Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK firmy HLK


Recommended Posts

Ja się nie boczę. Po prostu to nie prawda.

Rożnicę są nawet w tej "drugiej" konwersji.

 

SRC - osada dolnej okładziny - za mała.

SRC - kształt drewna dolnej okładziny - zły (co jest konsekwencją powyższej nieścisłości)

SRC - kształt kolby - zły

SRC - wykorzystanie body ze "ściętym" tyłem body - bez sensu bo powoduje inny kont ułożenia kolby a to rozowala geometrię caości.

Link to post
Share on other sites

Już gdzieś było pisane o tej replice. Co tu dużo pisać. Brzydkie to i tyle...kopia kopii. Po prostu składak, więc pewnie jakieś części SRC też się zaplątały w tym wszystkim.

Nie rozumiem po co ktoś nakręca tą trąbkę rumcajsa na koniec lufy, jakby nie można by nakrętki dać od AK.... :wink:

 

 

mój ładniejszy ;-)

Link to post
Share on other sites

RPK jest "czysto" Chińskie. NIE SRC!! Co do długości to faktycznie wkradł się błąd. Ma 110cm z czego ok 5cm to trąbka. I nakręcili ją Chińczycy a nie Rumcajs :P. Recenzja na dniach bo aktualnie jest u speca na badaniach.

Zdjęcia faktycznie zbyt ciemne ale wybaczcie, to wszystko przez ten pośpiech przed świętami. Poprawimy ASAP.

 

Pozdrawiam.

Ekipa COG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Reasumując - chińska (z Chin Ludowych) kopia chińskiej (z Tajwanu) repliki wzorowanej na RPK z wykorzystaniem nieudolnie skopiowanej chińskiej (z Hong Kogu - obecnie Chiny Ludowe) konwersji do japońskiej repliki radzieckiego karabinu AK 47.

 

Uff.

MASAKRA :mrgreen:

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

Reasumując - chińska (z Chin Ludowych) kopia chińskiej (z Tajwanu) repliki wzorowanej na RPK z wykorzystaniem nieudolnie skopiowanej chińskiej (z Hong Kogu - obecnie Chiny Ludowe) konwersji do japońskiej repliki radzieckiego karabinu AK 47.

 

Uff.

 

dobre:)

 

a tak na powaznie, to chyba jedyna alternatywa dla kogos, kto chce miec obecnie RPK, src nie ma, guarder dla bogatych, a w tym trzeba tylko wymienic chwyt pistoletowy i wylotowe, zeby sie purysci nie czepiali:)

Link to post
Share on other sites

przyznam, nie czytalem:)

 

ale domyslam sie ze objechali ile wlezie. coz, ja purysta nie jestem (na body od mojego AKM widnieje piekny napis: arsenal slr 105a1 ;p;p;p) , a replika do lasu mi potrzebna, wiec pewnie kupie bo zawsze chcialem to miec:P

Edited by vonmarxx
Link to post
Share on other sites
a w tym trzeba tylko wymienic chwyt pistoletowy i wylotowe, zeby sie purysci nie czepiali:)
Nie jestem ani purystą, ani też czepialski, ale porządek w aktach musi być. Lista zmian i części do wymiany jest nieco dłuższa i obejmuje między innymi :

"tłumik płomienia z KPW ;-) " na normalną nakrętkę jak w AK

poprawne umiejscowienie dwójnogu

wymiana na ciężką lufę

kolano gazowe na takie jak w AKM

rura gazowa jak w AKM

obsada łoża jak w AKM

szczerbinka

komora zamkowa AKM ze spawanymi wzmocnieniami

bezpiecznik AKM

łoże i kolba

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem ;-)

 

Część rzeczy można nabyć w works11.com. Tania komora zamkowa jest na gunfire.pl; oby pasowała. Lufę wytoczyć według projeku Fiedotowa. Wymiary kolby też tam można znaleźć. Łoże kupić albo wydłubać samemu. Wszystko da się zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dla purystów. Obsada łoża jest inna, co związane jest z innym łożem (większe łoże-większa obsada... ;-) jak to brzmi...). Podobnie jak kolano gazowe całkowicie inne niż w AKMie, gdzie brak zaczepu na bagnet jest tylko jednym ze szczegółów, podobnie ma się sytuacja w RPK-74 jeszcze inne kolano.

Komora zamkowa owszem jak AKM ale tylko wczesne wersje RPK. Późniejsze i RPK-74 nie mają wgłębienia nad gniazdem magazynka.

Pokrywa komory zamkowej wymaga pewnej jednej maleńkiej modyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Czyli własnoręczne wykonanie bardzo dokładnej repliki RPK okazało się jeszcze trudniejsze niż się spodziewałem :mrgreen:. Jako nie-purysta uważam, że pomimo wszelkich różnic te chińskie RPK jest warte swojej ceny. A pewno jest bardziej opłacalne od RPK SRC; choćby ze względu na drewna i bębnowy magazynek.

 

BTW Ciekawe jak wypada konwersja Guardera i Inokatsu w kwestii zgodności z prawdziwkiem ;-)

Link to post
Share on other sites

Własnoręcznie da się zrobić i wcale nie jest to takie trudne. Tylko najważniejsze albo robisz "coś jakby" albo "full wypas" efekty i tak oceni grono purystów jak i nie purystów...Trzeba mieć czas i kasę, zwłaszcza to drugie... za tłumik płomienia z oryginału do RPK-74 dałem więcej niż za zestaw drewien też z oryginału....

Swoją drogą szkoda że ten rpk (celowo mała litera ;-)) z alegro jest taki słaby bo stanowiłby bazę do taniego ale fajnego RPK.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...