Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Witam Panowie,

od dzisiaj mam Kałacha :D

 

Szukałem na forum informacjii o serwisowaniu. Nie znam się na asg, więc taka prośba byście powiedzieli w punktach co powinienem zrobić zanim będe strzelać.

O batce już wiem

A rozkręcić coś, nasmarować olejem, coś pogrzebać itp?

 

Z góry dzięki.

Edited by Kubus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

coś pogrzebać

 

Jak się nie znasz, to sobie nie pogrzebiesz. Wiesz co siedzi w środku? TO nie jest takie łatwe, sam się o tym przekonałem.

 

A to:

 

-Naładować baterię

-wsadzić baterię do guna i podłączyć

-naładować magazynek

-wsadzić magazynek

-i możesz iść strzelać.

 

Jest najlepszym co mozesz zrobić na początek, ale czytając to, wyczułem w tym poście taką... pogardę :D .

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Witam,

chciałbym wiedzieć jakich kulek używacie do swoich replik CM.028. Czytałem, że jedni używają 0,20g a inni 0,25g. Czy różnica w osiągach jest zauważalna? Co sądzicie o stosowaniu kulek 0,23g Cyber Gun High Density? Będą dobre?

Link to post
Share on other sites

Witam,

chciałbym wiedzieć jakich kulek używacie do swoich replik CM.028. Czytałem, że jedni używają 0,20g a inni 0,25g. Czy różnica w osiągach jest zauważalna? Co sądzicie o stosowaniu kulek 0,23g Cyber Gun High Density? Będą dobre?

 

Jesli wymienisz komore Hop-siup i wstawisz precke to można walic śmiało z 0.25g.

A co do kulek "high density... mam z nimi niemiłe wspomnienia... Używaj extreemów, pestek, sekito itp. Ja strzelam ze swojej z 0.20g. Moim zdaniem najlepsze...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolba nie ma tylko jednego wrażliwego punktu. Bardzo często łamie się zatrzask a nie prawe ramie kolby.

Budowa zatrzasku powoduje, że jest on niestety dość podatny na uszkodzenia. AKS już nie mam, a szkoda, bo pokazałbym ładnie jego zdjęcia i miejsce które trzyma całą kolbę.

Może znajdzie się ktoś równie miły lecz posiadający AKS :]?

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Kupiłem 1-mieśiąc temu ak-47 cymy niby ten nowszy model i jest to mój trzeci karabin a pierwszy firmy cyma(cm,tm posiadam) i moje zdanie jest takie.Walę im co sobotę i narazie nic a nic się nie dzieje kupiłem bo uważam ze lepij wygląda od tm.Batę tylko wsadzam mocniejszą.Kulki jakie używam to 0,20 i sieje super.Pozdro i jak coś się będzie działo podziele się z wami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema niedawno kupiłem ak-47 na allegro też niby jakaś tam nowa wersja z metal body ale koleś mi odpowiedział że nie wymienił wszystkich metalowych rzeczy to sobie body napisał bo tak o.O ? Czysty pic na wodę ten AK za 500zł też mi nie wygląda na coś nadzwyczajnego w sumie metal body 180zł:P wiec na jedno wychodzi a nawet i taniej. Co do mojego AK nie mam problemu z podawaniem kulek lecą wszystkie tak jak mają. Dzisiaj rozbierałem go bo trzeba było zrobić przegląd i zaspokoić moją ciekawość czy jest tam coś innego (kumpel miał niby wcześniejszą wersję). Z tego co widzę to styki są lepsze bo całe miedziane były już czarne ale działały, zębatki standard XYT , plastik łożyska ale bardzo ciasno siedziały w szkielecie, no i co mnie zaciekawiło to ciężarek zamontowany w środku tłoka :roll: oczywiście da się go wymontować trzyma go śrubka z głowicy tłoka. Spotkał się już ktoś z takim dociążeniem tłoka? W teorii powinien teraz mieć kilka fps więcej bo tłok będzie lżejszy, ale jeszcze tego nie mogę stwierdzić bo muszę kupić o-ring bo ten stokowy to już wyjechany jest. Jeszcze co mnie zdziwiło to, że w komorze HU brakowało dystansera. Po czasie HU miałem na max a i tak słabo podkręcało więc zamontowałem dystanser i teraz na minimalnym HU leci jak trzeba. 8) Dajcie jakieś info czy też coś innego w waszych AK z cymy się znalazło.

 

BTW

Mi batka starcza na jakieś 1300-1500 czyli 2,5-3 Hi-cap

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie do końca. Niektóre są dłuższe.

Cytat ze sklepu:

 

"(wymagana wymiana frontu na metalowy, z miejscem na baterie), oraz serii AK VFC.

"

Pasują także do kałachów BOYI, ale do cymki nie wejdą, bo jest inaczej zbudowany cały przód po prostu, w sensie - w rurze gazowej jest metalowy pręt o małej średnicy i prawdę mówiąc nie widzę możliwości przerobienia tego.

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem z moją CYMKA - mianowicie stockowa Batka (8,4 1200mAh chyba kazdy wie jaka to ;> ) wyciaga maksymalnie 1 hicapa...A przy strzelaniu seria akumulator jakby siadał a po 5 minutach znowu działa jak wczesniej. (Ładowana zgodnie z instrukcja)

Czy mozliwe ze to nie wina baterii? :strach:

Link to post
Share on other sites

Jak ładujesz baterie to sprawdzaj czy nie jest gorąca (ciepła może być).

Te chińskie baterie często nie mają tych 1200mah więc jeżeli się ładuje wg instrukcji (na 1200) mAh, nie zrobi się dobrego formatowania i się doładowuje baterie (zwłaszcza NiCa) zamiast rozładować i naładować to bateria szybko umrze.

1. Pożycz od kogoś rozładowarkę lub rozładuj na strzelance baterie do końca

(pamiętaj, żeby oddać jeden ostatni strzał, żeby sprężyna nie została

napięta).

2. Ładuj wg instrukcji, ale sprawdzając co, przyjmijmy, te 15 minut czy bateria się nie przegrzewa (ciepła może być, bardzo ciepła to już znak, gorąca - przegrzewa się) i wtedy odłącz (jak będzie bardzo ciepła i zacznie się jeszcze szybciej grzać - sprawdzaj też częściej). Policz sobie ile to było godzin ładowania i łatwo wg % wyliczysz sobie ile około Ci nabiło mAh i ile potem ładować żeby nie przeładować.

3. Jeżeli nie formatowałeś batki to to samo co wyżej (ale rozładowarka będzie już niezbędna), tyle że trzy razy (3 cykle rozładowania i naładowania) i za każdym razem sprawdzaj temperature. Powinno wtedy za każdym razem trochę dłużej się ładować.

 

To co opisujesz dzieje się też dla tego, że jest zimno. Batka siądzie, daje sie jej odpocząć i jeszcze potrafi czasem wykrzesać z siebie trochę energii.

Wg mnie to wina baterii.

Spróbuj na innych naładowanych bateriach a założę się, że problemu nie będzie.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

 

Tez miałem sie zapytac odnosnie tych Fps-ów. Mam tez inne pytanie a mianowicie posiadam AKM-a Cymki i.. chciałbym kupic Ak47s u krakmana poniewaz potrzebuje troche slabszej repliki, ale chcialbym z niej zrobic repliko szybkostrzelna i myslalem zeby zakupic batke 9 ale nie wiem czy moge do niej?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...