Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAM/RAP - gazowe rozwiązania ASG


Recommended Posts

Sprawa jest prosta. Markery wyglądają podobnie do prawdziwej broni w 99%. Waga również podobna. Wykonanie full metal, z wyjątkim elementów, które (również w realu) są kompozytowe. Strzelają farbą (cal. 0.43) lub kulkami ASG lub śrutem 4,5mm. Wybór opiera się na konwersji, czyli :

 

- farba - bez modyfikacji

- ASG - wkładamy lufę ASG w lufę RAM`a

- Śrut, wkładamy lufę "śrutową" w lufę RAM`a

 

Karabinki zasilane są gazem CO2 lub HP. Zwykłe butelki 45g lub 60g mieszczą się w kolbie i pozwalają na wystrzelenie 45g(100strzałów) i 60g(130-140strz)

Nowością są butelki CO2 (5oz) lub HP podobnej wielkości. Mieszczą się w nieco powiększonej kolbie. I pozwalają z jednego nabicia butli wystrzelić około

400-500strz.

 

Karabinki mają cechę charakterystyczną. Łuski. Każda kulka czy farba, czy ASG czy śrut, wkładane są do łusek. Po każdym strzale łuska zostaje wyrzucona z okienka wyrzutowego.

 

Karabinek w standardzie ma SAFE/SEMI/AUTO. Nie ma żadnej elektroniki. W przypadku konwersji na śrut lub ASG można wejść z karabinkiem do rzeki wyjąć z wody i dalej bez problemu strzelać. Kulki z farbą rozmakają, ale ASG, śrut działa dalej.

 

W celu obniżenia kosztów ASG ponoć jest już konwersja pozwalająca strzelać z magazynków ASG np firm G&G , CA itp. Co oznacza że cena strzału, to tylko cena kulek ASG. A ponieważ markery są na gaz, jest huk wystrzału. Dodatkowo zmianę prędkości w reguluje się kluczem imbusowym dzięki czemu regulację w ASG można sobie w 3 minuty zrobić z 200 do 600fps i odwrotnie, bez wymiany sprężyn baterii itp.

Waga kulek zależnie od ustawienia prędkości od 0.20g do 0.43g

 

Plusy :

 

- real wygląd M4, Mp5, AK, P226, P99, Desert Eagle (dostępne opcje replik obecnie)

- huk wystrzału

- wyrzucane łuski

- możliwość konwersji i wczepienia się w każde środowisko (paint, ASG, śrut)

- magazynki (20szt ammo w jednym z wyjątkiem AK47, który ma 25kulek w magu)

- konwersja na magi standardowe ASG pozawla na użycie od realcapów do hicapów

- możliwość modowania klamek prawdziwymi gratami i od ASG (szyny RIS, celowniki itp)

 

Minusy :

 

- cena (około 3000 pln za zestaw do gry:magazynki, butle z gazem itp. pierdoły)

- słabe mocowanie lufy (należało by wyfrezować nowe i karabin jest prawie mocny jak real) ewentualnie konwersje SIR itp. zależnie od modelu.

- koszt nowego mocowaniu lufy (na zamówienie w jakimś zakładzie) ok 50-100pln chyba że ktoś ma maszynę (frezarka + tokarka) :)

 

Koszty kulek i łusek : koszt jednego strzału w tej chwili to około 24 grosze za strzał. Łuski są odzyskiwalne powiedzmy od 2 do 3 razy, to nieco zmniejsza koszty. Aluminiowe lub plastikowe biodegradalne. Łuski metalowe są tylko do cal. 0.43 czyli farby lub kulek gumowych. Do ASG są łuski kompozytowe.

 

Nowy system METS w tych karabinkach, powoduje że po wystrzeleniu wszystkich kulek z maga, spust się blokuje i nie da się strzelać samym gazem.

 

Linki :

 

fajny film z RAMami : http://pl.youtube.com/watch?v=vJ_47BU3-5Y

Edited by Marcin79W
Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do słabości mocowania gniazda lufy, poprawiono mnie. Możliwe że w moim przypadku była to wada materiałowa lub coś podobnego. Nikt inny ze znajomych nie stwierdził podobnego faktu. Zwracam honor :)

 

Co do pistoletów, to jeszcze nie ma do nich konwersji na ASG. A łuskami (z pistoletów) pluje tylko Desert Eagle. Myślę że wprawny majsterkowicz , skróciłby odpowiednio konwersję długa do rozmiarów Desert Eagle i zamocował ją odpowiednio :)

Edited by Marcin79W
Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem, jak z tą konwersją do strzelania bez łusek. Wtedy może i by to miało jakiś sens...

ee, Shadow ;-) Jak łuski mogłyby byc prawdziwe to jedziesz na strzelnice, bierzesz cały worek łusek i jak masz czas w domu to każdą łuske napełniasz kulką i czymś tam jeszcze :-F

A tak poważnie to bardzo by podniosło realistyke gry i przynajmniej w uzyciu byłyby real capy..

Link to post
Share on other sites

Filmik z łuskami (Moim zdaniem koleś przesadził tylko z ROF) :) : http://pl.youtube.com/watch?v=tT0kRaRXvlM

 

Łuski metalowe do kulek z farbą http://rap4.pl/sklep/catalog/images/casings2.jpg

 

Łuski kompozytowe ASG http://rap4.pl/sklep/catalog/images/shell.jpg

 

Niestety póki co nie ma metalowych łusek ASG, choć moim zdaniem nie było by to trudne do zrobienia :D

 

Swoją drogą moim zdaniem łuski mają sens. Mają klimat, bo po każdym strzale te łuski wylatują, na FULLAUTO, to się sypią jak z worka :) Na pomieszczeniach robią najlepszy klimat. Zresztą trzeba spróbować żeby się przekonać.

Miałem Classic Army wypełnionego najlepszymi gratami systemy w środku, lufę prec. KM1950 i sprzedałem to wszystko żeby znów kupić RAMa. Huk wystrzału i wylatujące łuski to podstawowe rzeczy które mnie przekonały. Hałas jaki to robi jest podobny do markera paintballowego i przede wszystkim nie ma silnika, który "ziuta" :) Dla mnie rewelka.

Edited by Marcin79W
Link to post
Share on other sites

W drodze do Polski są już konwersje pod magazynki ASG zwykłe jakie są ogólnodostępne. Nie będzie potrzeby stosowania łusek !!

 

Swoją drogą, do jednego magazynka RAM wchodzi 20kulek (w 20 łuskach).

Zabierając ze sobą na akcję powiedzmy 12 magazynków, zabieramy tylko 240 kulek.

Zabawa z łuskami nie jest dla ludzi, którzy lubią hi-capy. Poza tym celność i donośność RAMa z konwersją na ASG prześciga dobrze (bardzo mocno) tuningowane AEGi.

Do RAMa zalecane są kulki o wadze od 0.36g w górę.

Link to post
Share on other sites

Ze strzelaniem w zimie nie widzę żadnego problemu. Wyszła nowa butelka 3000HPA rozmiarami identyczna jak 5oz - która chowa się w trochę większą kolbę. Wystarcza to na ok 100strzałów, czyli 5 magów. Cylinder 5oz CO2 wystarcza na wywalenie ok 500strzałów.

Dodatkowo cylinder HPA ma od razu wyjście typu quick relase do podpięcia mamby i zewnętrznego zbiornika.

 

Co do nowej konwersji asg - gdzie używa się standardowych magazynków asg, już jest i wnet pojawi się obszerny test i porównanie z konwersją standardową na łuski. Do tego oczywiście fotki. Jeszcze jeden duży plus tej konwersji to sposób mocowania - jest to tak prosto i funkcjonalnie pomyślane, że można stosować dowolny odpłomiennik i tłumik i nie będzie to kolidować.

 

Odnośnie łusek, zawsze można użyć shell catchera i to wcale nie obciach, skoro nawet 5 wydział ABW używa takich patentów przy broni wytłumionej.... :)

Łuska wykonana jest dlatego z plastiku, bo w USA jakby nie było częściej myśli się o środowisku naturalnym niż w Polsce. U nas każdy miałby gdzieś fakt, że po radosnych niedzielnych strzelaniach w glebie zostaje tona aluminium....

Dlatego do RAMa do asg i śrutu są łuski biodegradalne, których rozkład w środowisku trwa 10lat. Takie same łuski są również na kulki kaliber .43 - oczywiście wygląd zupełnie inny....

Edited by kris3k
Link to post
Share on other sites

Jeszcze kilka pytań:

Czy w wersji z HU można stosować rybki (np po wykręceniu, jeżeli jest regulowany ?)

jak sprawują się rybki przy maksymalnym ustawieniu 600fps, czy jest to dobra pod względem celności i zasięgu alternatywa dla AEGa 600fps ( wykorzystanie jako karabin snajperski, pomijajmy fakt ceny strzału )

Czym się różni RAP od RAM ?

Ile raz można wykorzystywać łuski na kulki 6mm/rybki ?

Link to post
Share on other sites

Znalazłem info :

 

Shot capacity for .43 caliber markers:

3000psi (compatible with compress air/ HPA / Nitrogen): 250+ shots

 

to znaczyło by że z butelki HP na RAMie można wystrzelić od 250 strz w górę, czyli co najmniej 12 magazynków. HP to sprężone powietrze, zachowuje się identycznie zimą i latem i jest bardzo stabilne niezależnie od temperatury. Kiedy CO2 zamarza, spada jego ciśnienie - HP nadal działa jak by było cieplutkie lato :)

Link to post
Share on other sites

1) Konwersja z HU nie nadaje się do stosowanie airfinów - HU nie jest regulowany, jest stały. Konwersja z HU "wymaga" stosowania kulek z górnej półki ciężkości >0,35g

2) Airfinów nie testowaliśmy jeszcze na konwersji bez HU.

3) Alternatywa jest jak najbardziej dobra z prostej przyczyny - mamy sprzęt który pozostaje niesamowicie uniwersalny. Na wielu strzelankach z mocą 600fps nie zostanie się dopuszczonym do gry. W tym wypadku pozostaje co.... ? rozebranie repliki na części i wymiana podzespołów gearboxa w celu obniżenia prędkości. Ile zajmie to czasu? da się to zrobić bez problemu w aucie/na trawce/na kawałku ziemi ? Czy zrobi to każdy średnio-zaawansowany gracz?

W przypadku RAMa - prędkość za duża? ok - wybijamy jeden tylny pin, łamiemy M'ke, wkładamy kluczyk imbusowy, strzelamy i kręcimy regulatorem zmniejszając/zwiększając dozowanie gazu na zawory. Robota na max 3min do wykonania przez amatora na kolanie.

4) Niczym, ten sam producent z tym, że Amerykanie mają go pod nazwą RAP a np Umarex pod nazwą RAM - w przypadku Umarexa mamy do czynienia ze starszymi wersjami, o mniejszej mocy i trybie strzelania jedynie semi auto (przepisy niemieckie).

5) Łuski możemy wykorzystywać do oporu ile wlezie - warto jednak przy ładowaniu do magazynka zerknąć, czy nie ma jakiś uszkodzeń zewnętrznych, co mogłoby skutkować zacięciem łuski w komorze. Łuski szczególnie te do asg wylatują z całkiem nie małą siłą :) więć rykoszety od murów mogą je trochę uszkodzić.

Najgorzej jeśli chodzi o wielokrotne wykorzystanie spisują się łuski metalowe .43 - są bardzo podatne na uszkodzenia i nawet mała zadra, deformacja może powodować zacięcia.

 

Istotna informacja, żeby każdy zrozumiał - nie operujemy regulacją w fps.... (jakiś licznik, tabele itp) to marker gazowy, regulacja polega na odpowiednim dozowaniu ciśnienia wewnątrz core - czyli jego zaworów. Jest taki proste narzędzie serwisowe stosowane przez nas - manometr, którym ustawia się ciśnienie w jednostkach Bar.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Istotna informacja, żeby każdy zrozumiał - nie operujemy regulacją w fps.... (jakiś licznik, tabele itp) to marker gazowy, regulacja polega na odpowiednim dozowaniu ciśnienia wewnątrz core - czyli jego zaworów. Jest taki proste narzędzie serwisowe stosowane przez nas - manometr, którym ustawia się ciśnienie w jednostkach Bar.

 

Niemniej jednak zmiana ciśnienia wpływa na zmianę FPS , co za tym idzie zmieniając ciśnienie gazu zyskujemy regulację FPS w zakresie do 600fps. Prędkość będzie zależała oczywiście od kulek i od ciśnienia. Niemniej jednak zgadzam się z Krisem. Zmiana powiedzmy z 600fps do 300fps to 3min roboty na kolanie i potrzebny jest tylko jeden klucz imbusowy (dobrze mieć barometr, bo to znacznie ułatwia). Marker ma pewien zakres ciśnienia roboczego, którego nie powinno się przekraczać ani w dół ani w górę.

Przekroczenie "dozwolonego zakresu ciśnienia" skutkuje zacinaniem łusek w komorze, lub wyrzucaniem łuski z kulką, zanim zostanie wystrzelona. Sytuację oczywiście bezproblemowo ratuje powrót do normalnego zakresu pracy/ciśnienia czyli smały ruch kluczem imbusowym.

Edited by Marcin79W
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam dobrą wiadomość, konwersja na asg do RAMa wykorzystująca klasyczne magazynki asg - czyli kulki nie są ładowane najpierw do łusek, a później do magazynka, jak to ma miejsce w innej konwersji na asg - działa znakomicie, testowana na magazynkach CA - które pasują po minimalnej przeróbce.RAMasg1

RAMasg2

RAMasg3

To przykładowe fotki mojego RAMa - "pestkowca" hehe :)

Krótka seria oddana z 10m do okularów ochronnych do asg - dołączanych do replik firmy Boyi - czy jakoś tak, spowodowała wgłębienia w wizjerze oraz rozwaliła zupełnie "nosek" okularów - marker na ustawieniach fabrycznych ok 2,6Bara - mniej więcej 470fps. Oczywiście RAM da się skręcić nawet poniżej 2 Barów i podkręcić do wartości bezpiecznej dla sprzętu 3,2Bary.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info....products_id=212

 

Mam nadzieje, ze to, to nie

...

 

Można wiedzieć jaką to ma konkretnie moc, lufe(celność) i jak mocno BB wali po łapach?

Ten metal body, oznaczenia, blowback... piekne :P Szkoda, że to takie drogie :/

Fajnie, że mieszkam blisko Was, to moze wpadne obmacać to :P

 

 

Pozdr.

Crusher

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...