Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie jest moja gietka i ta komora u kumpla, który ma mi poskłądać to i jeszcze parę rzeczy. Skończy i da znać to się wypowiem. Ale z tego co wiem - raczej tak. CA robiąc G3 SAR oparli się na standardzie TM, JG tak samo. Oczywiście JG zwyczajnie po chińsku, więc są różnice, np. dopasowanie metal body CA wymagało u mnie trochę podłubania, ale się dało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

O zauważyłem ciekawostkę w mojej Giecie, a mianowicie po wyjęciu lufy zmierzyłem ją i jej długość wynosi 505 mm, kupiłem lufę precyzyjną do M16 czyli 509 mm i pasuje jak ulał. Nie wiem czy wy też tak macie ale ja się ciesze z tego powodu :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad ta repliką, od Krakmanów.

Nasuwa mi się kilka pytań.

Z tego co czytam tutaj to chciałbym oprócz samego sprzętu wymienić od razu:

- precka - co polecacie [widzę, że systema, ale może coś innego]

- cylinder typu 0

- gumka hu - systema

 

Czy opłaca się od razu dokładać i kupować cały zestaw cylindra razem z tłokiem, głowicą, sprężyną itd??

Czy może wydając już tyle kasy lepiej wziąć coś z wyższej półki, a ten model od JG odpuścić?? [Jak to tak wyliczyć to przy wymianie wszystkiego co bym chciał to kwota oscyluje około 900 zł]

Jakbyście porównywali tę replikę do CM.032 [ale nie scout]????

I jeszcze coś.

Jak długo wytrzyma po ewentualnych wymianach części o których piszę??? Planuję nie strzelać z niego ostro=auto non stop, tylko semi i zabawa w 'parasnajpera'.

Z góry dziękuje :-)

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Jestem świeżym posiadaczem G3 SG-1.

 

Jakieś sugestie odnośnie użytkowania tej repliki?

 

Mam ten sam problem z pasem 3-punktowym, nie wiem jak założyć go na replikę :roll:

 

 

*Nie strzelać za dużo na auto w sensie jak karabin maszynowy.

 

*Formatować baterię ładowarką mikroprocesorową.

 

*Czyścić lufę itp.

 

Możesz też wymienić gumkę na Systemę i teflonfixa zrób.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

@cajun -

 

Precka Systemy jest OK, jak masz więcej kasy to może Prometheus albo KM Head. Jak masz się zamiar bawić w para snajpera to lepsza precka jest wskazana.

 

Ja bym kasę na zestaw cylindra nawet Bore-Up wydał na lepszą preckę i gumkę hopa z dystanserami typu H Deep Fire i porządnym teflon fixem a za resztę wymienił uszczelki na głowicach za 20gr w hydrualicznym.

 

Cylinder typ 0 jakiś najtańszy albo jakiś odpicowany w kosmos tylko nie wiem po co? :F

 

Gumka Hop-Up Systema + Dystansery typu H Deep Fire.

 

Ja bym do tego jeszcze dorzucił:

 

- Sprężyna M120 Prometheus [jak inna to M110];

- Łożyskowana prowadnica sprężyny jakaś najtańsza z cyklu Element i przyjaciele;

- Łożyska kulkowe tu jacyś lepsi kumple, ale nie koniecznie Systema za 100PLN;

 

Jakiś akumulator nowy, aby to pociągnął i przyzwoita reakcja na spust była.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Możliwe a raczej na pewno było to poruszane ale zapytam jeszcze raz. Przymierzam się do kupna kilku magazynków i tu moje pytanie czy lowcapy od King Arms`a pasują bez problemu? Kiedyś czytając temat była mowa o CA, o których też myślałem ale je trzeba nieco poprawić. Czekam na jakieś opinie, które z nich lepiej się nadają. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem sobie ze specshopu jednego KA, żeby sprawdzić jak pasuje i jak hula. Z myślą o kupieniu później boxa 5 sztuk na WGC. No i się specshop machnął, przysłali mi mag CA... :) A że kupiłem jeszcze 3 używane CA, to już boxa z WGC nie muszę, więc przy tym zostanę.

Link to post
Share on other sites

Czy wersja G3A3 http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=846 różni się wewnętrznie od SG-1 czy to "prawie" to samo?

Ktoś wspominał że nadaje się na "klimacik" snajperski. Nadaje się to na tuning 450 FPS + zmiany precki, gumki itd, żebym miał dobre skupienie? I lunetka do tego, może tłumik jakiś też. Tak żebym przynajmniej na 50m (albo nawet dalej) mógł spokojnie po wycelowaniu jednym strzałem zdejmować. No wiadomo nie zawsze się musi udać. :)

Link to post
Share on other sites

No dzięki... krakman na serwisie wymienił mi gumkę i takie rzeczy zaczęły się robić, no ale rozkręciłem, skręciłem i jest trochę lepiej, też czasem klinuje jak za mocno podkręcę ale nie ma aż takiej tragedii. A do czego służy taka przeźroczysta rurka która mi dodali wraz z starą gumką?

 

Edit:

NikonCZWA z tego co się orientuję to te repliki kompletnie niczym się nie różnią poza zdejmowanym przednim gripem...

Edited by Ziemniok
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

wczoraj na strzelance zgubił mi się zatrzask magazynka.

Nie wiecie gdzie można taką część kupić?

Jak ewentualnie mogę sobie poradzić bez zatrzasku, żeby magazynek "siedział" sztywno w gnieździe?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Papuga.

Link to post
Share on other sites

NikonCZWA co do twojego pytania to karabiny te się niczym poza wyglądem nie róznią co do tuningu ja obecnie mam wsadzona sprężynę m125 czyli już ona sama powinna dawać jakieś 410fps części stockowe wytrzymują to bez problemu ja po wystrzelaniu kilki tys bb nie widać po nich żadnego śladu zużycia ale jeśli chcesz osiągnąć magiczna liczbę 50m bez problemu to proponuje na dzień dobry sprężynę m130 gumka hu systema albo czarny guarder do tego precka może być nawet 690mm (schowa się w tłumiku) a do tego cylinder T0 i podstawa to strzelanie na semi szkoda części :-F ja osobiście z 50m trafiam może nie za pierwszym razem ale trafiam :-F poniżej masz fotke mojej giety chyba o takie coś ci chodziło :mrgreen:

http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc09001hw9.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...