Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zasadzie to nie temat na takie dyskusje, ale:

1. Gunfire ma jedną z najszybszych - o ile nie najszybszą - wysyłkę wśród polskich sklepów. Chętnie poznam osoby, którym paczka szła 2 miesiące (sic!)

2. Nieosiowość to nie usterka spowodowana przez sklep, a wada fabryczna.

3. Rozumiem, że kupisz ją na Militariach tylko z powodu tego, że akurat jest w promocji za 369 zł (zadziwili mnie niezmiernie), bo oprócz śmiesznych cen i komicznych -2,5 procentowych rabatów ten sklep nie ma nic do zaoferowania.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to nie temat na takie dyskusje, ale:

1. Gunfire ma jedną z najszybszych - o ile nie najszybszą - wysyłkę wśród polskich sklepów. Chętnie poznam osoby, którym paczka szła 2 miesiące (sic!)

2. Nieosiowość to nie usterka spowodowana przez sklep, a wada fabryczna.

3. Rozumiem, że kupisz ją na Militariach tylko z powodu tego, że akurat jest w promocji za 369 zł (zadziwili mnie niezmiernie), bo oprócz śmiesznych cen i komicznych -2,5 procentowych rabatów ten sklep nie ma nic do zaoferowania.

Kupować będę akurat wersję S która na militariach jest za 395 zł. W GF kupowałem ze dwa lata temu szynę do beretty i akurat szybko przyszła.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci szczerze, że pierwszy raz spotkałem się z taką opinią. Nikt przy mnie nigdy nie chwalił tego sklepu, a już na pewno nie stawiał go przed Gunfire.

Przeglądając temat o GF w dziale "sklepowym" zobaczysz, że to co mówiłem o ekspresowej wysyłce sprawdza się u 99% klientów.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci szczerze, że pierwszy raz spotkałem się z taką opinią. Nikt przy mnie nigdy nie chwalił tego sklepu, a już na pewno nie stawiał go przed Gunfire.

Przeglądając temat o GF w dziale "sklepowym" zobaczysz, że to co mówiłem o ekspresowej wysyłce sprawdza się u 99% klientów.

Hmm, w takim razie w którym sklepie lepiej kupić, zależy mi na szybkiej dostawie?

Jeszcze chciałbym zapytać czy te kolby składane są rzeczywiście takiej okropnej jakości? Dałoby radę oryginalną wsadzić?

Link to post
Share on other sites

Ja stawiałbym zdecydowanie na GF. Zamawiałem już tam sporo i nigdy mnie nie zawiedli.

Szału co do tej kolby nie ma i należałoby podchodzić do sprawy nieco zachowawczo.

Ja miałem wersję C. Tu problemu nie ma bo "emkowa" kolba, jak to "emkowa" kolba.

Z uwagi na ten fakt osobiście stojąc przed takim wyborem wróciłbym do wersji C, ewentualnie wziął opcję ze stałą kolbą. Choć nie twierdzę summa summarum, że ta kolba ci pęknię na 100 pro. Należy po prostu w pewnych sytuacjach traktować to jako plastik, a nie 1:1 jako odpowiednik wersji palnej.

 

Nie wiem jak wygląda sytuacja z montowaniem części ostrego odpowiednika, ale polimerowy korpus raczej średnio znosi takie modyfikacje.

Cyma 028 to jednak replika, którą najlepiej zostawić w stanie takim jaką się ją przyjęło i używać do momentu kiedy nie zechce się czegoś lepszego.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś CM.028s zrobioną na AKMS, zobacz tutaj https://plus.google.com/photos/108797721205516604722/albums/5830104319244437041?authkey=CNvP246HoM36OA

 

Robił go z tego co pamiętam kolega Szyszka na ostrych częściach. Generalnie bardzo dużo roboty, bo jest mnóstwo rzeczy którymi cyma różni się od AKMSa, choćby kształt body, dekiel itd. Na zdjęciach jest z nowym body od Cymy i "drewnianą" rączką, bo poprzednie zrobione na AKMSa przy pomocy szpachli rozpadło się.

 

Z replikami obchodzę się delikatnie a połamałem 2 kolby (w zasadzie nie kolby tylko ZnAl'owy element który odpowiada za blokadę więc kolba latała luźno). Niestety jest to wada konstrukcyjna i to prędzej czy później się urwie, chyba, że replika będzie wisiała tylko na ścianie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z replikami obchodzę się delikatnie a połamałem 2 kolby (w zasadzie nie kolby tylko ZnAl'owy element który odpowiada za blokadę więc kolba latała luźno). Niestety jest to wada konstrukcyjna i to prędzej czy później się urwie, chyba, że replika będzie wisiała tylko na ścianie.

 

Repliki używać będę głównie z kolbą złożoną na cqb

Jeszcze mam pytanie czy do cymy pasują magi od rk03?

Link to post
Share on other sites

Złożona kolba "na cqb"? To musicie mieć strasznie ciasne to CQB. No i dystanse muszą być nieduże, skoro strzelanie z biodra jest zawsze skuteczną techniką...

 

Tak, ZnAlowe kolby do AKM wersji S są paskudnie nietrwałe. Montowanie kolby od ostrego jest wykonalne, ale trzeba się, o ile wiem, sporo napracować.

 

Bywają na rynku stalowe kolby do eSek standardu Marui. Sam sobie taką lata temu kupiłem (chyba King Arms, ale to było na tyle dawno, że nie pamiętam. Działa w każdym razie bez zarzutu). Tylko, że to koszty są. No i znaleźć dziś trudniej, niż kiedy ja kupowałem.

 

Zdecydowanie bym odradzał.

 

 

Skoro chcesz AK ze składaną kolbą, sugerował bym coś z kolba składaną w bok. Może Cyma 28U? Albo CM 28C- kolba co prawda nie składana, ale teleskopowa, zawsze parę centymetrów z długości urwiesz...

Mnie się od wielu lat świetnie sprawdza Beta Specnaz (wówczas na tej półce cenowej tylko JG, dziś są też Cymy. Np. CM 512 - a składaną kolbę zawsze można dołożyć. Plus replika jest kompaktowa, i w pomieszczeniach jak najbardziej daje radę.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz AK ze składaną kolbą, sugerował bym coś z kolba składaną w bok. Może Cyma 28U? Albo CM 28C-

 

Wersji C brać nie chcę, planuję robić stylizację na WP druga połowa lat 90 (oczywiście jeśli plany wypalą),więc ta wersja odpada, próbować będę upodobniać cm028s na akms na tyle na ile się da.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem CM.028U. Czy te repliki nadal trzymają taką jakość jaka była kilkanaście lat temu ? Cena jest rewelacyjna, gdzie wiem że Mki w cenie 400 zł nie dostane. Replika na początek do postrzelania do puszek w późniejszym czasie pewnie Las z grupą. Standardowo wystarczy nowa gumka HU od Guarder i wio ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...