Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Foto galeria-okulary za 6zet


Recommended Posts

No cóż... te okulary tak wyglądały po strzale z Beretty 92F STTI. Nie zrobiły one najmniejszego wrażenia na tym pistolecie i kulka z impetem wpadała w pobliskie zarośla.

 

Aby opowiastce dodać emocji ;) to osoba, która przyniosła te oulary chciała przetestować je założone... ale cyt.: "albo nie, bo mi w nos trafisz..."

 

Reszte dopowiedzcie sobie sami :)

Link to post
Share on other sites

Wierbus... co do tej szansy, ze Ciebie trafie...

Otoz jesli tylko mam okazje strzelam po glowie a jesli mam przeciwnika od przodu celuje w gogle... spytaj horneta :twisted:

Czasami zdarza mi sie mierzyc do niczego nie swiadomego przeciwnika 5 min tylko po to aby oddac jeden pewny strzal miedzy... eghm... w gogle.

 

Ot takie zboczenie sluzace wycwiczeniu szybszemu i celniejszemu strzelaniu :twisted:

 

Jesli nie mam czasu na zabawe to celuje w korpus ale jak mam ta sekunde to wole strzelic odrobine pozniej w glowe niz w korpus.

 

U nas zreszta wyjatkowo czesto padaja eyeshot`y i headshot, zwlaszcza u nowicjuszy. Chyba nie bylo jeszcze zadnego nowego, ktory by nie wyszedl od nas z dziura na twarzy ;)

 

Co do przyszlej niedzieli to sie jeszcze zobaczy jak to bedzie. Ale mysl, ze napewno ktos sie bedzie strzelal.

Link to post
Share on other sites

podobno w Łodzi babka sprowadza na zamówienie, ja widziałe mu niej tylko te zwykłe, ale przy najbliższej okazji zorientuje się czy jest możliwość zamówienia balistycznych. Podejżewam że w innych demobilach też powinni sprowadzić

Link to post
Share on other sites

Jarcher: albo za duzo kucasz, albo musisz jeszcze urosnac :-)

 

a teraz powaznie.

 

1. w glowe sie dostaje, to tylko kwestia czasu (zaliczylem co najmniej kilkanascie trafien)

- czasem glowa jest jedynym punktem do celowania (zza przeszkody)

 

2. testowalismy podobne okulary z AK (AEG) z 70-100 cm, (nie z 5cm) i wytrzymywaly

- nie znaczy to, ze sa cudowne, chce tylko powiedziec, ze byly 'w miare' dobre. wytrzymywaly serie z elektryka z minimalnej prawdopodobnej odleglosci

- nie znam nikogo, kto strzela do innych z 5 cm (znam wielu, ktorzy chcieliby, ale na szczescie tego nie robia)

 

3. oszczedzac tutaj sie zdecydowanie nie oplaca

- oprocz ochrony oczu potrzebna jest tez ochrona twarzy

(3 tygodnie temu FA_Maciek stracil zeba ...)

 

4. ja osobiscie najbardziej jestem przekonany do gogli siatkowych, ktore nie paruja i ze wzgledu na konstrukcje sa najbardziej wytrzymale (odksztalca sie, ale kulki nie przepuszcza)

 

pozdrawiam

 

Jeżyk

Link to post
Share on other sites
a czy jest mozliwosc kupienia gdzies w polsce samych gogli takich jak do paintballa tyle ze bez maski. Ja widzialem tylko kompletry gogle z maska, a czy gdzies sa same gogle ??

 

Popytaj tych ludzi:

Mariusz - 608 497 546

Tomek Kondracki - 501 645 558

Gienia - 501 037 961

i http://sklep.kansus.pl/

 

pytaj o gogle do maski (z szyba najlepiej termiczna). polecam JT Spectra. ew. Scotta ale sa mniejsze (nie wejda pod nie okulary.

Dodam ze firmy JT i Scott produkuja rowniez gogle dla sil specjalnych.

Link to post
Share on other sites

kumpel do tych tanich gogli wstawil siatke (oslone) metalowa ze starego glosnika

i uratowalo mu to oczy

wychylil sie zza wzniesienia i nie mialem korpusu zeby do niego celowac wiec dostal w glowe !

moim zdaniem to wlasnie ona jest najbardziej narazona na strzaly

no chyba ze ktos uzywa lusterek zeby wyjrzec zza zaslony ;-)

Link to post
Share on other sites

Co do gogli za 6 zł to nie mogę sie zgodzić ze wszystkie daja sie tak łatwo przestrzelić. Ja kupiłem takie same jak na zdjeciu i próbowałem je przestrzelić z gazowej Beretty KWA bez BB czy MP5 (AEG'a) i nic im sie nie stało. Ale zawsze najlepiej nowe sprawdzić, lepiej wydać jeszcze raz 6 zł niż stracić oko. A co do trafień w głowe, no cóż Regdorn ma racje że nowy dostaje w głowe. Ja po pierwszym strzelaniu mialem dziure w nosie 0,5 cm pod goglami :) a i później też sie dotawało po goglach.

Link to post
Share on other sites

jezeli rozpatrywac sprawe czysto racjonalnie:

szansa trafienia w "gogle" z niewielkiej odleglosci - rzeczywiscie niewielka

!!!ALE JAKIE STRATY!!!.

 

Uzywam maski SCOTA (dzieki Meff) i z ta intensywnoscia zabawy w ASG (+serie z elektrykow) wielokrotnie dostalem w maske, w tym tez w szybke (Wayne wiedzie tu prym)!!!!

 

Tak sumujac, oszczedzajcie na piwie, fajkach i innych pierdolach, ale oczka nie dokupicie (nie zeby odrazu straszyl strata - co jest b. mozliwe - ale chociaz trwale uszkodzenie).

 

Maska ACADEMY (siatka) - 60,00 pln (chyba jeszcze tyle kosztuje)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wytrzymałość okularów nie jest konieczie związane z ich ceną.

Np. w FA są okularki bodajże za 10zł i były testowane z silniejszych elektryków.

Ja mam z Tajgunu (teraz już ich nie sprzedają, kupiłem je 3 lata temu) za 18zł i tak samo jak powyższe wytrzymują nawet z mocnych AEGów - nawet ryski się nie robią.

Chociaż i tak moim zdaniem najlepiej jest się zaopatrzyć w maskę.

Moim faworytem w tej dziedzinie jest Sansei Survivor (ten tańszy model, taki "smukły"). Czemu? - Jest to jedyny znany mi model maski, który nie przeszkadza w celowaniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...