelaniem do celu i jeden naśmiewający się z jego skłonności do zacinania.

W ogóle ten z celnością był makabryczny, z 10-15 metrów koleś ledwo trafiał w kartkę papieru :/...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Troche doświadczeń z tuningiem:

Ta replika nie jest wdzięcznym materiałem do tuningu.

Wymiana lufy na 1-częściową CA 6.08 (długość taka sama jak 2-częściowa w Mauserze) spowodowała znaczny spadek Vo, do tego lufa CA była grubsza i całość ciężko się składała (szczególnie gumka którą zakłąda się na koniec lufy).

Wstawienie mocniejszej sprężyny mija się z celem bo nie da się jej potem naciągnąć.

Wsadzenie podkładek pod stockową sprężyne jest możliwe, ale za dużo (ok. 1cm) powoduje niemożność naciągnięcia sprężyny.

 

 

A ty potrafisz?

Link to post
Share on other sites

jak myślicie oplaca się kupować kar98 do walk jezeli wszyscy będą używać tej broni?

I jak jest z celnościa i strzelaniem? Chodzi mi o to że ja i moi kumple kupilibyśmy własnie Kar98 ale nie wiemy jakiej firmy i za jaką cenę. No i czy wogule się opłaca bo jesteśmy zieloni. Jak jest przedewszystkim z celnościa i jakaościa wykonania? podawajcie linki

Edited by Szperacz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...