Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

Jeśli chodzi o wzrost mocy, owszem. Ale giwera mi się zbiła do jakiś 300 fps i wymieniłem kilka rzeczy, lufę, gumkę, cylinder i głowicę, uszczelniono też GB, po tym nastapił wzrost do 375 fps.

 

Co do lufy. Na stockowej zdarzały mi się przycinki, na precce na razie nie zauważyłem. Nawet jak strzelałem niepolecanymi do precki kulkami gunfire.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wymienialem gumke na madbulla , zasieg wzrosl i a takze moc do stalych 380fps, Przed ostatnia strzelanka otwor w cylindrze zakleilem blacha z puszki od piwa na sylikon wysokotemperaturowy (Szczelne to jest) i na chrono wyszlo 370fps I jak to jest Panowie z tym cylindrem typu 0 ? Cbyba jakas legenda, bo wzrostu mocy to nie powoduje .

Link to post
Share on other sites

No cóż w Bohun, gratulacje pomysłu z blachą. Teraz nie masz ani dobrego typu 0 ani działającego typu 2...

 

 

zrobilem to na test,czy warto inwestowac w wymiane cylindra na 0 , zrobilem to tak,ze nic nie ma praw uciec (sylikon jest do zastosowan motoryzacyjnych,trzyma cisnienie) , tak wiec nie powinno nic uciekac...jednak chinczycy wiedzieli co bedzie najlepsze i wstawili cylinder z dziurka , zerwe ta blache i na nastepnej strzelance przestrzelam i zaloze sie ,ze moc znowu wroci do 380fps . Cylinder typ 0 ma pewien zakres od 45 do 65cm ?? widocznie z dziurka cylinder lepiej sie sprawuje z lufa 50cm. I przestancie teoretyzowac, niech ktos przestrzela stocka, potem wstawi cylinder zero bez innych modyfikacji,typu uszczelnianie,poprawianie w gearboxie niedociagniec itd....bo jak czytam to przy wymianie na cylinder 0 kazdy uszczelnia replike,nowa gumke zaklada,precke - to ja sie nie dziwie ze 20fps wiecej ma

Link to post
Share on other sites

Mam w domu dokładnie taką samą replikę kolegi.

 

Przed wymianą cylindra miała ok 340fps na 0,2. Po zmianie cylindra, gumki HU i wstawieniu precki ma obecnie ok 350 fps na 0,25, czyli ok 380-385fps na 0,2. Sama precka i gumka nigdy nie da przyrostu o ok 40fps.

 

Grzebie się w aegach od ponad 2 lat i podpierając się samym doświadczeniem bez uwzględniania zaleceń producentów i doświadczeń innych maniaków jestem w stanie stwierdzić, że zainstalowany cylinder ma znaczenie.

 

Przyczyn spadku fps w Twojej replice może być kilka np.:

 

1. naturalne zużycie sprężyny.

2. rozszczelnienie układu

3. badziewna chińska gumka HU

4. zużyty O ring na tłoku.

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites

A jak z low-capami od STAR'a? Sprawdzał już ktoś czy pasują? Jak podaje?

TM i CA pasują, nie ma żadnych problemów.

 

Magazynki od CA nie pasują. Sprawdzałem, wypadają z gniazda. Podobno można je jakoś przerobić-dopasować.

 

Może ktoś wie czy pasują magazynki od King Arms?

Link to post
Share on other sites

Magazynki od CA pasują. Pisałem tu jak to zrobić.

 

Postaw sobie magazynek tak jak go wkłądasz do gniazda, zaczepem od siebie, podajnikiem kulek do siebie. Po lewej i po prawej stronie u góry są takie kryzy. Prawą kryzę na jej początku patrząc od twojej strony (czyli przy podajniku kulek) trzeba trochę młotkiem wklepać po za bardzo do gówy wystaje. A że było to dawno, to mogły mi sie strony pomylić, ale wydaje mi się że to raczej prawa.

 

Aktualnie biegam z 3 low-capami z CA i jakoś nie wypadają :)

Link to post
Share on other sites

To kolega szczęściarz. Ja przymierzałem 4 (cztery) magazynki i żaden nie trzymał się w gnieździe, co zresztą potwierdza krugerheini dwa posty wyżej opisując modyfikację jaką należy wykonać aby magazynek działał jak trzeba.

Mnie interesuje jakie magazynki pasują "z pudełka" czyli bez żadnych modyfikacji, przeróbek, walenia młotkiem etc.

Przymierzam się do zakupu magazynków King Arms jak przyjdą to sie podzielę informacja czy pasuja.

Link to post
Share on other sites

Fakt, bez lekkiego przyklepania nie trzymały się w gnieździe choćbym nie wiem jak mocno wciskał. A miałem od razu w ręku trzy i ze wszystkimi bylo to samo.

Za jakiś czas też chcę nabyć KA w WGC więc daj Stona znać jak to z nimi wygląda.

Czy nie jest ktoś przypadkiem zainteresowany lub nawet ma któryś drum mag z firmy Hero Arms? Też się przymierzam.

Link to post
Share on other sites

pierwsze wady :

 

Czy cylinder moze sie obracac w gearboxie ? u mnie sie obraca

 

 

 

Rozwalil sie HICAP, totalnie - pekla ta blaszka w srodku,wada materialu bo co innego,teraz jak sie kreci pokretlem,to w srodku sie nic nie obraca, a wystrzelilem z 2tys kulek

Edited by wbohun
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to możliwe, ale to oznacza co najmniej mało szczelne połączenie cylindra z jego głowicą czyli radziłbym to sprawdzić rozbierając geara. Kwestia tylko jak się obraca, czy z dużym oporem czy nie.

PS, jakiego typu masz cylinder??

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to możliwe, ale to oznacza co najmniej mało szczelne połączenie cylindra z jego głowicą czyli radziłbym to sprawdzić rozbierając geara. Kwestia tylko jak się obraca, czy z dużym oporem czy nie.

PS, jakiego typu masz cylinder??

 

 

cylinder to oryginal z dziurka, obraca sie dookola o 3-4mm w kazda strone i z 2mm do przodu i tylu,gdzie widze z przodu miedzy geraboxem a cylindrem szczeline,nawet myslalem,zeby ta szczeline z przodu uszczlenic sylikonem

 

kolejna sprawa to,ze ta dziurke zakleilem blaszka aluminiowa z sylikonem, potem mierzylem na chrono i wychodzilo 330fps na 0,25 a 4 dni wczesniej bez blaszki 340fps na 0,25 jak wszyscy pisza,powinien wystapic jakis wzrost...czyli spadek spowodowala luzna uszczelka na glowicy ?

Edited by wbohun
Link to post
Share on other sites

Mam to G3 i 2lowcapy CA.

Lowcapy trzeba potraktować izolką żeby nie latały,

trzymały się i były na tyle blisko komory HU żeby kulki

podawały.

 

Bipoda co strzelanka trzeba dokręcić.

(Ogólnie co jakiś czas trzeba go poskręcać)

Śłabo działa to wystające uszko od wyjmowania magazynka

(mi się już urwało) więc używam przycisku umieszczonego po prawej stronie.

Początek kolby (zaraz za chwytem pistoletowym) lubi sie złamać.

(Widziałem taką akcję). :wink:

Moc może i ma te 360-370fps ale strzela tak jak

Cyma 74 z przebiegiem 25K na stockowej gumie.

Widać różnice w mocy ale HopUp ma badziewny i moc nie przekłada się

na odległość. Pewnie czarna systema i precka znacznie poprawią ten mankament.

 

Jak nie bawisz się w żołnierza BW i nie uparłeś się na ten karabin to nie

warto go kupować. Najbardziej polecam: Cyma 0.31 (AK74) a z JG to G36c i HK 416.

 

No to tyle.

May'u. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...