Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

I właśnie o to chodzi. Możesz sam siebie oślepić, jeżeli oświetlisz np białą ścianę zbyt mocnym światłem. Według mnie Surefire G2, G3, lub podobne, do tego montaż, włącznik żelowy i masz spokój. Wyjdzie Cię to sporo taniej.

:happy:

 

Edit: literówka.

Wyjdzie mi podobna suma jak przy kopi m961, a światło w chinolu będzie ZAPEWNE mocniejsze.

Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie bełkot że się oślepię. Mam nadzieję że nikt nie zacznie mi wciskać czołówek "bo jeszcze zgubisz się w lesie" xD

Boję się po prostu sytuacji że kupie latarke która nie będzie spełniać moich oczekiwać związanych z mocą.

Oczywiście nie chcę też pokraki z ogromną szybką która będzie się prosiła by w nią trafić.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites
  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie w moim przypadku, gram nocne CQB :)

 

No tak, a my głąby latarkę na dzień Ci polecamy... :huh:

 

 

światło w chinolu będzie ZAPEWNE mocniejsze.

Tak, w chinolach zawsze jest wszystko mocniejsze.

 

Boję się po prostu sytuacji że kupie latarke która nie będzie spełniać moich oczekiwać związanych z mocą.

Oczekiwań może nie, potrzeby może tak.

 

Nie zrozum mnie źle, nie polecam Ci tamtej SF M951, bo jest droga i na broń palną.

 

Jednak Twoje wypowiedzi świadczą o tym, że do "nocnego CQB" używałeś jak dotąd co najwyżej latarkę z OBI.

 

Zbyt mocne światło może oślepić i to nie są żarty. Oczywiście super mieć latarkę typu "niech się stanie światłość". Pytanie tylko, czy taka jest w "nocnym CQB" faktycznie potrzebna... Jeśli Twoje oczekiwania sprowadzają się do lumenów, to kup jakiegoś chinola i po sprawie.

 

Żeby nie było, na replice używam Element 951 (kopia surefire'a) i jest git, do ASG wystarczy w 100%. Na broni palnej go nie sprawdzałem, ale sprawdzę - co mi szkodzi :wink:

 

Pozdrawiam

Mortis

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Korzystając z latarki w nocy muszę stwierdzić, że światło z tradycyjnej żarówki jest przyjemniejsze dla oka, surefire z żarnikiem p60 (g2, m951...) wystarcza i to aż nadto, mnie zdarzyło się oślepić siebie samego kilkukrotnie (a w razie czego, możesz zmienić żarnik na p61 - 120 lumenów, lub zakupić na allegro gotowe moduły led o różnych mocach). Jak wróce do domu, to mogę podesłać Tobie moje własne porównanie Surefire (65) vs LED (rzekomo 120 lumenów) - napisz mi swojego maila na PW.

 

A jeśli chodzi o elementa, to z doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że włącznik żelowy lubi sobie paść no i ten dawany w standardzie do SF łatwiej jest "wyczuć". :P

 

LEDy natomiast bezapelacyjnie wygrywają pod względem energooszczędności. Tu nie ma co gadać, a cr123 to nie jest najtańsze źródło prądu, jakie można sobie wymarzyć.

 

EDIT:

Mortis, możesz sprawdzić jaki moduł masz w elementowym siurku? Ja używałem chińskiego cree, czy czegoś w tym stylu, to na WOC-u się posypał.

Edited by DT_Kuba
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.casg.pl/product-pol-854-Outdoor-Pro-NU-FLARE-PRO-120-lumenow.html Podejdzie do tej latarki jakiś włącznik żelowy?

 

Nie, podobnie jak do Blackeye-a którego ja mam nie da się przykręcić włączników żelowych ponieważ jest to latarka z serii Outdoor Pro, czyli nie dedykowana do montażu na broni. Mimo to ja swojej tak z powodzeniem używam, tyle że ja nie potrzebuje włącznika żelowego.

Odbiegając od Twojego pytania mogę Tobie i innym polecić wcześniej wspomnianego Blackeye-a, niewiele droższa, ładowalna i zdecydowanie mocniejsza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Odkopuję temat, bo nie widzę sensu zakładania nowego.

 

Zamiast wydawać kasę na baterie CR123 chcę kupić akumulatorki. Z tym, że baterie mają 3V, a akumulatorki 3.7V. Czy jeśli wsadze 2 sztuki tych akumulatorków do latarki z żarnikiem (kopia m3) to nie spali mi się nic? Bo wiem, że latarki z diodami mają problem z akceptacją wyższego woltażu. Analogiczna sytuacja z celownikiem laserowym - mogę wsadzić taki akumulator zamiast baterii?

Link to post
Share on other sites

Gal bez problemu. I u mnie i u Małego spokojnie pracują takie latarki i na żarnikach i na diodach. Tyle że trzeba dopasować akusy do latarki, bo kopie M3 łykają tylko krótszą wersję akumulatorka.

Pasujące mają oznaczenie 16340.

Link to post
Share on other sites

To też jest prawda., ale to już kwestia nie akusa a żarnika. Żarniki których używaliśmy były ściągane z Ebairsoftu i padały chyba raczej ze zużycia niż z traktowania zbyt dużym napięciem. W tej chwili używamy takich http://www.dealextreme.com/p/3v-18v-input-3w-cree-drop-in-module-supports-surefire-6p-6090

modułów i naprawdę nie ma żadnych problemów z zasilaniem.

Cała róznica między tym diodowym modułem a modułem ż żarnikiem to to że odbłyśnik diody jest teksturowany , przez co nie masz tak jak w żarówce ostrego punktu z mniej doświetlonym kręgiem, a jest duży regularnie naświetlony krąg światła. Własności olśniewające są jednak sporo większe (dla 350 lumenowej diody )

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam.

Przeczytałem cały temat, ale mam mętlik w głowie.

Szukam latarki taktycznej LED z opcją szperacza (dość duży zasięg) do ok. 300zł.

Latarka będzie też używana do CQB, także szerszy kąt ogniskowej również musi być. Włącznik tylko i wyłącznie przyciskany z tyłu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

chmiello - na światełka.pl (i allegro) jeden pan o ksywce greg tunninguje latarki Solarforce.

700 lm na wyjściu (realnie) + dowolna konfiguracja trybów - od 0.2 do 100% mocy, stroboskopy i co tam jeszcze chcesz. W cenie, którą podałeś zmieścisz się bez problemu, sam się właśnie na takową zasadzam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W najnowszej wersji będą samodzielne programowalne profile np masz profil EDC (2, 35, 100% mocy) i taktyczny - tylko 100%. Parę kliknięć i zmieniasz latarkę do repliki na latarkę do spacerów :)

P.S. Nie mam w tym żadnego interesu - zachwalam bo to super opcja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

 

Wie ktoś może, czy da się w jakiś sposób zaprogramować black eye by świecił ciągle danym trybem (np 100%) ?

Wkurza mnie to, że jak dwa razy szybko nacisnę przycisk, to przy 3 kliknięciu mam juz inny tryb..

 

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Muszę kupić nową latarkę (starą Ultrafire szlag trafił jak wpadła do głębokiej dziury :D) mój wybór padł na te dwa typy:

http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2p-800lm-cree-xm-l-nowa-custom-i3508825929.html

http://allegro.pl/latarka-surefire-e2e-executive-elite-nowa-i3511337103.html

 

Bardziej skłaniam się do tej pierwszej, z tego powodu, że jest customowa.

 

Latarka w większości przypadków potrzebna by przyświecić, jak jadę się szlajać po opuszczonych budynkach, od biedy wykorzystana w airsofcie.

 

Jakie jest wasze zdanie? Co lepiej wziąć? Cenowo są podobne, baterię mam, więc zakup takowych odpada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...