Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłem sobie oblukać latarki w specu i przyznam ten model zrobił na mniej spore wrażenie. 170 lumenów, soczewka do tego naprawdę kompaktowe wymiary i zasilanie z 3x AAA. ileś tam trybów świecenie i inne pierdoły.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6706

 

 

Do tego można sobie ich poszukać na allegro i sklepach internetowych w cenie ok 95-100zł

 

Jest jeszcze latareczka 120 lumenów troszkę większa ale jakaś taka sympatyczniejsza stylistycznie :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6713

 

 

Problem tylko dorwać do tego fajny montaż w sam raz do p90 nie kosztujący tyle co sama latarka...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Szukam latarki na montaż RIS do broni długiej (szyna dolna G36K) z trybem strobo i włącznikiem z mikrostykiem. Moc nie musi być duża (tak jak cena). Fajnie gdyby miała wbudowany laser. Zasilanie najlepiej CR123. Może ktoś coś polecić w rozsądnej cenie? (do 400zł)

Link to post
Share on other sites

Kup dowolną latarkę SureFire i do niej możesz dostać Moduł LED, z różnymi trybami świecenia. Najłatwiej o zamiennik do SureFire G2.

 

Jest dużo zamienników żarówek P60/P61/P60L do latarkek Surefire, mają też różne funkcje.

 

Przykładowo

I masz wszystko razem z latarką poniżej 250zł ;)

Tylko pamiętaj sprawdź zanim kupisz czy pasuje do latarki ;)

Edited by Radzio
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Powiem szczerze przeczytałem temat dwa razy od deski deski, i ciągle mam dylemat. Szukam czegoś co może być zamontowane do repliki, ma długi czas działania, przy odrobinie szczęścia tryb strobo, może być użyte jako EDC czyli mała. Moc na normalnym poziomie, tutaj zbytnio mnie nic nie interesuje specjalnie.

Cena: najlepiej mało :-F . Do 200PLN powiedzmy.

http://allegro.pl/item1170084764_latarka_t...5_promocja.html

Chciałbym taki typ głowicy, tylko cena troszkę za duża.

Link to post
Share on other sites
Witam. Powiem szczerze przeczytałem temat dwa razy od deski deski, i ciągle mam dylemat. Szukam czegoś co może być zamontowane do repliki, ma długi czas działania, przy odrobinie szczęścia tryb strobo, może być użyte jako EDC czyli mała. Moc na normalnym poziomie, tutaj zbytnio mnie nic nie interesuje specjalnie.

Cena: najlepiej mało . Do 200PLN powiedzmy.

 

Np. SureFire Nitrolon G2L. Moc ~80 lumenów, czas działania do 12h. Pasuje do Twojego opisu całkiem dobrze, tylko nie ma strobo.

 

Fenix też daje radę, no i ma tryby, ale cena również konkretniejsza.

 

PS. Jakby ktoś chciał, mam uszkodzonego Surfire'a G2 na sprzedaż. Latarka ma uszkodzony żarnik (drucik w żarówce jest przerwany). Skorupa zarysowana w jednym miejscu - w świetnym stanie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to walcie na priwa.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jakiś czas temu w tym wątku zostało powiedziane:

...latarki diodowej nie da się użyć jak iluminatora podczerwieni, a żarnikową tak.

 

W związku z tym jak tłumaczyć to:

link

 

Interesuje mnie to gdyż przy wyborze latarki brał bym pod uwagę potencjalne zastosowanie jej jako doświetlacza IR co, jak mi się wcześniej wydawało, dyskwalifikuje latarki ledowe.

Link to post
Share on other sites

Poza tym wiele latarek LEDowych (tych taktycznych) ma filtr IR żeby wyglądały pro na fotach ;).

 

Heh, trochę to bez sensu, wystarczyła by "kopia" filtru IR w postaci czarnej płytki :D

Zadzwonię jutro do MacTronic i zapytam jaka to tajemnica skrywa ich ledowe latarki z filtrem IR.

 

Tymczasem proszę o poradę.

 

Skłaniał bym się ku temu: link

Dlatego że jest do niej sporo nieoryginalnych części zamiennych i akcesoriów,

dlatego że jest możliwość dokupienia "dupki" z dołączanym na (chyba) jacka przyciskiem żelowym (dla mnie to bardzo ważne - nie pytajcie dlaczego),

oraz dlatego że są ponoć całkiem niezłe, w cenie którą jestem w stanie przegryźć (tj. ok 300zł z przyciskiem żelowym).

Problem jest jednak w tym że ma ona zaledwie 65 lumenów w "stocku":D Nie wiem w sumie czy to dużo czy mało, bo choć miałem wiele latarek w rękach to nigdy nie wiedziałem z jaką mocą świecą, ale w obliczu chińskich taniutkich 260-lumenowych ledów wypada to trochę blado.

Starczy mi te 65l do oświetlania sobie drogi w budynku podczas nocnych yebanek, czy może szukać czegoś mocniejszego?

W razie czego doradźcie mi proszę jakąś mocniejszą rakietę w podobnej cenie spełniającą postawione przezemnie warunki.

Link to post
Share on other sites

Tschaykovsky, za około połowę ceny Surefire 6P, którą podałeś dostaniesz Surefire G2 Nitrolon, jest ona dość popularna i ceniona, a od 6P różni się tym, że jej korpus jest wykonany z tworzywa. G2 na ten sam żarnik, co 6P i też jest do niej na rynku pełno akcesoriów (chyba nawet są one wymienne między G2 i 6P).

Co do mocy bawiłem się kiedyś G2 kumpla i świeciła całkiem mocno na już trochę wyczerpanych bateriach. Za około 150zł możesz też dorwać Surefire G3, która ma 105 lumenów, ale myślę, że G2 spokojnie Ci wystarczy ;) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

 

Potrzebował bym dobrej latarki do mojej emki, cena do jakiej sie ograniczam to 200 zł (najlepiej z montarzem), głównie chodzi mi zeby to była zwykła latarka (czyt. światło ciepłe). Nie chce latarek ledowych. Miałem obecni walthera ledowego którego od razu sprzedałem z racji tego iż mi led nie przypadły do gustu.

 

Pozdrawiam,

Pietras.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam Surefire G3 i sobie chwalę, mój znajomy ma G2 i też jest zadowolony.

Ich plusem jest to, że są dość popularne i na rynku masz do nich pełno akcesoriów i dodatków (lampy, włączniki, kabury itp.).

Nie wiem czy za cenę do 200zł dorwiesz coś lepszego, ale możesz poczekać na opinie innych :wink: .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

 

 

Potrzebował bym dobrej latarki do mojej emki, cena do jakiej sie ograniczam to 200 zł (najlepiej z montarzem), głównie chodzi mi zeby to była zwykła latarka (czyt. światło ciepłe). Nie chce latarek ledowych. Miałem obecni walthera ledowego którego od razu sprzedałem z racji tego iż mi led nie przypadły do gustu.

 

Pozdrawiam,

Pietras.

Witam.

Uzywam latarki MacTronic Outdoor Pro Blackeye 260 lumenów (dokładnie to http://www.casg.pl/product-pol-855-Outdoor-Pro-BLACKEYE-260-lumenow-zestaw-.html) Cena do 200 zł, mi sie udało kupic ten zestaw za 150zł z przesyłką była jakas promocja. Światło mega mocne (latarke chowam przed synem żeby sobie czegoś z oczami nie zrobił bo ciągnie go do takich gadzetów) Brak montażu do broni, tubus 25 mm,5 tybów świecenia (na stronie nie jest napisane, ale ma tez stoboskop), bateria w zestawie "niby" wytrzymuje 700 ładowań latarke mam ok pół roku i tylko raz ładowana (nie używam jej codziennie). Co tu jeszcze napisać? Jestem bardzo z niej zadowolony no i wspieram Polski rynek bo latarka jak i firma jest Polska.

P.s. Do tego modelu nie mozna zamontować wł/wył żelowego, wyższe modele maja tą opcje, ale mi akurat to nie przeszkadza.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
no i wspieram Polski rynek bo latarka (...) jest Polska.

 

No to muszę Cię zmartwić.

 

http://www.casg.pl/data/gfx/pictures/large/5/5/855_3.jpg

http://p.lefux.com/61/20091204/A1384000AB/UltraFire-C2-CREE-MC-2-Gallay.jpg

http://img.diytrade.com/cdimg/489907/15919576/0/1286862860/UltraFire_C2_MCE_LED_aluminum_Flashlight.jpg

http://hosting.dinodirect.com/hosting/61/20091203/A13840000W/UltraFire-C2-CREE-Q5-1-big.jpg

 

Moduły sterujące również są najpewniej z chin (chińskie latarki latają na podobnych). Ciekaw jestem czy w ogóle skręcają te latarki w Polsce.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...