Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Mam pytanie co do sprężyny deep fire m130 - asgshop ma w opisie, że "sprężyna ta daje zazwyczaj większe wyniki o ok 40fps !", czy nie powinniśmy jej traktować jako m140?

 

Logicznie myśląc - tak ;-). W końcu więcej efpees nie bierze się z tego, że ASGshop tak napisał.

Link to post
Share on other sites

kiedyś napisałem

 

zamontowałem zestaw tuningowy PJota - http://www.taiwangun.com/shop,show,134

 

Okazał się że stokowy tłok do tego nie pasuje i trzeba było jeszcze wymienić tłok - łożyskowana głowica tłoka wchodziła zbyt ciasno i sprężyna nie miałaby miejsca na obracanie się na łożysku.

 

sprężyna guarder 130

gumka systema

 

batka 9,6 1900 large

 

dało to 430 fps i jako taką reakcję na spust. Auto też jeszcze przyzwoite ROF ale nie powala

 

Ponoć do tej komory hop-up lepsza jest gumka guardera niż systema bo systema jest cieńsza i nie uszczelnia się tak dobrze w komorze hop-up jak ta guarderowska.

 

stokowe bebechy gearboxa po przemieleniu około 30 k kulek, głównie na auto nie mają w zasadzie oznak zużycia.

 

Wymienię gumkę na grubszą, uszczelnię teflonem i zobacze czy coś to da bo prawdę mówiąc spodziewałem że ten tuning da jakieś 450-460 fps

 

W takiej konfiguracji replika wystrzeliła około 1000 kulek i się posypała. Wysłałem do naprawy do specjalisty - pozdrowienia dla Gogina. Po rozłożeniu okazało się że urwało ostatni ząb tłoka i dodatkowo ułamała się ośka zębatki tłokowej Elementa. Powodem było najprawdopodobniej źle zrobione podkładkowanie. Zębatki Elementa zastąpione zostały stokowymi. Tłok wymieniony na DF z tytanowymi zębami. Przy okazji wymieniłem lufę na preckę DF 6,02 590 mm. Po doszczelnieniu całego układu replika dała stabilne 475-480 fps. Pewnie byłoby więcej gdyby dysza była uszczelniona oringiem. Rof na batce 9,6 large wynosi 12 k/s. Co ciekawe po założeniu gumki systemy fpsy spadły do 450a na stokowej ciągnie pięknie 480. Systema ma za krotki kołnierz w porównaniu do stock'owej i dlatego puszcza powietrze.

Edited by Horblower
Link to post
Share on other sites

Ja tak się tylko spytam bo nie jestem sam pewny - dlaczego te dysze od 14'tek są ścięte? Tzn. w stronę wlotu kulek do komory (tak je się wsadza na popychacz), bo jestem wręcz pewny, iż dlatego puszczało powietrza trochę na gumie Systemy, która kołnierz ma krótszy, troszkę szkoda. Czyżby z nieściętą dyszą był problem z podawaniem kulek?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Ostatnio w terenie testowałem moją M14 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie ma żadnego problemu z trafieniem w sylwetkę ludzką z 70m. Zdemontowałem lunetę i kolimator, używam tylko mechanicznych - jakoś lepsza zabawa jest ;D

 

Poza tym - polecam zestaw Guardera + dysza Deep Fire. Tłok od Guardera ciągnie już 2k kulek i nie ma na nim śladów zużycia. Oczywiście używam tylko single fire. M130 Deep Fire.

Link to post
Share on other sites

Horblower jak możesz zmierz zasięg na tej konfiguracji, będe wdzięczny ;)

 

Może wyjde na nowicjusza ale 480fps na m130 to dla mnie rewelacja.

 

 

w wekend pomierze dokłądnie miarką to opisze ale spodziewam się że powinno być podobnie jak u drakeusa - czyli jakies 70 m skutecznego

Link to post
Share on other sites

Parę postów wcześniej widziałem, że m130 DF można traktować jak m140. Czy zatem dobrym zestawem byłby m140 GUARDERA + zestaw zębatek do v7 Guardera? (choć piszą, że jest do m120 tak jak zestaw elementa 300%).

Prowadnicę mam już wymienioną, gumkę mam guardera.

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=971 <- czy ten zestaw też by wystarczył i z niego już jest odpowiedni tłok? Chyba, że jest lepsza konfiguracja, a tańsza.

Edited by BAATT57
Link to post
Share on other sites

Na tajwangunie pojawił się Guarderowski zestaw tłoka do m14

 

https://www.taiwangun.com/shop,show,1615

 

oraz zębatki wzmocnione

 

https://www.taiwangun.com/shop,show,1607

 

Wydaje mi się że to duzo lepsza opcja dla chcących tuningować na m120/m130 niż zestaw P&J i zębatki elementa (w mojej m14 po około 1000 strzałach ułamała się ośka w jednej z zębatek elementa).

Link to post
Share on other sites

Tak, miałem na myśli te same zębatki i dałem linka do tego samego zestawu cylindra. Ale pytanie co do samej sprężyny. Skoro m130 DF jest jak m140 to może lepiej m140 Guardera? no i jak wtedy będzie z wytrzymałością tychże części jeśli piszą przy zębatkach guardera , że są do m120 !?

Link to post
Share on other sites

Jeśli przeczytałeś uważnie cały wątek to pewnie wiesz, że stokowe zębatki dają radę na sprężynach m130/m135. W takiej sytuacji ja bym montował tylko zestaw tłoka guardera i sprezynę guardera m140. Jak stokowe zębatki pierdzielną to wtedy wymienisz na te wzmocnione Guardera. Uważam jednak że jak bedziesz strzelał w takiej konfiguracvji tylko na singlu to spokojnie powinny troszkę pożyć, aczkolwiek nikt Ci takiej gwarancji nie da. Bezpieczniej jednak byłoby wsadzić m130 - sprawdzone i działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...