Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No ja wiem że komora Elementa jest kiepska, ale moja stock komora była źle wykonana, uciekało prawie 100fps i kulki skręcały w prawo, wymiana była konieczna, a niestety w Polsce dostępne są tylko komory Elementa. Widzę znaczą poprawę, choć wiem że można dostać lepsze komory hop up do m14 Cymy, produkuje je też G&P, Matrix i można dostać zestaw stock komory hop up Cyma + lufa 570mm, ale trzeba czekać miecha na przesyłkę. Link do innych komór http://www.evike.com/shop/28/24/71/501/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zależy od serwisanta i wykonania konkretnych zębatek - w końcu to made in PRC. Kumplowi działały na M140 przez rok i potem ją sprzedał :icon_wink:. W mojej było m130 i dawało radę. Innym padało na M130...

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy wytrzyma.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

To na razie zostanę przy m130 :icon_smile:

 

Panowie jest duży problem..

Wsadziłem do m14 dmr cymy

M130 tornado

Tlok shs full stal szczęka 15 zębów

Głowica tłoka shsa czerwona wentylowana

Prowadnica v3 alu z łożyskiem

Dysza shs do m14 alu uszczelniona zielona

Guma systema energy

Silnik high torque...

Zabiera się to epicko ale...

Na tej spreżynie zamiast mieć około 450 fps ma 350(stabilne)..mierzone na chrono...

Gdzie tu szukać...Dysze na oko były identycznej długości jak przykładałem je na równym.Strzykawka "na sucho " była elegancka..Komora hopa doszczelniona...gdzie szukać tych 100 fps

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Podwójne łożyskowanie nie jest zdrowe dla sprężyn tuningowych, w sensie niestockowych. Stockowe są zwykle krótkie i jednorodne i jakoś to hula, ale lepsze springi są dłuższe i przy 2 łożyskach są zbyt mocno ściskane, przez co nie oddają prawidłowo energii a w skrajnych przypadkach (np przy sp guardera) potrafi wyrwać duży ząb tłoka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No cóż, przy obecnej cenie to już lekko nieopłacalny jeśli chcemy tuningować. Chcesz tam wstawić M120-130 (chociaż teoretycznie sprężyna m130 tornado/guarder może dać i bliżej 480fps - musisz sprawdzić sobie tematy o sprężynach.

 

Do wymiany

- dysza,

- silnik na jakiś HT bo ten stockowy to słabizna,

- tłok

- prowadnica

 

Zębatki są niestety "różne" i czasami padają pod M130, czasami ciągną. Pewnie duże znaczenie ma tutaj fakt kto składał GB. W każdym razie jak padnie to SHS z tego co wiem już jakieś robi.

 

Jeszcze bym pomyślał o głowicy cylindra i tłoka oraz sorbo - bo jak padnie gb to kaszana;), a nie należy on do najmocniejszych.

Dołożyłbym też mosfet, bo styki są takie sobie, a różnie z ich dostępnością... oraz gumkę HU na przynajmniej przeźroczystego guardera lub systemę.

 

Defacto dokładając kilkaset złotych mógłbyś mieć m14 G&G, która przebija cymę pod każdym względem i ma tyle fps w stocku... i nie martwić się o zębatki, GB, selektor ognia czyli główne bolączki cymy.

 

Oczywiscie pewnie na samej sprężynie to by trochę działało - to chińska jakość, może być wszystko ok, może paść, może nawet nie ruszyć. Ale zakładam, że nie chcesz się bawić w serwisy co manerwy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Podbijam.Poskładałem dzisiaj znów m14 w takiej konfiguracji jak stronę tematu wcześniej tyle że zamieniłem głowicę tłoka na stockową bez łożyska.Efekt ten sam..na m130 tornado mam 340 fps...Dysze pomierzone i ta z shsa i stockowa maja obie po 21.56 mm i wyglądają identycznie to też zostawiłem zielonego shsa.Gearbox chodzi wzorowo.Zaczynam się zastanawiać czy wałka na sprężyne nie dostałem lub chińczyk nie wsadził omyłkowo 110 do pudełka ze 130...Zamówiłem sp130 guardera..Jeżeli to nie da rady tzn że coś jest skopane tylko nie wiem teraz czy w komorze hopa choć wygląda ok i kulki normalnie podaje czy w gearboxie.

Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

Waży się siłe nacisku jaką potrzebujesz by ścisnąć springa, nie samą sprężynę ;-).

 

Stawiasz prowadnicę na wadze, spring jest w tłoku. Nakładasz tak by wszystko weszło do końca. Odczytujesz wynik. A sp130 guardera mogło sobie poczekać :icon_wink:. Zawsze 5 dych w kieszeni.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Ale guarder i tak lepszy od tornado :)

Tego sposobu nie znałem na sprawdzenie xD

Zastanawia mnie ta komora hopa ktoś pisał że na elementa musiał wymienić bo jego była źle odlana i tracił 100 fps to podobnie wygląda jak u mnie tyle że ta moja wygląda na oko dobrze

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...