Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na razie jadę na czymś takim: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...a_c_m-1030.html

 

Zwykłe montaże, takie lunetowe bardziej są strasznie nie wygodne, nie mam gdzie kciuka włożyć... A ten sobie jako punkt podparcie mogę użyć, bo wysoki jest taki dosyć :-P .

 

A offset to wygodny jest, bo ręka spoczywa na tej podstawie, a latarka jest pod ręką albo nad nią.

 

Sprawa wygląda inaczej, jak ktoś ma latarkę na prawej stronie [praworęczny] i używa np. chwytu przedniego jako kawał wystającego druta to nawet może na taśmę sobie przykleić i ma to gdzieś...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do posiadaczy Surefire G3.

Jaki kształt ma w Waszych G3 strumień światła rzucony np. na ścianę? Jest okrągły? Czy może bardziej eliptyczny? W mojej ma bardziej kształt elipsy, więc zastanawiam się czy mają tak wszystkie G3, czy mam "felerną" sztukę :P

@ Grzechotnik, ten montaż offset jest dość niskoprofilowy, więc przy połączeniu z montażem lunetowym bałbym się, że będzie haczył o sąsiednią szynę. Może coś takiego Ci przypasuje: http://allegro.pl/item1074920349_montaz_bo...25_mm_wawa.html ? Mój znajomy ma coś takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6351 przy używaniu pionowego chwytu przedniego, przy tym montażu włącznik latarki jest tuż pod kciukiem. Bardzo wygodne.

Edited by mazi50
Link to post
Share on other sites

Mam małe pytanko do speców. Tych pro i tych mniej pro. Tych skromnych i tych nadętych. Z której strony, waszym zdaniem lub też według prawd objawionych, powinno się montować latarkę na broni długiej (załóżmy prawą rękę jako silniejszą/dominującą). Proszę o odpowiedź z uzasadnieniem, w jednej kopii.

 

;)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna. Z lewej strony. Po pierwsze obsługa latarki [włącznika], po drugie punkt podparcia dla ręki [zakładamy thumb brake lub AFG].

Jeśli masz na kablu to można gdzie się chce montować , bo włącznik mamy gdzie indziej. I ważny jest montaż latarki. Najlepiej ustawić tak, aby była blisko lufy i dobrze się układała z kciukiem.

 

Generalnie jakoś zaufania do włączników na kablu to tak nie mam zaufania, zwłaszcza tych chińskich. Chciałbym sobie kupić momentary on do mojego UltraFire, ale nie wiem czy dostanę...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz pionowy chwyt możesz zamontować latarkę z prawej strony (dosięgniesz to włącznika kciukiem trzymając za chwyt pionowy).

 

Natomiast jeśli nie masz pionowego chwytu, za to masz chwyt AFG Magpula zamontowanie latarki z lewej strony będzie wygodniejsze, tak jak powiedział Grzechotnik.

 

Wiele zależy od własnych preferencji i upodobań, gdyż każdy jest inny ;) .

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do posiadaczy Surefire G3.

Jaki kształt ma w Waszych G3 strumień światła rzucony np. na ścianę? Jest okrągły? Czy może bardziej eliptyczny? W mojej ma bardziej kształt elipsy, więc zastanawiam się czy mają tak wszystkie G3, czy mam "felerną" sztukę :P

 

U mnie w G3 było tak samo. Lekka elipsa. Więc chyba wszystko ok ;)

Link to post
Share on other sites

Mam małe pytanko do speców. Tych pro i tych mniej pro. Tych skromnych i tych nadętych. Z której strony, waszym zdaniem lub też według prawd objawionych, powinno się montować latarkę na broni długiej (załóżmy prawą rękę jako silniejszą/dominującą). Proszę o odpowiedź z uzasadnieniem, w jednej kopii.

 

;)

 

Skoro może ktoś mniej pro, to ja coś dodam :)

 

 

Zależy jaka latarka, jaka wielkość odbłyśnika, jaka giwera, jaki montaż.

Zasadniczo montujesz tak, żeby Ci było wygodnie, żeby nie zasłaniała pola widzenia i żeby ewentualny cień lufy był w najmniej upierdliwym miejscu.

 

Co do włącznika, to "odpowiedź jest tylko jedna" - tylko chwilowy na kablu. Nie ma innej opcji i żaden Chris Costa mnie nie przekona. Chwilowy włącznik na "dupie" daje radę póki nie dozbierasz do kabla.

 

Pozdrawiam

M.

Link to post
Share on other sites

Co do włącznika, to "odpowiedź jest tylko jedna" - tylko chwilowy na kablu. Nie ma innej opcji i żaden Chris Costa mnie nie przekona. Chwilowy włącznik na "dupie" daje radę póki nie dozbierasz do kabla.

 

Pozdrawiam

M.

A gdzie masz tą latarkę? U mnie kciuk masz prosto przy dupce latarki, jak nie używam to jest na latarce, tak więc nie widzę problemu.

"żeby nie zasłaniała pola widzenia" - W tym wypadku, albo latarkę montujesz na górnym RISie i jest wielkości reflektora od ciężarówki ;-) .

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z tego co ja używam i zauważyłem to latarkę przy broni montuje się po zewnętrznej stronie broni.

Czyli jak jesteś leworęczny to z lewej, jak praworęczny to z prawej.

 

Światło latarki w razie czego jest na obrzeżu twojej sylwetki a nie w jej centrum oraz w razie czego nie oślepia - strumień światła jest po drugiej stronie broni/lufy dla przeciwnego oka celującego.

 

Co do przycisku momentowego z tyłu latarki to w tym wypadku: jeżeli mamy rączkę taktyczną to stawiamy ją tak byśmy mogli kciukiem wcisnąć przycisk, jeżeli nie mamy rączki to tak by przycisnąć bokiem palca wskazującego. W obu przypadkach trzeba spróbować.

 

Ważne by latarkę tak umieścić by mieć do niej łatwy dostęp (długość ramienia, sposób trzymania repliki) Warto kilka razy złapać replikę i sprawdzić jak najwygodniej nam się ją trzyma i potem tak trzymając sprawdzić to trzymanie (np. oznaczenia na RAS). I tak zamontować. I jeszcze raz sprawdzić. ;)

 

To tak u mnie i się sprawdza od 2 lat. Jak komuś nie pasuje to trudno. Tak ja sprawdzałem (gdzieś na stronach wojskowych US widziałem porady i do tego się zastosowałem).

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z tego co ja używam i zauważyłem to latarkę przy broni montuje się po zewnętrznej stronie broni.

Czyli jak jesteś leworęczny to z lewej, jak praworęczny to z prawej.

 

Światło latarki w razie czego jest na obrzeżu twojej sylwetki a nie w jej centrum oraz w razie czego nie oślepia - strumień światła jest po drugiej stronie broni/lufy dla przeciwnego oka celującego.

 

Co do przycisku momentowego z tyłu latarki to w tym wypadku: jeżeli mamy rączkę taktyczną to stawiamy ją tak byśmy mogli kciukiem wcisnąć przycisk, jeżeli nie mamy rączki to tak by przycisnąć bokiem palca wskazującego. W obu przypadkach trzeba spróbować.

 

Ważne by latarkę tak umieścić by mieć do niej łatwy dostęp (długość ramienia, sposób trzymania repliki) Warto kilka razy złapać replikę i sprawdzić jak najwygodniej nam się ją trzyma i potem tak trzymając sprawdzić to trzymanie (np. oznaczenia na RAS). I tak zamontować. I jeszcze raz sprawdzić. ;)

 

To tak u mnie i się sprawdza od 2 lat. Jak komuś nie pasuje to trudno. Tak ja sprawdzałem (gdzieś na stronach wojskowych US widziałem porady i do tego się zastosowałem).

Na pewno ciekawe się kontroluję odrzutu broni w przypadku gdy trzymasz ją za chwyt przedni i ściskając tak chwyt, żeby dojść do latarki :roll: . Poza tym droga "odpalenia" latarki w Twoim przypadku jest DUŻO dłuższa, niż w przypadku gdzie masz kciuk praktycznie na włączniku i przy tym nie schodząc w ogóle z kontroli repliki...

 

Tak wiem też, że żaden znawca nie jestem, nie próbuję też nikogo udawać, jednak jest WIELKA różnica trzymając latarkę na lewej stronie, i trzymając na prawej, nawet na replice z praktycznie zerowym odrzutem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Poza tym droga "odpalenia" latarki w Twoim przypadku jest DUŻO dłuższa, niż w przypadku gdzie masz kciuk praktycznie na włączniku i przy tym nie schodząc w ogóle z kontroli repliki...

 

Tutaj chyba chodziło to zestaw latarka + włącznik żelowy. :)

Link to post
Share on other sites
ją tak byśmy mogli kciukiem wcisnąć przycisk

Zresztą wtedy to by nie było mowy o ustawianiu latarki ;-) .

 

http://www.thefirearmblog.com/blog/wp-cont...ca_68_b-tfb.jpg

 

http://farm3.static.flickr.com/2531/419829...d82a2e85f_b.jpg

 

Dla mnie to jest najbardziej wygodne i najlepszy dostęp do latarki przy dobrym chwycie, czego przy montażu na przeciwnej stronie no niestety nie można powiedzieć.

 

Bo jak widać na fotce tylko operujemy kciukiem, w przypadku latarki po drugiej stronie trzeba całkowicie zmienić pozycję ręki a w przypadku chwytu "przedniego", trzeba obrócić tak kciuk i zarazem całą rękę co jest nie wygodne.

 

Takie moje zdanie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem... "Jak komuś nie pasuje to trudno." ;-)

 

JA tak mam i używam od ponad 2 lat i spokojnie to robię z moim Pentagonem.

 

Ja nie zmuszam do trzymania tak jak Ja to robię. Padło tylko pytanie jak trzymamy to napisałem.

 

Jak tobie nie wygodnie, to nie wygodnie - MI nie przeszkadza i jest wygodnie. Kropeczka. ;-)

Edited by sisi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...