Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Mam pytanie, czy można do ak74 (cymy 040, lub boyi rk-02) dokupić kolbę taką jak tutaj: http://www.taiwangun...6bf6767e8b2.jpg ?

Przeszukałem wszystko i wszędzie piszą, że takie kolby pasują tylko do M4...

 

Średnio mi się widzi kupno plastikowego pistoletu za 450zł (cm028c), wolałbym dopłacić te 100 czy 200zł do wersji full metal, ale niestety ani RK-02 ani kałachy cymy (oprócz cm039c ale podobno wersje 040 mają lepszy gearbox) nie mają takiego osprzętu...

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post.

Wczoraj zakupiłem swój pierwszy karabinek asg - CM.028A. Dzisiaj, podczas pierwszego strzelania, zauważyłem niepokojącą wadę - kule (0.25g) mocno znosi w prawo. Przykładowo, strzelając do tarczy z bardzo krótkiego dystansu, czyli ok. 25m, wszystkie strzały odznaczyły się na niej mocno z prawej strony. Regulacja przyrządów celowniczych niewiele sprawę poprawiła. Kulki po prostu znosi w prawo i aby trafiać w centralną część tarczy, musiałem mocno odchylać muszkę w lewo. Regulacja Hop Up nic w tym zakresie nie zmieniała, widoczne zmiany były natomiast w kwestii lotu góra/dół.

Istnieje jakiś inny sposób regulacji celności w tym karabinku?

Można uznać to za wadę sprzętu (krzywa lufa) i ubiegać się o reklamację?

Edited by cyjanon
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się między 028/028S/028C/028U:

http://www.taiwangun.com/cm-028?from=listing&campaign-id=14

http://www.taiwangun.com/cm-028s?from=listing&campaign-id=14

http://www.taiwangun.com/cm-028c?from=listing&campaign-id=14

http://www.taiwangun.com/cm-028u?from=listing&campaign-id=14

 

Podobno w wersji S łatwo o załamanie kolby. Co wybrać? Replika ma być dla niskiej osoby, więc nie wiem czy regulacja taka konieczna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam :icon_smile: Nabyłem sobie cm.028 z alle, wszystko spoko, strzela, puszki przebija, full auto działa, nawet hicap podaje bez problemu długie serie. Jednak kulki znosi w lewo, nie tak mocno jak u kolegi wyżej. Raczej nie jest to spowodowane tym, że szczerbinka lekko lata na boki, bo konsekwentnie lecą w lewo, tyle że nie od razu a po lekkim łuku. Co może być powodem? Krzywy hopup? lufa?

 

Dwa, jakiego taniego hopupa opłaca się kupić do tej cymki? Preferował bym kupować z azteko.pl bo mają promocje na metalowe lowcapy. Mają tam czarnego i przezroczystego guardera i czerwone madbulle.

 

Trzy, ma ktoś jakiś patent na usztywnienie tej cholernej górnej pokrywy? Lata to jak wściekłe.

 

Edit: Opyla się dać stówę na http://azteko.pl/cyma-metalowe-body-do-ak-47-p-7390.html ?

Edited by assire
Link to post
Share on other sites

Ja mam patent. Teraz z domu wychodzę, a jutro rano w pracy, ale przypomnij się na PW to jutro opiszę co zrobić, by dekiel nie latał. Dobry hopek - od siebie polecę przezroczystego Guardera, ale daję gwarancji, że u Ciebie zadziała dobrze. Krzywo nałożony HU może spowodować skręcanie kulek.

Link to post
Share on other sites

Podaję patent na usztywnienie dekla w CM 028, ale pewnie sprawdzi się to też w innych replikach systemu Kałasznikowa, które dekiel posiadają.

 

Zacznijmy od tego, że nie posiadam tej takiej półeczki, która jest pod deklem, a nad gearboxem (ona chyba występuje tylko w systemie TM, a w Boycach chyba jej nie ma). Gdyby ona była zamontowana to nie wiem czy można byłoby tak prosto zrobić.

W każdym razie, potrzebne będą:

- ulotka z pizzerii (lub jakiś inny papier, ja akurat miałem ulotkę z tych takich niebłyszczących, nieśliskich),

- klej Kropelka,

- nożyczki,

- podkładka - coś co można zniszczyć np. stare pudełko po płycie CD,

- w miare sprawne dłonie,

- mózg,

- papier ścierny,

- zapalniczka,

- piwo.

Z ulotki wycinamy kawałki papieru o wymiarach mniej więcej 0,5x2cm (nie muszą być idealnie wycięte - mam nawet takie 1x2cm i też dają radę). Następnie sklejamy Kropelką kilka kawałków ze sobą (tak by utworzyć grubszą warstwę - ja dawałem jakieś 5 lub 6 warstw, ale to bez problemu sami wyczujecie). Kleimy na podkładce bo szkoda biurka czy spodni zachlapać klejem. Następnie bierzemy w łapy dekiel i sprawdzamy w które miejsce wchodzą takie jakby zęby wystające z body (nie wiem jak to lepiej nazwać, ale jak spojrzysz na body to będziesz wiedział o co chodzi). Zaznaczamy sobie na dekielku miejsca w które trafią te zęby i przygotowane wcześniej kawałki papieru naklejamy od środka dekla przy jego krawędzi.

Z tyłu bez problemu nakleimy te papierki po obu stronach dekla - to zlikwiduje luz z tyłu, ale im bardziej do przodu tym gorzej. Po prawej stronie masz rączkę przeładowania, która sprawia, że nie zamontujesz tam papierka. Jeśli zamontujemy papierki w miejscu gdzie jest rączka to możemy nie wcisnąć dekla. Jeśli zamontujemy papierki w miejscu w które przesuwasz rączkę to zablokujemy sobie dostęp do regulacji HU. Dlatego im bardziej w przód tym gorzej - możemy montować papierki tylko po lewej stronie, a to nie likwiduje luzów dekla przy szczerbince. Luzy przy szczerbince likwidujemy w ten sam sposób, ale naklejamy papierki nie na dekiel, a na podstawę szczerbinki od spodu. W miejscu gdzie jest taki łuk, pod który wchodzi dekiel.

Na koniec roboty papierem ściernym ścieramy zaschnięty klej z palców i ewentualnie delikatnie zeszlifujemy nadmiar papierków, a zapalniczką otwieramy piwo (oczywiście jeśli tylko prawo nam na to pozwala).

Osobiście mam naklejone cztery papierki po lewej stronie dekla i dwa po prawej (patrząc od szczerbinki pierwszy papierek mam zaraz za pierwszym "spadkiem" dekla, a drugi na końcu). Mam też jeszcze jeden kawałek pod podstawą szczerbinki. Dekiel siedzi sztywno.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Z czasem dokup lipo 7,4V.

Najpierw ładowarkę i to lepiej od razu porządniejszą - chyba, że już mamy dostęp do odpowiedniej ładowarki (np. kolega z teamu może nam podładować baterię dzień przed strzelanką). Dopiero w następnej kolejności LiPo.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam wszystkich na tym epickim forum.

Tak się podpaliłem całym tematem ASG, że zakupiłem na TG CM.028 w promocji za 354 zł (oczywiście nówka sztuka na gwarancji). Wczoraj odebrałem przesyłkę, naładowałem baterię jak należy, bo przygotowałem się skrupulatnie jeżeli chodzi o teorię z użytkowaniem tego sprzętu i napotkałem kilka problemów (może ten typ tak ma) i proszę Was doświadczonych weteranów legendarnej Cymy o pomoc:

 

1) Zasuwa do komory z regulacją HOP-UP strasznie skrzypi, no wydaje tak metaliczny pisk, że do teraz mam gęsią skórę;

2) Magazynek stockowy Hi-Cap na Auto przepuszcza kilka kulek tj. jakby ten Hi-Cap nie podawał wszystkich kulek skrupulatnie;

oraz NAJDZIWNIEJSZE dla mnie

3) Kiedy składam się do strzału z podparcia, zgrywam idealnie szczerbinkę z muszką (potrafię bardzo dobrze strzelać z wiatrówki, więc wiem o co biega) i celuję w środek tarczy z odległości 5m (testowałem replikę w pokoju strzelając do kulochwytu) to w efekcie strzał pada ok. 4 cm w prawo od środka, czyli przekłamuje mi ta Cymka. Jeżeli chodzi o górę-dół to jest super, ale w poziomie, no jestem zawiedziony... Na tak bliskiej odległości to chyba nawet HOP-UP nie ma wpływu prawda? bo to zaledwie 5m...

 

Bardzo was proszę o jakieś wskazówki, bo nie wiem czy w tej replice stosunek SZCZERBINKA+MUSZKA nie jest odzwierciedleniem zamierzonego celu, czy mój egzemplarz jest felerem...

Edited by Ciemyla
Link to post
Share on other sites

Wiecie co? Okazało się, że mój egzemplarz ma całą muszkę przekrzywioną w lewą stronę. Odkręcałem już nawet śrubę pod wyciorem, ale ustawić tego nie idzie go otwór z gwintem do tej śruby przypada tak, że można tylko krzywo to przykręcić. Miał ktoś taki przypadek w CM.028?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Wiecie co? Okazało się, że mój egzemplarz ma całą muszkę przekrzywioną w lewą stronę. Odkręcałem już nawet śrubę pod wyciorem, ale ustawić tego nie idzie go otwór z gwintem do tej śruby przypada tak, że można tylko krzywo to przykręcić. Miał ktoś taki przypadek w CM.028?

 

Też tak mam u siebie. Otwór w lufie zewnętrznej jest wywiercony nieosiowo. Załatwiłem to tak, że wkręciłem w muszkę większą śrubę, która się dociska do lufy, a nie wchodzi w nią.

I też miałem problem ze znoszeniem kulek w prawo, jak przedmówcy. To najpewniej kwestia hop-upa, gdyż po przekręceniu repliki lekko w lewo, zaczynało strzelać prosto.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Takie szybkie pytanie. Czy ta cymka się nada do cqb na Warszawskim Killhouse (mają limit do 350-360 fps na kulkach 0,20)?

Według filmów na YT na 0,20 ma średnio 355 fps. I jeszcze pytanie o opinie na temat wersji z kolbą składaną do dołu

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Edited by TańszaKangurka
Link to post
Share on other sites

Różne egzemplarze różnie plują. Musisz zmierzyć konkretną sztukę.

No tak, ale kupować będę przez internet, chrono nie mam, a 11 marca idziemy na strzelankę.

I w tym problem, że nie wiem czy mnie wpuszczą. Chociaż na filmie ze sklepu TM na chrono wyszło im około 355-358 fps.

Edited by TańszaKangurka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...