Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm gunfire ma giete z risami za 400zł. Byłoby świetnie tylko jest nie dostępna. Chyba wstrzymam się z zakupami do wiosny.

@kapro skoro pisze że spsuta to rozumiałem jej wymianę samo przez się :icon_biggrin:

Edited by tigey
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

(i proszę o wywalenie tematu z problemów)

 

Z powodu powiększenia budżetu,postanowiłem kupić replikę,którą zawsze chciałem:

http://www.taiwangun...g/jg098-jg.html

Ale przeczytałem,że były montowane w nich cylindry o nieodpowiednich pojemnościach.

Czy teraz wszystko jest w porządku?

I jak z wytrzymałością? Czy posłuży mi przez długi czas?

I jak jest z wytrzymałością gearboxa v.2?

Można dostać w chwili obecnej dodatkowe magazynki low,albo chociaż mid-cap?

Na start zamierzam wymienić gumkę (to nie są drogie rzeczy) na Guardera, a w późniejszym czasie akumulator i lufę.

Tylko jakie wybrać (stosunek cena/jakość jak najlepszy)?

Co wymienić w późniejszej kolejności?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

PS.Jakie kulki stosować zarówno bez preclufy jak i z nią?

Edited by warat
Link to post
Share on other sites

(...)Ale przeczytałem,że były montowane w nich cylindry o nieodpowiednich pojemnościach.

Czy teraz wszystko jest w porządku?

Trza by z w sklepie zapytać. Użytkownicy raczej nie dostają nowej gietki co miesiąc. Zresztą wymiana cylindra to mały koszt, z nieprawidłowym też strzela, nawiasem mówiąc.

I jak z wytrzymałością? Czy posłuży mi przez długi czas?

Ekstremalnie dobre pytanie. Jesli powiesisz na ścianie - na wieczność służyć będzie. A jak będziesz wbijał gwoździe, to jakiś kwadrans maksimum.

A ktoś, kto by sie chwilę zastanowił, to by wydedukował, ze plastik to plastik.

I jak jest z wytrzymałością gearboxa v.2?

Jak wyżej plus kwestia, że chinol plus kwestia, że niewiadomo czy zapragniesz zmieniać sprężynę.

Można dostać w chwili obecnej dodatkowe magazynki low,albo chociaż mid-cap?

Szukanie boli, czy jak? Jak coś nowego kupuje (zwłaszcza gdy to była nowa replika) to robię reserch po sklepach, żeby się zorientować. Albo chociaż po forum pobuszuję.

Na start zamierzam wymienić gumkę (to nie są drogie rzeczy) na Guardera, a w późniejszym czasie akumulator i lufę.

Tylko jakie wybrać (stosunek cena/jakość jak najlepszy)?

A popytaj w sklepie.

Co wymienić w późniejszej kolejności?

Chłopie, nie sil się co trzeba wymienić, żeby być szczęśliwym. To się ocenia po tym, czego chcesz. Chcesz 450 fps mocy? Zapytaj w sklepie co trzeba by się nie sypało. A najlepiej zerknij sobie na taki fajny artykuł o tuningu, tu na wmasgu, niedawno był, całkiem.

 

Sebastein, nie patrz na to, co koszernie winno pasować do repliki. Patrz na to, z czym Tobie się wygodnie biega i korzysta.

A G3 może być zarówno szturmówką (w większości wersji) jak i wyborowym (G3SG1 i insze przeróbki).

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałem się spytać czy G3/SG1 jest bardziej karabinem wyborowym czy szturmowym i czy lepiej będzie jeśli dołoże do niej lunete 4x32 czy wystarczy jak będe używał kolimatora ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Moim zdaniem kolimator w zupełności wystarczy. Ewentualnie możesz dokupić do niego magnifier x2, tylko musiałbyś pokombinować z montażem, bo nie wiem czy się na szynie zmieści.

Link to post
Share on other sites

Strzelałem trochę ze stokowego G3 JG i moim zdaniem jak na swoją moc kula leciała daleko. Trzeba uważać na kolbę, ale jak nie będziesz rzucał repliką o ziemię, to przeżyje długo. Wiadomo, że trzeba na nią bardziej uważać niż na full metal, ale nie ma co się schizować, że od razu pęknie.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Jestem od niedługiego czasu posiadaczem tejże wyjątkowej repliki. Jeśli chodzi o mój egzemplarz, to trzeszczenie na które większość narzeka brała się głównie z chwytu przedniego, wystarczyło go ściągnąć i od wewnątrz "wręgi" obkleić taśmą izolacyjną i jest cichutki jak full metal. Dodatkowo polecam od razu potraktowanie śrubek od dwójnogu lakierem bezbarwnym do paznokci, doskonale zabezpiecza je przed odkręcaniem na polu walki. Jedyna negatywna rzecz jaka mi się przydarzyła na pierwszej strzelane to to, że po wystrzeleniu połowy magazynka karabin padł... zeru nul nic ani drgnął, na szczęście okazało się że przepalił się tylko bezpiecznik, 60 gr i hula dalej.

Jeśli chodzi o osiągi, dla mnie wystarczające, głównie prowadzimy rozgrywki w lesie na dystansach do 40m, bez problemu sięga przeciwnika, do stocka dołożyłem jedynie szynę lunetę i zawieszenie trzypunktowe. W przyszłości może lekki tuning, ale na początek można bez problemu się z nią wyszaleć. Po za tym prezencja i dźwięk też robią swoje, czynnik psychologiczny zachowany.

 

Czy może ktoś posiada, filmik albo chociaż zdjęcia z rozbiórki karabinu, lub procesu wymiany gumki hop-up ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...