Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O dziwo moja replika na start już miała cylinder T0, mam pytanie:

do czego jest ten kluczyk co był w zestawie... nie mogę dojść do tego bo nie mam instrukcji.

drugie, to do czego jest taka przeźroczysta rurka o dł. 2cm i średnicy mniejszej niż 6mm którą dostałem wraz ze starą gumką HU podczas wymiany na systemę?

Link to post
Share on other sites

powiem tak z racji iż początkowo nie dysponowałem kasą a plastiku nie da się zbytnio gwintować a nakrętki 14mm lewo też nie udało mi się znaleźć to jest on po prostu wsadzony na lufę zew :-F oczywiście zwyczajnie wsadzić się go nie da bo by sobie latał gdzie mu się tylko podoba tak więc przy pomocy kawałka rurki długości 5cm problem znikł :-F a tłumik to w zasadzie tylko zasłona lufy gdyż wsadzona była 590mm ale bez problemu służył mi tak samo w UMP do tłumienia (trochę czegoś to wytłumienia powiedzmy pianka ) i na tej samej zasadzie był wsadzony tyle że tutaj na tłumik płomienia a jeśli chcesz z prawdziwego zdarzenia taki sam tłumik to jest to ten sam tylko że ładniejszy :-F

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1696

Link to post
Share on other sites

Hej, mam takie dość nietypowe pytanie do osób, które rozbierały swoją gietrójkę. Otóż zastanawiam się na możliwością przerobienia G3 RAS na norweskie AG3 http://i132.photobucket.com/albums/q19/kpe...emanofficer.jpg co wiąże się m.in. z założeniem składanej kolby. Czy w takim wypadku istnieje możliwość wyprowadzenia kabli z kolby na front repliki? Wtedy trzymałbym małe lipo w małej puszcze typu an/peq 15, pytanie tylko brzmi, czy dałoby się wyprowadzić te kable możliwie bezinwazyjnie tzn. bez rozwiercania (-> osłabiania) body.

Link to post
Share on other sites

Byłem wczoraj na pierwszej strzelance z moją Gietką.

Bawiłem się super. Założyłem do niej na start preckę systemę 470, gumkę guardera i cylinder 0 Elementa. Wychodzi, że ma tak z 380fps. Nie było czasu i zbyt dobrych warunków [wiatr] na pomiary zasięgu i celności, ale 40m to minimum :-)

Edited by cajun
Link to post
Share on other sites

Lekki tuning to warto zrobić w każdym gunie jaki się kupuje, łącznie z markowymi (z wyjątkiem może PTW). Lekki, czyli precka (jeśli nie ma) i gumka (to praktycznie zawsze). A w przypadki gietki JG warto, jak w każdym chinolu, rozebrać GB i złożyć na nowo - wypodkładkować, uszczelnić. I już bardzo konkretnie (specyfika tego modelu) wymienić cylinder na typ "0".

Ale bez tuna też strzela. Myślę, że specjalnej różnicy z G36C nie będzie.

Link to post
Share on other sites

To już kwestia preferencji osobistych. Też bym brał G3 :)

Ale trzeba pamiętać, że G3 ma jeden minus. Jak zachcesz tunningować, to możliwości tuningu zewnętrznego G3 są chyba większe i bardziej kosztochłonne. Co można w G36? Front zmienić i wersję broni ale to się tak nie chce bardzo. A w G3? Body na metal, drewienka wstawić i kaska leci... :)

Link to post
Share on other sites

Takie szybkie pytanko. Mojej gietce zdarza się, że wypina jej się jeden z kabli od baterii wchodzący w gniazdo w silniku w rękojeści. Macie jakieś pomysły na to?

Kilka razy wciskałem go na siłę styk, ale pomaga na 1,5dnia strzelania. Teraz znowu mi się poluzował i wypadł.

Link to post
Share on other sites

Ja od razu zmieniłem kable w tym i wpakowałem MOSFETa.

 

Kup se ze 2 metry kabla niskooporowego modelarskiego 1.55, do tego wtyczki T-connecty pozłacane, wytrzaśnij lutownicę, cynę i kalafonię...

 

...tylko byś musiał rozebrać GB, ale możesz same wtyczki zmienić i po kłopocie.

 

I ROF Ci podskoczy.

 

Albo weź go CTI potraktuj, czytaj wtyczki zaizoluj.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik.

 

BTW: Czy wam na gumka Systemy w połączeniu z komorą CA też taka jest do bani?

 

Kulki lecą w te i we wte? Próbowałem na kilku i to samo :-F

 

Chyba wezmę fioletowego Promyka albo KM-Heada miękkiego.

Link to post
Share on other sites

Na gumce systemy i stokowej komorze kulki latają w miarę ładnie, ale nie mogę wyregulować HU porządnie bo od pewnego momentu kulki po prostu zatykają się w komorze ;/ Rozłożenie i ponowne złożenie całości nic nie dało... ;/

 

Anyway, czy TA szyna jest po prostu bezpośrednio montowana na replikę i nie wymaga żadnych dodatkowych przeróbek i urządzeń i czy nie jest za niska na lunetę x40 lub nawet x50?

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Szyna montowana jest bezpośrednio na korpus repliki, zaraz za szczerbiną. Tak duża luneta nie wejdzie Ci raczej na niskim montażu, będziesz musiał zdjąć szczerbinę, chociaż nawet wtedy okular może opierać się na korpusie. Zainwestuj w wysoki montaż i tyle :)

Link to post
Share on other sites

I znowu ja z problemem :( . Zakupiłem: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1282 oraz http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=689

Wymieniłem z stockowymi i nagle broń uzyskuje nie miłosiernie słabe osiągi (max 15m) bez udziału hop-upa.

Edit: Przy ponownym składaniu wypadła mi jedna zębatka i zapomniałem podkładki dać. to jest to?

Edited by wija99
Link to post
Share on other sites

Cóż, po prostu metodą prób i błędów sprawdzaj co to za babol. Zmień dyszę na stockową, jeśli osiągi wzrosną- masz winowajcę. Lub zmień prowadnicę na stockową, chociaż uważam że jest mało prawdopodobne by to była jej wina. Obstawiam dysze :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...