Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Mam tutaj prośbę do moderatorów o przeniesienie wszystkich info nt tego karabinu tutaj, bo nie jestem juz w stanie odnalezc recenzji, a wydaje mi sie ze czytalem tu recenzje o tym karabinie. Wogole straszny balagan jest jesli chodzi o info nt kalaszow, i wielu ludzi pewnie sie ze mna zgodzi

Pozdrawiam moderatorów

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Haha mam ją :D mój pierwszyAEG.

Kupiłem ja w Krk w Taiwangun (inni znają pod nazwą Krakmani :P )

Obsługa szybka i miła, Polecam :D

 

A teraz coś o replice AK 47:

 

No wiec na początek opakowanie, wygląda jak TM :)

W pudełku mamy:

-replike

-plastikowy HI-Cap na 330 kulek

-baterie 8.4 V 1200mAh

-ładowarke

-wycior do lufy

-troche kulek do przestrzału

-zawieszenie taktyczne

-no i instrukcje w krzaczkach i po ang.

 

W domu mam tez replike TM kolegi wieć bede mogł je porównać wizualnie.

 

Imitacja drewna:

-w Cymie o niebo lepsze niz w TM, takie bardziej drewniane :D

Selektor ognia:

-w Cymie chodzi bardziej schodkowo (moze dlatego ze jest nowy)

-lufa i body takie jak w TM.

Magazynki:

-hi-cap od TM-a pasuje do Cymy ale odwrotnie juz nie 8O

(w TM włożenie maga wydaje ładniejszy dzwięk w cymie tego nie usłyszymy, ot taki smaczek :P )

Bateria:

-kiedy w Cymie włożymy baterie ma ona lekkie luz i sie tepocze, ale wystarczy owinąć baterie jakąs cienitką szmatką i problem znika

Zamek:

-Hop-Hup reguluje sie w tym samym miejscu co w TM, lecz zamek w Cymie chodzi cichutko :D

-HH reguluje sie latwiutko.

 

A terz najmilsza część, czyli strzelanie:

 

Na chrono replika pokazała ~278 fps.

niestety mieszkam w bloku i nie ma jak sprawdzić skutecznego zasięgu :?

strzelałem przez przedpokój (ok 8m) i kulek nie widać jak lecą :D

a w miśku (który był celem) został grad wgnieceń :twisted:

jednak miałem wrażenie ze mag nie podaje kulek na auto (trzeba się temu dokładniej przyglądnąć)

 

Szczegóły :D :

pod zamkeim w Cymie jest taka sama naklejka co w TM,

obok zama w TM są wygrawelowane jakieś znaczki (nie wiem dokładnie co to jest) w Cymie sa namalowane

koło selektora w Cymie jest napis "made in china CM.028)

Cyma jest nieco lżejsza niż TM

 

Teraz małe podsumowanie:

Cyma +:

-zdecydowanie ładniejsze drewno

-cichy zamek

-schodkowy selektor ognia

 

Cyma-:

-lżejsza (dla niektórych to bedzie +)

-schodkowy selektor ognia (niektórym może to przeszkadzać)

-selektor nie dochodzi do końca na "safe"

 

Jeszcze tylko replika musi przejść test bojowy i zobaczymy jak w ostateczności wypadnie.

 

Po paru magach coś tam jeszcze skrobne :wink:

 

Pozdrawiam Dawid

Link to post
Share on other sites

Posiadam ta replike i cosik Wam napisze:-). Najpierw odpowiedz do wypowiedzi wyzej, mianowicie cala lufa zewnetrzna i rura gazowa jest metalowa (wszystko co jest metalowe w TM w Cymie rowniez jest metalowe). Teraz rozpocznijmy mala nauke ekonomii. Replika AK 47 ze stala kolba TM kosztuje ok. 1099zl (sprawdzilem na CAPRI i na SPECSHOPIE) na MG kosztuje 1029 + ok 100zl aku i ladowarka w wyzej wymienionych przypadkach. Replika ma moc ok 280 FPS. Teraz CYMA:

Kosztuje 455zl w zestawie otrzymujemy baterie NiCd 1200mAh i ładowarke. Bylem w czwartek w Krakowie kiedy Krakman rozpoczal sprzedaz tych replik i rozmawialem na temat osiagow CYMY. Tuz po wyjeciu CYMY z pudelka (z konteneru;-) )na chrono pokazywala ok 300fps, jak otrzymalem replike do reki po przegladzie zerowym (smarowanie lufy GB itp itd) to miala osiagi w granicach 270FPS przy czym Krakman zapewnial ze wzrosna po wystrzeleniu High Capa. Przypominam panstwu rowniez o tym ze TM ma shitowe zebatki AL-Zn a Cyma ma stalowe!!!!Teraz proponuje mala kalkualcje 1129zl(najtanszy nowy kalach TM)-455zl(CYMA;-) ) = 674. Ludzie za 674 zl to mozna przeprowadzic upgade do 350FPS i wzmocnic tak bebechy tego kalacha ze awaria nie bedzie miala w zyciu miejsca (GB, silnik, zebatki sa ok, zastrzezenia sa do prowadnicy sprezyny i tloka, brakuje uszczelki na tloku) Jesli ktos stawia smiala teze ze CYMA napewno jest gorsza od TM to gratuluje samopoczucia, gdyz napewno nie widzial jej na oczy. Nie twierdze ze ta CYMA na 100% bedzie smigac na stocku, bez zadnych remontow przez 2 lata, ale jestem w stanie uwierzyc ze wkladajac w nia 200zl bedzie smigac lepiej niz TM i prawie napewno przetrwa te 2 lata. Lepiej zastanowcie sie czy warto pluc na CYME tylko dlatego ze jest chinska, bo chinczycy na dzien dzisiejszy robia ogromny skok technologiczny, rowniez w produkcji. Przypominam panstwu ze w latach 50 poprzedniego stulecia strasznie pluto na produkcje japonska (dzisiejszy wzor do nasladowania) podejrzewam ze Chiny w przeciagu 10 lat stana sie prawdziwa marka.

Link to post
Share on other sites

mam kilka pytan :

jak z hup-up'em i czy jest taki sam jak w TM ??

co z tym strzelaniem na auto strzela czy nie ??

i czy ktoś móg by zrobić zdięcia gearbox'a i wogle calego karabinu

i zamieścić je na forum

 

pozdrawia sawa :twisted: :twisted:

Link to post
Share on other sites

1. Hopsiup jest inny niż w TM, w ogóle jakiś "inny", niekompatybilny )co z wymianą?

2.Na auto strzela, ale są problemy z podawaniem kulek przez FABRYCZNE magazynki (TM działają bez zarzutów)

3.Zdjęcia wnętrza były gdzieś w tym wątku (1sza. strona?) razem z recką (po anglikańskiemu)

Link to post
Share on other sites

Kolba wyglada wiecej niz ok i w wersji ze stala i ze zmienna kolba, tyle ze zmienna kolba to np dla mnie bylo ryzyko ze jednak zaczep sie sypnie (bo sama kolba metalowa i ni wuja ciezko zniszczyc;-) ), a druga sprawa macie wieksza baterie i wieksze mozliwosci pozniejszego upgrade`u. Jesli ktos strzela sie tylko w budynku albo bardz czesto to wersja S powinna mu podpasowac, tylko lipa ze akumulator Stick no ale cos za cos. Ja powtorze, za te pieniadze to najlepsza inwestycja i wszystkie WELLe sie chowaja, zarowno ze wzgledu na osiagi jak i na zewnetrzne wykonanie. No tylko kulek trzeba uzywac porzadnych bo inaczej aluminiowa lufe se porysujeta ;-) w moment. Ja zamowilem teraz 6k exceli wiec no stres, poza tym kalach po 2k kulek i wszystko chula jak ta lala, z magiem nie mialem zadnych klopotow, hopek raz nastawiony nie zmienia polozenia, wogole to z kazdym dnie coraz bardziej lubie ta bron:-)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedl :-).

 

Pierwsze wrazenia - pozytywne. Plene zaskoczenie z faktu, ze gorna czesc body jest wyraznie zimna, a wiec jest metalowa :-). Czyli z ABS'owych czesci (nie liczac przeslicznego "drewienka") zostaje nam dolne body i magazynek. en ostatni z reszta zgodny z Waszym opisem - raz poda raz nie, pelne lotto. Trzeba wiec bedzie przesiasc sie na TM'owski. Nawet milej, bo wtedy niewiele w tej replice z czarnego ABS'u zostaje ;-). Jak na razie zadowolony - przekaze wrazenia jak sie sprawdzi w boju (oczywiscie na pozyczonym magazynku TM ;-)).

 

EDIT : Jeszcze 2 pytania :

 

01. Czy u Was rowniez zespol muszki "telepie sie" radosnie na lewo i prawo? Nie zebym sie czepial, ale troche irytuje ;-).

02. Czy ktokolwiek z Was widzial gdziekolwiek (Na pudelku? Instrukcji? Replice?) logo/nazwe producenta ("CYMA")? Bo ja niestety nie, i tak sie zastanawiam czy noname'owi chinczycy mogli zrobic tak fajna replike. A moze CYMA wstydzie sie juz swojej nazwy i przeszlosci zwiazanej z plastikowym szajsem?

Link to post
Share on other sites
Czy ktokolwiek z Was widzial gdziekolwiek (Na pudelku? Instrukcji? Replice?) logo/nazwe producenta ("CYMA")?
Chyba jest namalowane nad gniazdem magazynka, po prawej stronie. Pamiętam, że jest namalowany skrót nazwy (CM-028), logo Cymy chyba sobie odpuścili dla lepszego wyglądu ;) .
Link to post
Share on other sites

maxavelli.

#1 Owszem tez się telepie. Jak znajde na to jakiś patent nie omieszkam poinformować braci Forumowej.

#2 Nie, nie zarejestrowałem napisu CYMA na żadnych z wyżej wymienionych elementów.

 

Moje wrażenia:

No nie spodziewałem się tak dobrej repliki. Miałem wcześniej doczynienia z replikami TM (inne modele nie kałasz) i CA i musze powiedzieć z reka na sercu, że wykonanie CYMY nie odstaje od powyższych.

Replika swoje waży i ma sporo elementów metalowych.

Zakupiłem wersje S ze składaną kolbą i tu pojawił się pierwszy zawód. Kolba składa się nie "na body" tylko "pod body" co utrudnia skracanie broni na "polu bitwy". Poza tym kolba ta lekko lata, ale nikt ani nic nie jest doskonałe.

 

Po króciutkim przestrzelaniu w warunkach domowych zauważam, że mój magazynek nie wykazuje (jakdotąd) żadnych wad i kulki podaje ładnie.

Natomiast musze napisać uczciwie o rozrzucie reliki... a jest on... większy niż w FAMAS'ie :) . Ale to bym zaliczył na plus, w końcu to replika Kałasza :)

 

Jestem zadowolonym posiadaczem AK-47S firmy CYMA.

Link to post
Share on other sites
Czy ktokolwiek z Was widzial gdziekolwiek (Na pudelku? Instrukcji? Replice?) logo/nazwe producenta ("CYMA")?
Chyba jest namalowane nad gniazdem magazynka, po prawej stronie. Pamiętam, że jest namalowany skrót nazwy (CM-028), logo Cymy chyba sobie odpuścili dla lepszego wyglądu ;) .

 

U mnie nic takiego nie ma - chyba ze chodzi Ci o "CM.028 MADE IN CHINA" tuz nad raczka. OK, jest, ale co wspolnego ma CM.028 z nazwa CYMA? Poza tym ze ich poprzednie, plasticzane repliki nosily nazwe CM.0** to raczej nic - pytam o sama nazwe producenta, ktora sie tu nie pojawia, a ciag znakow CM.028 nie jest przeciez zastrzezony. Czyzbysmy wiec zostali wydymani przez noname'owych Chinczykow ;-)?

Link to post
Share on other sites

Coz ja bawilem sie kalachem Noktera :) Z wygladu jestem zachwycony :) bardzo ladne wykonanie, pokrywa baterii jest z metalu, abs tak ladny, ze mozna odniesc wrazenie iz cale body jest metalowe :] takze mialem do czynienia z tm-em i ca ( ca z reszta sam posiadam) i wyglad jest w cymie dosc duzym plusem :) Milym byl fakt, ze w kolbie jest male wyciecie ktore umozliwia operowanie selektorem ognia przy zlozonej kolbie :] to tyle ochow i achow :) kolba sie troche chwieje, ale co zrobic :) i tak jest calkiem dobrze :P

Link to post
Share on other sites
Właśnie, może jakieś statsy, typu zasięg skuteczny, rozrzut itp. w metrach?

 

Jutro zrobie pomiary to podam dane. Odniose sie zarowno do problemow w trybie auto na magazynku stockowym jak i TM (mam w domu oba).

 

 

Ta CYMA kałacha z kolbą ma taką baterie:

 

- ((akumulator 8,4 V o poj. 1200 mAh na dużych ogniwach Ni-Cad(w zestawie)))

a ta ze składaną :

- ((akumulator 8,4 V o poj. 1100 mAh Ni-MH (w zestawie)))

 

To duzy plus, moim zdaniem, bo w instrukcji (ktora jest ta sama dla obu modeli) wyczytalem ze akumulator typu stick do wersji "S" ma pojemnosc 600mAh, ktora wydala mi sie zalosnie mala. Swietnie!

 

 

Teraz pytanie do posiadaczy tego modelu: Jak sądzicie, czy jest możliwa wymiana (podobno solidnej i tak) kolby na oryginalną?

 

Sadze ze nie powinno byc problemow, ale jeszcze tego nie sprawdzalem (mam ja dopiero niecale 12 godzin ;-)). Ale uwierz mi na slowo - kiedy zobaczysz ta kolbe, to jedynym co bedzie w stanie zmusic Cie do wymiany na drewniana bedzie tylko doszczetne zmasakrowanie tej z ABS'u. "ABDrewno" jest po prostu tak piekne, ze dopiero w dotyku zdradza pochodzenie swojego materialu, a i to tylko w wypadku kolby!

Link to post
Share on other sites

Chyba będę musiał popsuć Wam statystyki chłopaki ale od ponad 10 godzin jestem kolejnym posiadaczem tego guna (wersja ze stałą kolbą) :D Kałach trafił do mnie zupełnie przypadkowo ale już nie chciałem się z nim rozstawać. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to wszystko zostało już chyba powiedziane i zgadzam się z tym w 100%. Co do osiągów to na razie testowałem go bez hop-up'a strzelając z okna i zostałem mile zaskoczony tym co zobaczyłem. Jeszcze bardziej podobało mi się to co AK zrobiło z mojego "pancernego" kartonu którego używałem jako domowej strzelnicy. Beretta TM nie mogła przebić jednej ścianki z odległości 5 cm natomiast kałach z kilku metrów przestrzelił karton na wylot a kulka poleciała jeszcze na znaczną odległość. I jak tu nie być zadowolonym z zakupu :lol: Z magazynkiem nie ma problemu o ile jest dobrze podkręcony.

Link to post
Share on other sites
Teraz tylko bateryjke na 6.5h i wieczorem zaczynam sie BAWIć Laughing

 

Zajrzyj na kartke dolaczona do karty gwarancyjnej - tam chlopaki opisali przez ile ladowac bateria z pierwszym i kolejnymi razami!

 

 

CZY Tą AMUNICJE CO Ją DODAJą DO REPLIKI TO WCADZAć W MAGA CZY CZEKAć NA JUTRZEJSZA DOSTAWE gold fire I blaster japan

 

Czekaj.

 

 

DO POCIADACZY TEJ WłAśNIE REPLIKI(cyma)

Jakie kulki używacie (wiem że jest temat wyżej odnośnie kulek ale tam nie znalazłem AK47 CYMY)

 

Ja strzelam z Krakmanow 0,25.

 

 

 

A teraz tak jak obiecalem - testy.

 

Wzialem dzisiaj replike w teren. Zalozylem standardowy magazynek. Na semi nie mial problemow, z kolei na auto podawal po 5-7 i "dosc". Raz podal chyba 15 i tez umarl. Zalozylem wiec magazynek od TM. Po pierwsze chce wszystkich uprzedzic - magazynek TM, pomimo ze siedzi twardo na zaczepie i nie ma prawa wyleciec, to jednak troche sie "chybocze" (wynika to z faktu ze magazynek TM jest minimalnie mniejszy od CYMY - dlatego wlasnie mag CYMY nie pasuje do TM). Nie zeby to przeszkadzalo, bo nie chybocze sie w czasie strzelania, a dopiero po poruszaniu nim reka... ale jednak! No wiec zamontowalem rzeczony pelny po brzeg HiCap i rozpoczalem testy. Tu pelne rozczarowanie - rekordem tego, co podal mag TM byly... trzy kulki! W zwiazku z tym wrocilem do stockowego maga, ale postaram sie powalczyc z tym CYMOwskim. Moze to kwestia zle ustawionej sprezyny w mechanizmie? Sprobuje przy okazji wizyty w ASGShopie poprosic chlopakow aby do niego zajrzeli.

 

Teraz pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow - czy problem nie-podawania kulek lezy w mechanizmie magazynka czy komorze nabojowej? Bo jezeli w tym pierwszym to moje pytanie brzmi - czy przesiadka na magazynki "nienakrecane" (real-, low- i mid-cap'y) przyniesie poprawe? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites

Dobra... odradzam kupowanie wersji S.

Kolba dnia wczorajszego odmówiła posłuszeństwa, po małej interwencji mojego brata...

Tam czy siak, jeden mały elemencik odpowiedzialny za blokowanie kolby w jedej z dwóch pozycji się po prostu złamał. A dotarcie do tego elementu wymagało rozkręcenia repliki prawie, na części pierwsze.

Ów połamany element właśnie jeste dorabiany u ślusarza na nowszy... lepszy :)

Link to post
Share on other sites

Na prośbę maxavelliego:

 

Mam patent na chwijną muszke. A zatem... po lufą mamy takie "coś" (znawcy mnie zjebią za brak znajomości terminologii) co się rusza i wogóle nie wiadomo co to jest, w każdym razie pod zespołem muszki jest śróbka a w tym "czymś" jest otwór na wysokości tej śróbki. Wystarczy przekręcić owo "coś" tak by otwór pokrył się ze śróbką i dokręcić śróbokrętem i Viola !!

 

A co do mojej małej znajomości tej repliki... w Wojsku nie byłem, nie badam każdego szczególika broni którą oglądam poza tym do jasnej cholery jestem człowiekiem i mam prawo do błędnych/głupich opinii. Ot co.

Link to post
Share on other sites

PIERWSZE STRZELANIE (prawie po ciemku)

Ogulnie to przyjemnie.

Ale troszke sie zdenerwowałem że po 100-150 kulkach na AUTO bez zacięć które wystrzeliłem replika niechce strzelac pojedyńczym ogniem(może cosik trza jeszcze przełączyć?)

Jak przestawie na auto to wszystko OKI a potem znowu na pojedyńczy i DUPA

Maga też trza nakręcać dość często

Jeśli ktoś miał już cosik nietak z semi to prosze o info

Jutro mam mieć maga z CA i dobre kulki to sie okarze co i jak

Link to post
Share on other sites

dostałem wersja S .

 

I tak , na pierwszy rzut oka zajebiste wykonanie . co prawda kolba lata :/ i to ostro , kilka innych czesci też luźne :/ . (ale moze zbyt sie czepam bo ostatnio sporo czasu spędzam z orginałami ) . nop i wielkie zaskoczenie w zasięgu , padłem na plecy , strzela jak moje G3 po tuningu , poprostu bomba . poźnym wieczorem fotki i dokłądny opis.

Link to post
Share on other sites

wasu ja mam podobnie , ale narazie wystarczy przjśc na auto , strzelić i zpowrotem na semi .

 

 

Dalszy ciąg recenzji

 

AK-47 S

 

Wygląd :

Gdy wyjełem go z pudła , miłe zaskoczenie . Wykonanie bardzo dobre , wręcz świetne . Rozłozyłem kolbe i tu pierwszy - , kolba lata :/ . Bardzo denerwujące uczucie . No ale idąc dalej . Świetnie leży w ręku (jak to ak ) nic innego nie lata,tzreszczy . No chociaż .... pare elementów lata , ale to można naprawić . Z metalu jest sporo czesci ( górne ,,body,, , cały ,,przód,, czyli to wszystko za przednim łożem , kolba , wszytskie przyżądy i suwadła ) . Wykonanie dolnego body jest calkiem dobre . Drewno jest boskie :D . Ale na maxa nie udał im sie magazynek :/ taki tani plastik .

 

podsumowując :

wszytsko gra ale nie bierzcie ak-47 S . bo kolba naprawde niepewna .

 

Parametry - osiągi :

Strzela nadzwyczaj dobrze i to na kulkach z zestawu (one sa naprawde złe ) , z broni jakie miałem (G3SG1 , mp5a2 , m16 , m4 ) moge je porównac z G3 - jak wiecie strzela zajebiscie . no i nasz ak też :) . szybkostzrelnośc duża .

 

 

no w sumie tyle .... mialyu być fotki ale dzis nie dam rady :/

Link to post
Share on other sites

No i przyszedł... piękny... imitacja drewna robi wrażenie... ABS wygląda dobrze, ba... świetnie... początkowo myślałem, że body jest metalowe (sic!) :lol:

 

Kupiłem wersję ze stałą kolbą.

 

Może o zaletach nie będę pisał - bo już padło na ten temat trochę słów - napiszę o wadach egzemplaża, który dostałem:

 

- chybotliwy zespół muszki - niestety śrubka która powinna to trzymać w miejscu lata luźna zupełnie chyba ma zerwany gwint - nie wypadła tylko dlatego że trzyma ją wycior - jak się dowiem jak wyjąć wycior nie rozkręcając repliki to wymienię śrubkę na dobrą i powinno być ok (może trzeba będzie przegwintować otwór

 

- za słaba spręzyna domykająca imitację zamka - trzeba po otwarciu zamka dosunąć suwadło do końca - sprężynie nie daje rady, jak się dosunie to się samo nie otwiera więc nie ma tragedii

 

- nakrętka nakręcona z przodu na wylot lufy jest o 0.5 mm za gruba i oryginalny bagnet nie daje się założyć na replikę - o krótkiej walce z pilnikiem już wchodzi i pięknie pasuje :)

 

- replika ma dobry zasięg ale przy zastosowaniu oryginalnej lufy nie jest jakoś specjalnie celna - ciekawe jak wyjdzie porównanie z AK TM w niedzielę (kulki 0.2g Excel)

 

Magazynki:

 

Oryginalny - wbrew wczesnym opiniom magazynek podaje kulki w obu trybach ognia, jest plastikowy - wygląd zewnętrzny magazynka dużo gorszy niż samego karabinu. Jak na tej wielkości hicapa mała pojemność i po nakręceniu szybko trzeba wykonywać kolejne (dość upierdliwe to jest)

 

Hicap CA - magazynek metalowy, niestety po założeniu totalnie lata na boki, jest bardzo luźny w gnieździe i praktycznie to go dyskwalifikuje przy tej Cymie, co do współpracy - kulki podaje bez zarzutu na obu trybach ognia.

 

Midicap G&P - magazynek metalowy, moim zdaniem najlepszy wybór. Siedzi dość ciasno i pięknie współpracuje z gniazdem, oczywiście jest lekkie chybotanie na boki, ale naprawdę niewielkie i do zaakceptowania, poza tym chyba wiem jak to jeszcze poprawić. Pojemność znamionowa 150 kulek - mi się udało tam napchać 142. Przestaje strzelać zawsze kiedy w magu są dwie kulki (to normalne - wynika z jego konstrukcji). Wystrzeliłem dziś z tej Cymy około 400 kulek i większość przy użyciu tego maga - żadnych problemów nie było. Polecam, sam dokupuję drugiego.

 

Tak nawiasem oba magazynki porównałem (wygląd zewnętrzny) do prawdziwego magazynka od AK (produkcji polskiej) i stwierdzam że model midicapa G&P jest praktycznie identyczny z wyglądu (nie ma tylko otworu wziernikowego w tylnej ściance) oraz posiada logo Izmaszu (trójkąt ze strzałą). Poza tym są identyczne (nie licząc części chodzącej do karabinu - ale to chyba oczywiste). Hicap CA nie ma loga, ma natomiast otwór wziernikowy, ale moim zdaniem jego wygląd jest dużo gorszy od modelu G&P - a chodzi o samą fakturę blachy - wygląda nie jak wytłoczony z blachy lecz jak by był "odlany w hucie", jego podobieństwo do prawdziwego magazynka do AK jest mniejsze, choć przyznaję, że wszystko co powinien posiadać - posiada.

 

Kolba:

 

Kolba w wersji stałej jest solidnie przymocowana do body, jest też dość pojemna - stockowa bateria (8,4V 1200 mAh Large) "lata" w niej luźno więc warto czymś ją unieruchomić. Cieszy mnie jednak ten luz gdyż planuję zakup bateri NiMh o większej pojemności i mam nadzieję, że się zmieści.

 

Selektor rodzaju ognia:

 

Jeden raz miałem wrażenie że był problem ze strzelaniem w trybie single (twardy spust - nie pchałem na siłę) - przełożyłem na auto i z powrotem i jest ok.

 

Szybkostrzelność:

 

niezbyt wysoka (8,4V), wydaje mi się, że strzela o wiele wolniej niż mój M4A1 Wella

 

Ogólne wrażenie - za tą kasę - poprostu rewelacja, zwłaszcza wygląd i rozsądne parametry - jeśli nie będzie się szybko sypał to obawiałbym się o popyt kałasze z TM.

Link to post
Share on other sites
...jak się dowiem jak wyjąć wycior nie rozkręcając repliki...
Kiedyś miałem podobny problem, wystarczy delikatnie odgiąć wycir do dolu i wyciągnąć.
chybotliwy zespół muszki - niestety śrubka która powinna to trzymać w miejscu lata luźna zupełnie chyba ma zerwany gwint...
Niestety jest tak i w replikach tokyo, powodem tych luzów jest bardzo krótka w/w śróbka, więc niekoniecznie gwint jest zerwany. Oto przepis na na pozbycie się tej wady na dłuższy czas:

1. wyjmujemy imitacje wyciora i odkrecamy śrubke

2. malujemy ją bezbarwnym lakierem do pazurów lub jakiegoś specyfiku do ustalania śrub np; loctite

3. wkręcamy śrubke starając nie zetrzeć mokrego lakieru, dajemy wyschnąć lakierowi pare minut.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...