Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.031B [CYMA]


Recommended Posts

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Czy do tej niniejszej cymki pasowałby dekiel (pokrywa komory zamkowej/korpusu) od AK47, czy wymiary nie teges? Ewentualnie próbował ktoś zeszlifować te wyżłobienia (a'ka AKM /stary AK74) na rzeczowym elemencie.

 

Moim zdaniem, gdyby nie te wytłoczki, cyma ta całkiem nieźle udawałby prawdziwego AK 10x...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

PJ - pasują z pudła, w gnieździe siedzą idealnie, nie gibają się na boki, wyglądają nawet nieźle. Ale są bardzo wybredne na kulki. Nie podają kulek które magazynki firmy MAG podawały bez problemu. Pestki (kulki Capri) które poleżały w nich ze 2 godziny też się cięły (świeżo po naładowaniu nie było tego problemu). Generalnie przy dobrych kulkach i regularnym smarowaniu powinny działać OK ale ja osobiście brałbym chyba MAGa, zwłaszcza że cena ta sama (aczkolwiek P&J można rozłożyć całkowicie, MAG przy zaciętej gdzieś w połowie kanału kulce oznacza magazynek do kosza, przy zacięciu w PJ po prostu rozkręcamy magazynek na pół). Sami musicie zdecydować co jest mniejszym złem.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam!

Od miesiąca jestem posiadaczem tej repliki i z góry powiem że było warto. 8-)

Kupiona u Krakmanów za ~385pln. Zmierzona prędkość wylotowa kulki(wg. Taiwangun.com) to bite 360 fps na kulkach 0.2g. Prędkość ta nie była niższa niż te 360 lecz tylko co nieco zawsze wyższa. ;]

W karabinku nie było absolutnie nic wymieniane, i z osiągów na tym etapie jestm zadowolony. Średnia strzału to jakiś 35 metrów, gdzie po wymianie gumki zwiększy się z pewnnością. :twisted: Magazynek plastikowy hi-cap dołączony do zestawu podaje w grucie rzeczy wszystkie kulki, więc nie ma na co narzekać.

Wystrzeliłekm z niej już jakieś 3000 kulek i nic się nie zepsuło, i nie wygląda na to aby coś się miało zepsuć. No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

 

A tak po za osiągami...

W czasie pierwszej akcji jaką z nią przeprowadziłem, biegnąc do potrzebująceego oddziału zaliczyłem wieniarygodną glębę! Oczywiście karabinek był na pasku nośnym i zamiast odlecieć na bezpieczną odległość zwaliłem się na siego całą masą. (A ważę ok.65kg.) Od całości odłączyła się pokrywa zamkowa i w tym momencie zablokowała się dźwignia którą się blokuję ową pokrywę. Do końca strzelaia biegałem bez pokrywy a w domu z młoteczkiem szklarskim popracowałem i jest jak nówka.

 

Poodsumowująć, to jestem z niej bardzo zadowolony.

+Jak w full stock'u zasięg jest perfekt

+Wykonanie repliki jest bradzo profesjonalne[?]

+Waga jaką posiada (3200g) bardzo mnie zadowala

+Jest bardzo zwarty przez co bardzo dobrze manewruję się z nim na polu bitwy

+Magazynek jest dosyć dobry jak na hi-cap'a ale osobiście uważam że trzeba wymienić i tak na low/mid-capy

+Stockowa bateria jest wystarczająca jak na moje potrzeby, spokojnie wytrzymuje 4h strzelania. No ale jeszcze jej nie sformatowałem. ;]

+Profesjonalana obsuga sklepu www.taiwangun.com, przed czym został zrobiony przegląd zerowy(w co wierzę!)i została zmierzona prędkość wylotowa.

 

-Takowych nie dostrzegłem, lecz zobaczymy co wyjdzie w praniu z czasem.

 

Jeżeli są jakieś pytania to zapraszam,

 

Pozdrawiam Artur ze Szczytna :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

No, ja śmigam ze swoim bezawaryjnie. Jedyne co wymieniłem to gumka hop-up na systemę (stock już przestawał kręcić), dałem spręzynę M125 z GFC, i jestem jak najbardziej zadowolony, tym bardziej iż obserwuję awarie kolegów z replikami innych firm i tylko się uśmiecham. Następny zakup jaki zrobię to pewni CM.036 :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja posiadam tą Cymkę właśnie od magicznej weekendowej promocji, kiedy kosztowała 199 pln :))

 

Jak na chińczyka, o dziwo konstrukcja solidna, w miarę przyzwoicie wykonana.

Hi-cap dodany w pudełku jest niezły, baterię mam do tej pory i nieźle się trzyma.

 

Noszony na pasku od AK, po kilku godzinach (5-8h lub 10h) faktycznie ciąży.

Tym niemniej zamierzam zmienić body na metalowe - jak tylko znajdę pasujące.

 

Używany w różnych, czasem ekstremalnych warunkach. Na razie ma tylko pęknięty fragment ABS pod pokrywą zamka.

Stała szyna umożliwia montaż lunetki co podnosi wartośc bojową (jak każda luneta, ale nie o tym mowa)

 

Po pół roku wymienione bebechy na wzmocnione zębatki Hi-Torque, nowy cylinder typ1, tłok i inne takie. Dokupiona lufa precyzyjna Kouna (bo inne jak na złość się pokończyły) długości 407mm - kończy się w tłumiku

 

Zasięg mierzony (obecnie) 45-50m. Z precyzją średnio - sprawdzany na 0,23g BB's

W razie pytań służę detalami

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zakup gumki to jeszcze rozumiem - chociaż wziąłbym lepszą - Guardera na przykład.

Różnica w cenie jest niewielka a w jakości może by spora.

 

Ale low-capy? Jeżeli faktycznie zaczynasz zabawę z ASG to na razie ich nie kupuj.

W zestawie masz hi-cap który ma większą pojemność od tych magów razem wziętych.

 

A pojemność 68 bbs to się nadaje na MilSimy :P

Link to post
Share on other sites

low capy zwiększają realizm. Poza tym zmiana magazynków to ... przyjemność :P

 

Na niektórych strzelankach nie uznają hi-capów.

 

PS. dzięki za wypowiedz :P

 

 

Poza tym kupie sobie (proszę sie nie śmiać) dwójnóg (pod RIS o ile będzie pasować), rozstawie sobie na parapecie w oknie i będę nawalał w te nieznośne bachory które cały dzień ryczą pod moimi oknami.

Link to post
Share on other sites

Ja absolutnie jestem fanem MilSimów i zmieniania magów.

 

Ale do tego bardziej nadają się Mid-capy

Kulek zawsze można wsadzić mniej, antyfani hi-capów dadzą Ci spokój, a pojemność prawie dwa razy większa - bo są też takie po 150 pojemności.

 

Ja mam 5 midów po 100 - przypominam, że trzeba mieć gdzie to nosić :)

 

Dwójnóg mam także - nie korzystam

 

Moja wypowiedź w żadnej mierze nie była prześmiewcza.

 

Pozdro :P

Link to post
Share on other sites
Singlem się strzelać nauczcie a nie kombinujecie jak najpojemniejszy magazynek sobie kupić sciana.gif Albo Minimi/M60 se kupcie icon_rolleyes.gif

 

Może i tak, ale te low-capy trzeba mieć gdzie nosić, poza tym czasami trzeba strzelać ogniem zaporowym, a pamiętajmy że nasze repliki mają ROF po 15 strzałów na sekundę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...