Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cofnij delikatnie blok gazowy do tyłu plus wyjmij sprężynę z bloku gazowego i ją rozciągnij. nie dobije do końca plus spowolni ją przy końcu suwu.

Z ciekawości, w jakim stopniu przedłuży to żywotność? Bo, że przedłuży to się domyślam, ale czy będę mógł bez obawy puszczać suwadło, żeby samo wracało?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Błędem konstrukcyjnym w replice jest to, że suwadło po puszczeniu uderza w listwę którą przyczepia się pod suwadło i zachodzi na jego przód. Suwadło uderzając z listwę, przodu tej listwy. Mocniejsza sprezyna oporowa w bloku gazowym spowoduje lepsze wyhamowanie suwadła w efekcie czego nie uderzy ono o listwe i nie peknie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam wszystkich

 

Potrzebuje jakiś dobry,sprawdzony silnik do mojej m'ki :)

limit jaki sobie wyznaczyłem to 200zł w porywach do 250zł

założenie proste: dobry wytrzymały i niezawodny. strzelać będę tylko na ogniu pojedyńczym .

 

dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Panowie potrzebuje kilku informacji-przeczytałem kilka stron w tył i kilka stron z przodu ;)-linki nie banglają itp.

Zakupiłem m14 z cymki jako drugą giwerę.

Pierwsze pytanie takie-skąd brać części do gb v7.Przeszukałem gunfire, taiwangun, azteko i specshopy i jedynie to znalazłem do dysze do m14,jakąś głowicę cylindra doszczelnianą i tyle.

Interesował by mnie jeszcze tłok(doczytałem że 15 zębów stal ponoć pasuje)i najważniejsze to zębatki w razie"w"

Drugie to czy przy sp 120/130 guardera GB dostaje mocno po dupie-wiele osób pisze że i sp 150 ma lecz o tym co dzieje się z zębatkami nic nikt nie pisze.

Generalnie chcę uzyskać docelowo 460 fps +/-

To że prec lufa (w moim wypadku dmr to będzie dłuuuga)i dobra gumka to rzecz oczywista. Druga sprawa to czy ktoś ciora na 9.9 v life lub 11,1v lipo?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Panowie, posiadam M14 Cyma, otóż chce wstawić uszczelnioną dyszę, ale nie mogę dobrać odpowiedniej dyszy, bo do m14 mają rozpiętość od 21,21 mm do 25 mm, jaka w końcu ma być długość tej dyszy do cyma ( nie mam możliwości pomiaru stok dyszy bo gdzieś mi się zapodziała :/ )

Link to post
Share on other sites

Podniosłem trochę moc swojej DMRki ale jest pewien problem.

Do gb wsadziłem

M130 tornado

Tlok shsa 15 zębów stal-ten pełny

Głowica tłoka wentylowana i łożyskowana

pom shs czerwona

Prowadnica shs v3 alu łożyskowana

Dysza zielona shsa do m14

Hu systema czarna .

Problem w tym że żre to prąd jak smok i strasznie powoli zabiera nawet na 10.8v li on.

Przewody modelarskie niskooporowe 1.5mm i do tego mosfet robiony na irl 3713.

Jeżeli to wina silnika to jaki tam wchodzi bo mam wrażenie że nie krótki.Co w miarę budżetowego typu high torque polecacie co uciągnie te m130 bez jęczenia

Link to post
Share on other sites

Podniosłem trochę moc swojej DMRki ale jest pewien problem.

Do gb wsadziłem

M130 tornado

Tlok shsa 15 zębów stal-ten pełny

Głowica tłoka wentylowana i łożyskowana

pom shs czerwona

Prowadnica shs v3 alu łożyskowana

Dysza zielona shsa do m14

Hu systema czarna .

Problem w tym że żre to prąd jak smok i strasznie powoli zabiera nawet na 10.8v li on.

Przewody modelarskie niskooporowe 1.5mm i do tego mosfet robiony na irl 3713.

Jeżeli to wina silnika to jaki tam wchodzi bo mam wrażenie że nie krótki.Co w miarę budżetowego typu high torque polecacie co uciągnie te m130 bez jęczenia

 

Źle złożony gb, zębatka środkowa może trzeć o tłok. Do M14 trzeba dać "specjalny" tłok. Shs robił taki w czarnym kolorze, jest on ciut węższy na zębach. Wiem bo mam taki założony ;)

 

Silnik w stocku to "pożal się serwisantowi". Cyma z niebieską pupą, w zasadzie każdy medium-hi-torque podpasuje.

 

Silnik typu krótkiego idzie do cymy, żaden medium.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy te chińskie silniki montowane w "lepszych" chińczykach można określać hi-torque. Medium-torque to silnik kategorię niżej od hi-torque, ale to raczej w modelarstwie częściej spotykane. Faktycznie mogło to być mylące dla jakby świeżak wyciągnął z tego wniosek, że należy kupić silnik typu medium, a nie silnik o wyższym momencie obrotowym. Temu dałem ten myślniczek.

 

No, ale może dobrze, że doprecyzowane :icon_wink:.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nic nie trze o nic.Nie pierwsza replika którą składam.AOE też sprawdzone.Silnik krótki to to nie jest raczej na pewno.

Mareq ogniwa mam solidne 1500 mah 20c 3s.

W moim icsie na 430 fpsach i sprężynie m120 ciągnie ta bateria jak głupia.

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki silnik jest w DMR ale w mojej cymie EBR jet silnik długi tylko bez tejtulei, zamiast tulei sa łożyska osadzone w koszyku który trzyma silnik.

Moja śmiga na M140 juz od roku, lipo 11v i rof ok16k/s i nawer przy mrozie -15C w zeszlym roku smigał jak szalony. Silnik polecam jak koledzy czarny z niebieską dupką tylko on chyba PJta był.

Link to post
Share on other sites

 

Dzięki za info, zamówiłem tą dyszę co poleciłeś czyli SHS TZ0060 (23,5mm) i na wszelki wypadek też drugą dyszę SHS TZ0061 (21,5mm). Okazało się że do CM032 pasuje ta druga czyli SHS TZ0061 (21,5mm).

Co do silnika, to w CM032 jest krótki silnik (taki jak w AK)

Finalnie wstawiłem dyszę SHS TZ0061, łożyskowana prowadnica sprężyny V7 JBU, tłok z 14 stalowymi zębami SHS, łożyskowana głowica tłoka czerwona SHS, silnik tornado high torque krótki, gumka czerwona JBU JA-106 (jest świetna do mocnych sprężyn), komora hop up elementa (stock była krzywa i zawijała kołnierz gumki w jednym miejscu), sprężyna m140 SHS - efekt stabilne 530fps

Edited by dołas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...