Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Przeciez bylo to w temacie gdzies... Po nakreceniu maga jest charakterystyczny odglos, po czym nie nalezy go dalej podkrecac a z kulami na jednym podkreceniu jest baaardzo roznie, wiec nie ma co pisac, ile komu wchodzi...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W kwestii kolb - nie wiem jak się sprawuje zestaw od PPS .43 ale jest dość tani

http://allegro.pl/item101981543_kolba_skla...gazyn_100_.html

Jak z mocowaniem pasa? Ktoś wspominał, że mu padło, jakieś problemy u reszty użytkowników? Kolba wytrzyma pas nośny zaczepiony tylko na niej? (mam na myśl swoistą "8" - mniejsza obręcz pasa wokół kolby, reszta na strzelcu).

Link to post
Share on other sites

Pierwsze testy , tyle zeby rozladowac baterie , czyli jakies 200 kulek :

 

- wszystkie tryby dzialaja ladnie

- celnosc satysfakcjonujaca

- magazynek to najslabsza czesc calej konstrukcji , jak juz wielu wspominalo ... czasem poda , czasem nie , co chwile trzeba nakrecac , zatem przy najblizszej okazji bedzie trzeba zainwestowac w TeeMke ...

 

Tyle na dzis , po nastepnych testach ponownie cos skrobne .

Link to post
Share on other sites

To mialem szczescie ze szybciej zamowilem,

 

- magazynek to najslabsza czesc calej konstrukcji , jak juz wielu wspominalo ... czasem poda , czasem nie , co chwile trzeba nakrecac , zatem przy najblizszej okazji bedzie trzeba zainwestowac w TeeMke ...

 

Slyszalem ze najlepiej do tego ak pasuja mid-capy G&P , a nie TM, ale to twoj wybor, ja chyba jednak kupie G&P , bo ten hi-cap to imo porazka, zupelnie nie pasuje do calego ak, jednym slowem chamski plastik (nawet bez metalowych obciaznikow^^)

Link to post
Share on other sites

Dziś pomalowałem swojego kałaszka czarnym metalicznym spray'em. Oto wyniki mojej pracy:

 

12050618340pc.th.jpg 12050618358ot.th.jpg 12050618367vq.th.jpg 12050618371hy.th.jpg

 

Szczególnie na ostatniej fotce wydaje się, że mag i body jest innego koloru ale to tylko gra świateł ;)

 

Sorry za niskiej jakości zdjęcia ale nie mam dostępu do lepszego aparatu :|

Link to post
Share on other sites

Mam tego kalaszka(stala kolba)juz od jakichs 3 dni i musze powiedziec ze jestem zadowolony.

 

Wyglada w porzadku(gdyby nie mag) na tyle realistycznie zeby zostac zabitym jesli sie z nim pokreci kolo poligonu ;).Plastik udajacy drewno jest fantastyczny,mimo iz wiem ze to plastik nie moge sie oprzec wrazeniu ze to drewno gdyz nawet obija swiatlo podobnie do lakierowanego drewna.Tu i owdzie sa niedociagniecia czy zle spasowane czesci,ale nic czego delikatny papier scierny by nie zalatwil.

 

Celnosc jak dla mnie jest zadowalajaca.Z okolo 20 metrow da sie trafic obiekt wielkosci puszki od browara bez wiekszych problemow,z 30 juz jest ciezko (ale w sylwetke czlowieka nadal bez problemu).Jedna wada- jesli ustawi sie Hop-up do swoich potrzeb to nie radze bawic sie atrapa zamka- moze udezyc w wajche od HU i go rozregulowac.

 

Po pelnym naladowaniu bateri wystrzelilem jakies 7 czy 8 magazynkow zanim padla,fakt ze trzeba dodac te 100 albo i 200 "pustych" strzalow bo standardowy magazynek jest po prostu z d**y.Co warto napomniec szybkostrzelnosc znaczaco spada dopiero pod koniec ostatniego magazynka a nie liniowo jak przy tanich bateriach.(w wersji ze skladana kolba jest znacznie miejsza bateria wiec nie wiem czy tyle samo wytrztyma)

 

Magazynek-wola o pomste do boga.Wyglada jak dodany w ostatniej chwili.Jest ze zwyklego czarnego plastiku i ogolnie kojarzy sie z lpegami z allegro.Nie sprawdzalem ile miesci ale wszedzie pisze ze 300 wiec pewnie tyle.Podawanie kulek w przypadku tego maga to loteria, czasami serie 15 strzalow poda bezproblemowo innym razem poda 1 czy 2 na 10.Na semi podaje bez problemu.

 

Tu fotalek

http://img92.imageshack.us/img92/1456/moja...kkkkkk47474.jpg

 

Wiem wiem -fajne okluarki ;)

 

 

Ogolnie naprawde dobry sprzet za te cene.

 

I pytanko: Wie ktos co zrobic z tym h**owym magiem? rozkrecic nasmarowac? czy dac sobie spokoj i kupic pare mid-capow G&P chociaz 1 z nich to w sumie 1/4 ceny guna?

Link to post
Share on other sites
h**owym magiem?

 

Jak juz musisz przeklinac to nie rób byków przynajmniej :?

 

Maga możesz rozkrecić i papierem ściernym przelecieć po tym rowku gdzie jest sprężyna albo samą sprężyne wymienić na mocniejszą.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. nie polecam używania kulek słabej jakości ponieważ zatykają HU (mi 3 utkneły 8O (używałem 0.20))

Link to post
Share on other sites

Niestety... cała komora hop-up to jakiś wynalazek, jak narazie do samej gumki nie udało mi się dostać :]

Wygląda na to że jest ona wciśnięta między dwa kawałki plastiku które zostały ze sobą ściśnięte (rurka włożona w rurkę).

Niestety dzięki temu prec lufy z SRC dla AK nie pasują do tej komory hop-up (bez odpowiedniej obróbki... trzeba by ją było skrócić i przefrezować rowek :]), samej gumki też na chwilę obecną nie wiem jak wymienić (wygląda na to że albo się nie da albo trzeba będzie się przy tym troche napocić =]).

 

Może wie ktoś gdzie można kupić komorę hop-up TM dla AK (bo prec lufy ciąć narazie mi szkoda =])?

 

BTW. Lakier MOTIP czarny mat też ładnie wygląda na AK :)

Link to post
Share on other sites

Komora Hopsiupa jest "swoista". Preclufki do AK raczej (moje zdanie) nie będą pasować.

Niestety żaden z polskich sklepów nie ma ( nie chcieli sprowadzić/sprzedać) komory do TM. Zamiast komory TM oferowali mi metalową za ponad 180zł.

Wydaje mi się, że na razie tunningowanie celności możemy sobie darować :( Chętnie usłyszę inną opinię :)

Przymieżam się do lekkiego upgradu - tak do ok 350 fps. Może jakieś propozycje ? Albo inaczej - co zmienilibyście w środku tej Cymy mając do dyspozycji 300zł ?

 

Kilka spostrzeżeń po kilku strzelankach:

 

- niestety osiągi ( celność/moc ) są gorsze o jakieś 15-20% od AK TM

- znosi na prawo !?!

- hopsiupek dotarł mi się dopiero po ok 1000 kulkensów

- stosunek cena-jaość jest bardzo kożystny, jednakże należało by dodać, że do osiągów TM i CA ( modele wszelakiej maści AK i pobratymców ) Cymie dużo brakuje

 

Podsumowując:

 

To AK daje radę :)

Jestem zadowolony ale nie na tyle, żeby nazwać tą Cymę moją zabawką docelową.

 

Z góry dziękuję za jakieś ( w miarę sensowne ) propozycje łupgrejdu, o którym pisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

@Kinko: To jest tylko propozycja, wiesz chyba co to znaczy... jak będzie chciał to kupi. Jeśli chodzi o odpowiedź po co to, chociażby dlatego że oryginalna dysza nie jest uszczelniona, czy wymiana coś da... pewnie niewiele (w dużej mierze zależy to od konkretnej repliki i tego na ile aktualna dysza jest szczelna).

 

@Kubaforge: Włożyłem mocniejszą sprężyne niż jest w oryginale, ale słabszą niż Ty chcesz wkładać (teoretycznie niewiele ale słabszą, btw. oryginalna sprężyna jest o ok. 1cm krótsza niż SP100 Guardera).

Jeśli chodzi o osiągi to cokolwiek będę mógł powiedzieć dopiero jak skończe robić własne chrono (oparte na tym: http://home.earthlink.net/~jimsluka/Jims_chrono.html), oczywiście o ile będzie działac...

Żadnych poważniejszych zmian w działaniu repliki nie zauważyłem (ROF jeśli się zmniejszyło to tylko niewiele).

Link to post
Share on other sites

Mi też znosi na prawo ostatnio z okna strzelałem i znosi pod koniec ale myśle żę to wada właśnie już wkażdej replice taka. Choć nie jest najgorzej właśnie kulki lecą z dużą mocą i celnie w puszkę na 20-25 m. Polecam jeszcze raz kałasza za taką cene uff 8) Myślę zreszto że da się to jakoś wyrególować/naprawić ale trzeba by było właśnie nową komore HU zamątować itd. Ja narazie nie majstruje gun jest na gwarancji 12 miechów więc...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Wlasnie wrocilem (18:10) .

Ak na poczatku sprawowal sie miernie, niestety hop up docieral sie caly dzien.

Wystrzelilem ok.1000 kul. Teraz strzela ladnie i daleko - rownie dobrze

co AK TM i co MP5 A3 TLF 350 fps CA.. Ani razu nie zacial mi sie selektor,

ciagle dziala :) .. pozatym skladana kolba rowniez miewa sie dobrze .

Jestem w pelni zadowolony.

 

Zawiodlem sie jednak na low-cap'ach CA - nie ciagna serii :/

Na pojedynczym jest Ok... seria niestety odpada :

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Winę za skręcanie kulki w prawo przy końcu lotu trzeba zwalić na złe ułożenie gumki HU. Gdy rozbierałem kałacha do malowania przeczyściłem lufę (która była strasznie zapaćkana smarem) i zauważyłem, że prawa część gumki jest minimalnie bardziej wysunięta. Nie naprawiałem tego, bo nie czytałem postów, że "znosi w prawo" (wtedy jeszcze nie byłem z ak na żadnej strzelance). Pomalowałem, złożyłem i strzela wyśmienicie :) może u was prawa część gumki bardziej wystaje... ?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Właśnie wrócił mój kałach. Potwierdziło się to co pisałem wcześniej, tzn. w moim egzemplarzu zmieliło jedną z zębatek przy GB- ma się pecha. Naprawione w ramach gwarancji = pełna satysfakcja.

 

----------

 

Chciałbym zapytać Wszystkich, którzy rozkręcali magazynki o jedną rzecz.

Sam nie przypuszczam, żeby problem "zanikania" kulek na Auto, był powodowany niedokładnością w wykonaniu rowka prowadzącego kulki. Wczoraj rozkręcałem mag'a i niemożliwym jest, aby moje 400 kulek nie pozostawiło śladu. Fakt, że na podawanie za bardzo nie narzekałem.

Do rzeczy jednak.

 

Czy u Was też w kółeczku dziura na sprzężynę też zrobiona jestnieosiowo i uniemożliwia jego obrót?

 

- zanim mnie zjecie powiem, o które kółko chodzi: jest to kółko przy sprężynce blokującej powrót taśmy naciągającej, ponadto - w moim mniemaniu - ma ono za małą średnicę - nie napycha kulek na ząbki.

 

Pozdrawiam

 

/jeszcze raz przpraszam za opis, ale nie wiem jak to bardziej obrazowo przedstawić, w razie konieczności zrobię zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

A mój działa OK

 

 

strzela ok, jak nie ma wiatru to nie znosi

 

tylko na ile wystarczy bateria - wystrzelałem 2 hi capy - i teraz co:

ładować

strzelać aż zdechnie i naładować

iść na stzrelankę i starczy na 2 następne hi capy

 

nie mam rozładowywarki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...