Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MILSIM .... i co dalej?


Recommended Posts

Boże mój, co mnie podkusiło bym tu wchodził..

 

Słysząc milsim instyntkownie myślałem ze to smulacja militarna nastawiona na jak największy realizm..

Ale z ciekawości wszedłem poczytać sobie definicje..

Po przeczytaniu tego wątku, nie wiem nic..

Czuję się jakbym właśnie wyszedł z domu czyniącego szalonym, z "Asterixa"..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piewsza blokadka załaczyła mi się jak przeczytałem słowo "drama", druga gdy w którejś wypowiedzi ten milsimktoś zaczął porównywać do planszowych gier RPG, a już kompletnie mózg się zagotował, gdy przeczytąłem coś o karteczkach, czy kartach życia. Litości.. :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po za tym, karty kartami, ale nie każda "mechanika gry" na niej sie opiera.

Są także działania MilSim-owe gdzie się żadnych kart nie używa. Z tym że szybko możesz wrócić do domu biorąc udział w takowych działaniach/grach 8-)

Faktem jest że jednak w działaniach/grach MilSim-owych przeważającym standardem są "karty życia" jak je nazwałeś[Minion]. Każdy więc może wybrać co mu pasuje...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dla mnie milsim to także maksymalne odwzorowanie pola walki oraz wszystkich panujących tam czynników. Nie jestem jednak tego zdania żeby sztywno trzymać się jakichkolwiek ustalonych zasad gdyz każda ekipa tworzy je sobie na potrzebe scenariusza. Do unifikacji takich zasad nigdy w życiu nie dojdzie. I tak na przkład system "tam gdzie kulka trafi" sie sprawdza się u mnie bardzo dobrze ale to pewnie za sprawa ze bawie sie w milsimy paintballowe. Pewnie zaraz usłysze: "WTF? paintballowe?"

Właściwie to tutaj pisane jest tylko o milsimie airsoftowym (niby słusznie bo jest to też forum AS) ale tak naprawdę do milsima można użyć każdej repliki która w miarę pluje na jakotaką odległość. Tak na prawdę paintball dzieli się na painta militarnego i speedballa (tfu!) czyli rodzaj painta dla tzw. pizd w kolorowych gaciach (za przeproszeniem, ale tak sie ich nazywa). W tej militarnej odmianie broń jest modyfikowana do takiego stopnia że w miarę możliwości przypomina w 80% prawdziwy odpowiednik.

 

Ja ogólnie jestem za tym by w milsimie byla dozwolona kazda broń poczynając od ASG po RAM'Y aż do markerów paintballowych (tych militarnych) co chcemy wprowadzic u siebie.

Link to post
Share on other sites

Wiesz jaki jest problem?? BEZPIECZEŃSTWO

 

Nie widzę siebie na grze w której dozwolone jest użycie i ASG i PB. Zajmuję się PB na codzień i wierz mi ale trafienie z markera w odsłoniętą część twarzy czy w zęba jest mało fajne. Fakt że z AS tez można oberwać ale jednak jest to bardziej przyjazne. A poza tym spróbuj pomalować żelatynĄ sprzęt paru osobom to cię zjedzą nawet nie będziesz wiedział kiedy. Klejący się szpej którtego nie odczyścisz w 100% spowoduje że będzie to ostatnia gra z użyciem PB. Dodatkowo nie widzę PB w misimie z powodu masek - parują jak cholera na zwykłym polu - nie mówiąc o kilkugodzinnych marszach/patrolach itp. A nie daj boże niech pada albo jest wieksza wilgostność.

 

 

JESTEM NA NIE - co do ramów tomają one konwersje które używają ammo 6mm, markery nie.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Podstawowym problemem "mieszania" jest to ż ewiększość ersoftowców jednak stawia na realizm i nie chodzi mi tu o samą "broń" ale o oporządzenie, mundury, sprzę ogólnie pojęty. I jeżeli ktoś wydaje grube tysiace na kamizelkę, hełm, ładownice, rekawice, pouche, i inne to raczej nie po to żeby ktoś mu to pomalował. A jednocześńie nie pójdę na imprezę milsimową w "łachach" bez oporządzenia i cęłgo worka dodtaków tylko dlatego że mają być markery i ktoś mi to wszystko może pomalować. Ja dziękuję.

 

Repliki ASG + RAM/RAP strzelające czy to amunicją ersoftową 6mm czy "swoją" ale nie "malarską" tylko gumową/kompozytową jak najbardziej tak. Nie pojawię się na żadnej imprezie gdzie będzie ktoś do mnie strzelał farbą, chyba, że będzie to impreza typu "chodźmy sobie pomalujemy".

 

Pomijam juz fakt tak prozaiczny jak zasięg markerów paintballowych w porównaniu do replik ASG. O ile się nie mylę to przecietna replika ASG (przeciętna 350-450 fpsów) ma znacznie większy zasię niż marker.

Link to post
Share on other sites
Podstawowym problemem "mieszania" jest to ż ewiększość ersoftowców jednak stawia na realizm i nie chodzi mi tu o samą "broń" ale o oporządzenie, mundury, sprzę ogólnie pojęty. I jeżeli ktoś wydaje grube tysiace na kamizelkę, hełm, ładownice, rekawice, pouche, i inne to raczej nie po to żeby ktoś mu to pomalował.

Tutaj sie jak najbardziej zgadzam. Przy milsimach z bronia "mieszana" osoby z EQ za kilka tysiecy raczej sobie nie pograja o ilenie beda sie baly o swoj sprzet (a wiekszosc lansiarzy fajansiarzy ze sprzetem za kilka kafli jednak sie bardzo o niego boi bo przeciez musi on sie ladnie prezentowac na polu walki i zawsze byc czysty i swiecacy) dlatego zawsze maja wybor czy brac udzial czy tez nie.

 

Druga sprawa to taka ze na milsimach nie wywala sie po 1k kulek caly czas full auto jak to ma miejsce na niektorych "niedzielnych strzelankach" (w przypadku AS) ani tez hektolitrow farby (w przypadku PB). Niektore milsimy koncza sie po prostu tak ze zadna z druzyn/frakcji nie oddala zadnego strzalu lub nawet siebie nie zauwazyla co wg mnie jest dobre no bo przeciez na wojnie nie chodzi o strzelanki rodem z Call of Duty tylko o to zeby wypelnic swoja misje i PRZEZYC. dlatego na milsimach po prostu czesto unika sie strzelanek a otwiera ogien dopiero wtedy gdy nie ma juz innego wyjscia.

 

Co do tej "farby paintballowej" to nie jest ona toksyczna (taka kulke mozna zjesc chociaz nie smakuja one dobrze) ani zraca jak kwas ani Bog wie co jeszcze. Oprocz tego kulka zostawia slad o srednicy ok. 6 cm ktory nie wnika w material i mozna go bez problemu zetrzec chocby i wilgotna szmatka.

 

Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to kazdy uczestnik musialby nosic przynajmniej gogle balistyczne (takie bolle x 500 czy x800 i tego typu w pelni wystarczaja) plus jakas ochrona na twarz typu chusta lub maska neoprenowa. Idealnym rozwiazaniem sa maski paintballowe ktore to coraz czesciej mozna juz w AS spotkac ze wzgledu na coraz mocniejsze repliki.

 

Pomijam juz fakt tak prozaiczny jak zasięg markerów paintballowych w porównaniu do replik ASG. O ile się nie mylę to przecietna replika ASG (przeciętna 350-450 fpsów) ma znacznie większy zasię niż marker.

Tutaj niestety nie masz racji bo przy kulce kalibru 0.68 cala (16-17mm) i energi poczatkowej ok. 3J i predkosci ok 300 fps zasieg wacha sie w granicach 60 - 70 metrow. Wszystko to jest zalezne od modelu markera i regulacji predkosci wylotowej.

Te 70 metrow uzyskuje sie przy ok. 350 fps. Skuteczny zasieg jest bardzo duzy i wynosi w zaleznosci od dlugosci i srednicy lufy oraz ciezaru i jakosci kulki ok 40 - 50 metrow. Jest to w duzej mierze spowodowane tym ze kulki do painta sa znacznie ciezsze od tych airsoftowych. markery speedballowe oczywicie maja predkosc mniejsza niz 300fps (taki wymog) i dlatego ich zasieg wacha sie w granicy 45 - 50 m.

 

Nie chce sie z nikim klocic ani nikomu wmawiac ze militarne markery paintballowe by sie dobrze nadawaly bo kazdy jest innego zdania. Chcialem tylko oswiecic towarzystwo airsoftowe o tym ze PB wcale nie jest taki strasznie mocny i zUy i toksyczny i ze boli i ze hektolitry budyniu i w ogole... ;-)

Edited by tzenth
Link to post
Share on other sites
a wiekszosc lansiarzy fajansiarzy ze sprzetem za kilka kafli jednak sie bardzo o niego boi bo przeciez musi on sie ladnie prezentowac na polu walki i zawsze byc czysty i swiecacy
Jak chcesz dalej z nami rozmawiać to proponuję wyluzować trochę ton, bo za takie teksty to normalnie daje się po buzi.

 

A tak ad meritum - nie, nie musi być czysty i wygłaskany, ale średnio mi leży oporządzenie z powbijaną między nici żółtą farbą, albo rozwalone radio za kilkaset złotych czy coś podobnego.

Pomijając wspomniane przeze mnie wyżej maski zabijające klimat.

 

Druga sprawa to taka ze na milsimach nie wywala sie po 1k kulek caly czas full auto jak to ma miejsce na niektorych "niedzielnych strzelankach"
Co Ty nie powiesz? Dzięki za uświadomienie.

 

Oprocz tego kulka zostawia slad o srednicy ok. 6 cm ktory nie wnika w material i mozna go bez problemu zetrzec chocby i wilgotna szmatka.
Sratatata, grałem w paintball ok 5 lat, chcesz zobaczyć zdjęcia bluz czy spodni, z który nie da się zmyć farby? Albo cordurowe oporządzenie z farbą powbijaną między sploty materiału, albo w szwy? Takie hasła to do folderów reklamowych, a nie tutaj.

 

Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to kazdy uczestnik musialby nosic przynajmniej gogle balistyczne (takie bolle x 500 czy x800 i tego typu w pelni wystarczaja) plus jakas ochrona na twarz typu chusta lub maska neoprenowa.
Arafatka przy paintballu? Gratuluję!

 

Idealnym rozwiazaniem sa maski paintballowe ktore to coraz czesciej mozna juz w AS spotkac ze wzgledu na coraz mocniejsze repliki
To chyba u Ciebie, bo wszędzie gdzie widzę ilość masek nie osiągnęła nawet 1% w stosunku do innych osłon oczu i wcale nie rośnie.

 

Tutaj niestety nie masz racji bo przy kulce kalibru 0.68 cala (16-17mm) i energi poczatkowej ok. 3J i predkosci ok 300 fps zasieg wacha sie w granicach 60 - 70 metrow.
A to fizykę też masz jakąś inną, bo w mojej marker ma ok 15J.

 

Chcialem tylko oswiecic towarzystwo airsoftowe o tym ze PB wcale nie jest taki strasznie mocny i zUy i toksyczny i ze boli i ze hektolitry budyniu i w ogole...
Dzięki... Te lata gry w ligach polskich i europejskich i parę innych rzeczy z tym związanych nie dało mi tyle co Twój post...

I wiele z osób tu piszących miało dłuższy lub krótszy kontakt z paintballem i wiemy co piszemy - nie podoba się, nie chcemy!

Link to post
Share on other sites
Jak chcesz dalej z nami rozmawiać to proponuję wyluzować trochę ton, bo za takie teksty to normalnie daje się po buzi.

 

Bez przesady, ja mialem takie same wrazenie jak tzenth po tym, jak przeczytalem post Thora, choc moze niekoniecznie uzylbym takiej formy. W razie czego sluze buzia, masz blizej ;)

 

To troche niepowazne, bac sie o sprzet, ktory w rzeczywistosci podatnik wydaje czasami operatorowi na jedna akcje? Ze duzo zaplacil? Trudno. Ja chodze w szmatach (uzywanych DPMach czy fleckach i funkcjonalnym oporzadzeniu) wlasnie dlatego. I zauwazam, ze ludzie lubiacy na milsimach wyzwania nie ubieraja sie w najdrozsze swoje kolekcje.

 

I wiele z osób tu piszących miało dłuższy lub krótszy kontakt z paintballem i wiemy co piszemy - nie podoba się, nie chcemy!

 

Srodowisko milsimowe nie jest jednolite tak samo jak airsoftowe, wiec nie generalizowalbym tu uzywajac formy "my", bo moze sie okazac, ze jednak gdzies tam spotykaja sie airsoftowcy z paintballowcami.

 

Mozliwe tez, ze uzywaja markerow jako konkretnego typu broni na konkretnych zasadach (np. wielkokalibrowa). Nie bylbym taki definitywny.

Link to post
Share on other sites
choc moze niekoniecznie uzylbym takiej formy.
Dokładnie o formę chodziło.

 

Srodowisko milsimowe nie jest jednolite tak samo jak airsoftowe, wiec nie generalizowalbym tu uzywajac formy "my", bo moze sie okazac, ze jednak gdzies tam spotykaja sie airsoftowcy z paintballowcami
Nie musi sie okazywać - spotykają się. Zapraszam na Specsrmory albo milsim.pl. To jest forum airsoftowe.

 

Mozliwe tez, ze uzywaja markerow jako konkretnego typu broni na konkretnych zasadach (np. wielkokalibrowa).
A to już jest oddzielny temat.
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale to Ty tez powinienes uwazac na ton. Ja nikogo nie nazwalem lansiarzem a to ze sie oburzyles moze tylko swiadczyc o tym ze moze Ty nim jestes?Ten post nie byl kierowany do Ciebie a do uzytkownikow robiacych cos w kierunku takim jaki ja opisywalem. Nie podoba sie - nie komentuj. To ze jestes wladny i znany i adminem tego forum nie oznacza ze ono jest Twoje. Kazdy ma tu prawo pisac i wypowiadac sie. Strasznie nie lubie ludzi ktorzy traktuja innych po ilosci postow bo taka osoba moze sie okazac bardziej doswiadczona niz Ty. Ja Twoich postow nigdy nie pojezdzalem i tego samego wymagam od Ciebie. Wymagasz kultury na forum to zachowaj ja sam. Co jak co ale po tych kilku latach grania w speeda (tak wnioskuje) nie wiele sie nauczyles jezeli twierdzisz ze energia poczatkowa pocisku wynosi 15 J :roll:

W moim poprzednim poscie byl blad i mialo byc 13J. 13 a 15 to jednak jest roznica.

W zasadzie wiekszosc niskocisnieniowych markerow ma ponizej 10. U wysokocisnieniowych jest odpowiednio wiecej ale maks ok. 12, 13...

Wracajac do tematu:

Ja nie wiem jakie kulki byly 5 lat temu. Ja gram od ponad 3 lat i wiele razy scieralem z cordury splaty. jakos zawsze to dzialalo.

 

Co do tych masek balistycznych i chust/masek neoprenowych - jest to dobre polaczenie dajace wystarczajaca ochrone (mozesz sobie twierdzic inaczej) a graczy AS w maskach paintballowych to w czasie swojej mega kariery tez jeszcze nie zauwazyles?

Edited by tzenth
Link to post
Share on other sites
Ja nikogo nie nazwalem lansiarzem
Tylko jak? Zacytuj 8)

 

moze tylko swiadczyc o tym ze moze Ty nim jestes?
Zależy od dnia. Jak sobie mogę pozwolić to jestem, jak nie to nie :P

 

Nie podoba sie - nie komentuj.
Bo? Znowu magiczna zasada internetu "piszcie tylko jeśli się zgadzacie"?

 

To ze jestes wladny i znany i adminem tego forum nie oznacza ze ono jest Twoje.
O, kolejne biedactwo nie odróżniające funkcji od osoby. To, że pełnię na tym forum pewną funkcję nie znaczy, że nie mogę mieć swojego prywatnego zdania na dowolny temat.

 

Kazdy ma tu prawo pisac i wypowiadac sie.
Dokładnie. Nie odbieram Ci tego prawa, nie kasuję Twoich postów. Tylko je komentuje. Tzn, że ja nie mogę się wypowiadać?

 

Strasznie nie lubie ludzi ktorzy traktuja innych po ilosci postow bo taka osoba moze sie okazac bardziej doswiadczona niz Ty.
Ja też nie. I nie zwracam na to uwagi. Ale swoimi wypowiedziami (nie ilością, a treścią) dowodzisz, że niewiele wiesz o airsofcie.

 

Ja Twoich postow nigdy nie pojezdzalem i tego samego wymagam od Ciebie.
A to dziwna zasada. Gdyby tak było to nie byłoby tu żadnego posta. Ktoś musi być pierwszy ;)

 

Co jak co ale po tych kilku latach grania w speeda (tak wnioskuje) nie wiele sie nauczyles jezeli twierdzisz ze energia poczatkowa pocisku wynosi 15 J
Parę lat nauki fizyki mnie nauczyło. Speed nie ma tu nic do rzeczy.

Ek = (mv^2)/2

 

m= ~3,5 g = 0,0035 kg (uznaj to za fakt, jak nie wierzysz to mój znajomy na WAT pisał pracę na temat balistyki kulki paintballowej tu masz wyniki http://www.paintball.info.pl/artykuly.php?id2=10 )

v = 300 fps = 91,44 m/s

 

Ek = 14,6322288 J

 

Teraz proszę na dowód, że w paintballu leśnym są inne prawa fizyki niż w speedballu.

 

Co do tych masek balistycznych i chust/masek neoprenowych - jest to dobre polaczenie dajace wystarczajaca ochrone
Połączenie pewnie tak, ale jak już mówiłem, jakoś mi, i z doświadczenia twierdzę, że większości airsoftowców, maski paintballowe nie leżą - zabijają klimat.

 

graczy AS w maskach paintballowych to w czasie swojej mega kariery tez jeszcze nie zauwazyles?
Ależ zauważyłem... z 10? 20? Na tysiące, których spotkałem....

Widzę, że nadal nie potrafisz oderwać się od spojrzenia "z góry" napewne tematy? vide "mega".

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego pewne osoby nie są w stanie zrozumieć pewnych PODSTAWOWYCH różnic między "technologią gry" w ersofcie i paintballu.

 

Maski do painta... Dla mnie wyglądaj ą jak "kupa" i kiedy organizuję impreze zrobię wszystko żeby nikt z uczestników ich nie używał. Dlaczego? Bo wg. mnie zabijają klimat i tyle. Nie interesuje mnie zdanie Twoje czy kogolwiek innego w tej materii.

 

Sprawa druga: wygląda "broni" Jakoś poza RAM./RAP nie widziałem jeszcze nic co mógłbym uznac za marker paintballowy odpowiadający moim odczuciom realizmu. O konwersjach w stylu M82 nawet nie wspomnę.

 

Co do lansu... Mam trochę sprzętu, w nim utopione kilka ładnych tysięcy PLNów. Jakoś nie porzeszkadza mi to w przeczołganiu się po błocie, wejściu do rzeki, jeziora. Nie płacze przesadnie nad rozerwaną kieszenią czy innym lemenetem który trafił na ostrą gałąź czy jakiś pręt. Ale nie mam zamiaru męczyć się z farbą i nosić czegoś co w najmniej odpowiednich miejscach "świeci" jakimś kolorowym badziewiem.

 

Masz wizję milsima to nie widzę problemu szukaj ludzi którzy ją podzielą z Tobą. Zapraszam na forum Specarmory. Gwarantuję Ci że tam sa ludzie którzy bawią sie paintem, RAPami, RAMami, ASG i dają radę. Ale jakoś nie zauważyłem żeby na siłę starali sie łaczyć pewne aspekty i jakoś o dziwo wszyscy się rozumieją, i nikt nie ma problemów z pewnymi podziałami.

 

Wracajac do ASG i masek... Jeżeli ktoś ma ochotę nosić maski niech nosi, na szczęscie jak wspomniał Foka takich "zwichniętych" jest znikoma ilość. Jeżeli ktoś traktuje ersoft jak speedball to niech sobie nosi maski. Na moich grach będe zawsze robił wszystko żeby mi jakiś "kosmiczny żolnierz" nie psuł mojej wizji. Chcesz nosić maskę? kup sobie zestaw "Predator" i nie wyłaź z pojazdu przez całą grę. Dlaczego tak? Bo MILSIM ma odzwierciedlać/symulować realne sytuacje i ich "otoczkę" a to nie tylko sprowadza sie do taktyki czy zadań ale także a może przede wszystkim do odtworzenia "wyglądu" takich działań.

 

Jak widzę nie do końca rozumeisz idee milsima... Może od tego zacznij? Bo nie jest milsimem impreza na której używa się real/lowcapów, i systemu "regulującego" kwestie ran i trafień.

 

"Broń" to najmniej istotna sprawa/kwestia ale też musi być podporządkowana realiom. Oczywiście "musi" o ile organiztor ma takie "skrzywienie" Ja mam.

 

Zresztą porównaj sobie może ilość duzych imprez milsimowych./milsimowopodobnych w świecie ersoftu i świecie painta to moze zrozumiesz dlaczego pewne rzeczy z naszej strony wyglądają tak a nie inaczej.

 

Kwestia zasięgu jeszcze... Z chęcią chciałbym żebyś mi pokazał marker który umożłiwi trafienie w cel o wymiarach 75x150 cm z odległości 70-90 metrów ze skutecznoscią 8/10 strzałów z użyciem celownika a nie strzelaniem "loobem" po kulkach. To że potrafia to repliki ASG i RAM/RAP (najczęsciej w wersjach przekonwertowanych na ASG to wiem. Jakoś co do markerów mam dość duże wątpliwości które opieram na jakimś tam swoim kontakcie z tym sprzętem.

Link to post
Share on other sites
Kwestia zasięgu jeszcze... Z chęcią chciałbym żebyś mi pokazał marker który umożłiwi trafienie w cel o wymiarach 75x150 cm z odległości 70-90 metrów ze skutecznoscią 8/10 strzałów z użyciem celownika a nie strzelaniem "loobem" po kulkach. To że potrafia to repliki ASG i RAM/RAP (najczęsciej w wersjach przekonwertowanych na ASG to wiem.
Hmmm.. właśnie próbuję sobie przypomnieć jak to wyglądało...

Pole do speeda ma 100x50m, pierwsza linia przeszkód jest jakieś 20-25m od granicy pola. Czyli skrajne przeszkody są od siebie oddalone o ok 60 m. Ponieważ z pierwszej linii przeszkód zwykle strzela się po skosie a nie wzdłóż pola, to będzie przekątna, nie chce mi się liczyć niech będzie, że 75m. Wysokiej klasy markerem turniejowym, z turniejowymi kulkami, na taką odległość strzelając lobem i celując po kulkach można było umieścić ok 70-80% kulek w sylwetkę. Oczywiście nie strzałami pojedyńczymi tylko "serią" (szybki ogień pojedyńczy, nie faktyczna seria).

Link to post
Share on other sites

@Foka korzystalem z tej samej pracy badawczej (paintball.info.pl) tyle ze uzylem 290fps bo 300 to magiczna granica oraz stosunkowo lekkich kulek 3.3g. Wyszlo mniej.

Nie znaczy to jednak ze sie z Toba nie zgadzam. Glownie energia zalezy od predkosci poczatkowej ktora moze byc rozna. W paincie lesnym ogolnie nie patrzy sie na fpsy. kazdy ma tyle by jego zasieg byl w miare dobry. taka zasade wyznaja tez panowie ze specarmory.com.

 

@Thor Byc moze to tak zabrzmialo ale nie mam zamiaru nikogo na nic namawiac bo kazdy i tak zrobi po swojemu. Ciesze sie ze wlaczyly sie do dyskusji osoby znajace sie na temacie. Uwiez mi ze siedze w temacie milsimu juz dlugo (byc moze nie tak dlugo jak Ty) na tyle ze wiem dokladnie o co tam biega. Po prostu kazdy ma swoja wlasna wizje milsima a te maski ktore faktycznie zabijaja klimat sa tylko dla ochrony jesli maja byc juz koniecznie uzywane RAMy czy PB.

 

W As zaczalem grac wlasnie ze wzgledu na wiekszy realizm wykonania broni jak i mozliwosc jakiegos upgradu czy tez uzycia akcesorii wygladajacych jak te od producentow broni. Mam narazie jakiegos chinczyka ;-) ale nie na dlugo bo przymierzam sie do kupna jakiejs rasowej repliki.

Link to post
Share on other sites
korzystalem z tej samej pracy badawczej (paintball.info.pl) tyle ze uzylem 290fps bo 300 to magiczna granica oraz stosunkowo lekkich kulek 3.3g. Wyszlo mniej
12,9J. Porównując do 1-2J ASG jest to pomijalna różnica (w stosunku do podanych przeze mnie 15J).

 

W paincie lesnym ogolnie nie patrzy sie na fpsy.
To jakiś nowy wynalazek. Za moich czasów w lesie również obowiązywał limit 300 fps. Po pierwsze dobre kulki pękają w lufie przy większych mocach (podkreślam - dobre, bo widziałem takie które od betonu się odbijały), po drugie producenci masek zaznaczają, że szyby są testowane dla 300 fps. Tak, wytrzymają dużo więcej, ale już bez żadnych gwarancji.

 

maski ktore faktycznie zabijaja klimat sa tylko dla ochrony jesli maja byc juz koniecznie uzywane RAMy czy PB
O, mądre słowa. A RAMy czy PB nie muszą być uzywane i dlatego my ich nie używamy.

 

W As zaczalem grac wlasnie ze wzgledu na wiekszy realizm wykonania broni jak i mozliwosc jakiegos upgradu czy tez uzycia akcesorii wygladajacych jak te od producentow broni.
Dokładnie tak było ze mną ;), tyle, że już "parę" lat temu 8)
Link to post
Share on other sites

Nie chce sie z nikim klocic ani nikomu wmawiac ze militarne markery paintballowe by sie dobrze nadawaly [...]

 

Markery - tak, ludzie - nie.

Też nie chcę generalizować, ale zajawkowicze militarni w srodowisku paintballowym nie mają co szukać. Sam wyciągnąłem stamtąd kilku ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Z całym szacunkiem dla wypowiedzi Tzentha, ale wspomniane gogle balistyczne(jakie kolwiek by one nie były) nie nadają się za bardzo do wielogodzinnych marszów w terenie - mniej lub bardziej zaparowane skutecznie ograniczają obserwacje terenu, a ciągłe wycieranie nie tylko spowalnia oddział, ale zwiększa niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Nie możemy zapominać o tym, że moc kulek painballowych podczas trafienia w głowę(skroń) może doprowadzić śmierci delikwenta(był już taki przypadek). Co do masek neopropenowych - są nie do przyjęcia stosowane przy dłuższym wysiłku. Chusty są może lepsze, ale z kolei mniej stabilne(patrz mniej bezpieczne).

 

Klimat klimat klimat moi drodzy i dlatego airsoft a nie painball. Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam! :-)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...