Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hey, mam problem z tuningiem mojej 14stki, założyłem zestaw guardera. (pierwszy problem to długość cylindra jest o 2mm za długi i się nie mieści, a drugi i kluczowy problem to długość dyszy ta z zestawu jest krótsza), kombinuje z dyszami i nic teraz wcale nie podaje kulek do komory, nie wiem czy dysza jest zbyt długa i zagradza miejsce kulce, ale z drugiej strony w chwili obecnej na krótszej dyszy jest tak samo, wina popychacza? ps kupiłem ta 14stke z rynku wtórnego na komorze ma oznaczenia cm, ale może gb to jakaś inna chińszczyzna nie kompatybilna z standartem TM ??

Edited by szuli
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ta M14 CM ma stockowo zasięg i skupienie chodziarz takie jak emki albo kałachy ?

 

Czy za mało FPS żeby dorównać na stocku takiemu CM.040 albo M4A1 PJ?

 

Za 200zł da się zrobić jakiś tuning tego który da jakąś poprawę osiągów? Tu mam na myśli czy np. wsadzić precke + gumkę + sprężynę 120 ? Stockowe czesci sobie poradzą z 120"?

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,62

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,84

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,437

Edited by ramsez
Link to post
Share on other sites

Wszystko masz w temacie. Zapraszam na pierwszą stronę. Koniec OT.

Wstawiłem gumkę guardera zamiast systemy i skończyły się dublety. Ogólnie guma guardera lepiej przylega do lufy niż systema. Zasięg się nie zmienił, ale kulka dłużej leci prosto.

Link to post
Share on other sites

Po zmianie gumki nie sprawdzałem.

Ostatnio rozebrałem GB i były duże nieszczelności.

Niestety nie miałem nowych uszczelek więc pokombinowałem z teflonem i jest efekt strzykawki. Zasięg porównywalny do tego co było na początku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Większość stron w temacie pokrywają dyskusję na temat tuningu wewnętrznego naszych kochanych M14, dlatego tym razem chciałem podzielić się z wami już zakończonymi owocami prac 'zewnętrznych' ;)

 

d2c80de7dd3c6f1fmed.jpg

http://images46.fotosik.pl/181/d2c80de7dd3c6f1f.jpg

 

W sumie nic szczególnego, ale wymagało to trochę czasu i cierpliwości. Po paru miesiącach oszczędzania i dobierania odpowiednich akcesoriów, wyszło to co wyszło ;) Mam nadzieję, że nie odstrasza i choć trochę się podoba.

 

Pozdro!

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

To używka z komisu. O ile pamiętam 120zł z przesyłką. Tyle, że musiałem go trochę podmalować i dokupić parę śrubek bo nie było wszystkich. To chińska konwersja więc wykonanie i wykończenie nie zachwyca... Przydałoby się to wypiaskować, wyrównać i pomalować jeszcze raz, ale to już się nie opłaca raczej.

Link to post
Share on other sites

Avakai: W sumie nawet na to nie zwróciłem uwagi, ale rzeczywiście tak jest. Zdjęcie trochę to wyolbrzymia, w rzeczywistości tego praktycznie nie widać. I tak się cieszę, że w ogóle udało się tak zamontować tą lunetę bo ris przy okularze jest tak "chińsko" odlany, że montaż lunety w tym miejscu był pod sporym kątem. Dopiero delikatna siła perswazji, czytaj parę uderzeń młotkiem poprawiło nieco sytuację.

 

Dzidzia: obawiam się, że to nie ten temat bo Cyma z tym modelem ma chyba nie wiele wspólnego ;) ale znając potencjalną wytrzymałość GB v.7 sądzę, że M140 powinno wytrzymać bez większego ryzyka, zakładając że trafił Ci się dobry chiński egzemplarz ;)

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Wstawiłem do swojej M14 zestaw Guardera i m130 Deep Fire. Wynik to 480fps z odchyłami 1 +- fps.

Reszta konfiguracji:

- dysza Deep Fire, mosiężna uszczelniona

- precka 6.02 Deep Fire 590

- prowadnica sprężyny P&J

- łożyska stockowe

 

Ciągnie na 8,4v stockowej (mam mosfet). Zasięg oraz lot kulki piękne, najlepsze jakie widziałem dotąd. Mimo to trzeba wymienić gumkę HU i dystanser (guma to Madbull, lekko zjechany już).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...