Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ciekawy sposób a jest jakaś tabela z wagami innych sprężyn? W sensie innych mocy.

 

Z testu sprężyn autorstwa Wicioka, :icon_mrgreen: pod redakcją Szmergla :icon_mrgreen:.

 

_waga.jpg

 

M120 i M130 są zamienione miejscami. Ogólnie w tematach o sprężynach jest sporo informacji o wagach, sam też ważę springi przed ich wstawieniem, bo kupisz takie m130 i potem się okazuje, że chińczycy dali M120 albo m140 i jest zagwostka. No i lepiej porównywać to pomiędzy sprężynami tego samego producenta, na tym samym tłoku i prowadnicy by nie było "kwiatków".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szlag mnie trafi z tą cymą.

Przyszlo dzosoaj sp 130 guardera ...Poskladalem i dalej to samo.

Pierwszy strzał 350 fps a każdy następny o parę fps mniej aż spada do 330...

Założyłem stockową gumkę hopa i nie pomogło.Stockowa głowica tłoka bez łożyskowania -nie pomogło

Jedyne czego nie podmieniałem to dyszy ale skoro obie mają identyczną długość(shs zielona) i stock to pewnie też różnicy nie będzie.

Zastanawia mnie czemu spadają fpsy co strzał.Na sucho jak otwieram gb wszystko jest szczelne i wygląda dobrze.Sama praca też jest ok.Myślałem nawet nad oringiem na gł.tłoka ale skoro na starej głowicy było to samo to też jest bez znaczenia...

Ktoś coś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Że jest starszy niż niektóre cywilizacje... i opisywany przez historyków tego forum.

 

Zestaw dobry, oprócz tłoka. Zębatki ciągną m140 bez większych zgrzytów... problemem jednak jest cały czas wytrzymałość gearboxa.

 

IMO za cenę M14 cymy + zestawu guardera za 300zł + silnika za minimum 100zł to mamy m14 G&G w promocji... która w stocku trzyma te M130... a po wymianie tłoka i m140. Nie wspominając, że gearbox wytrzyma nieporównywalnie dłużej... a jakość wykonania jest dużo, dużo lepsza. Nie wiem więc, czy jest sens robić tuning mocowy by otrzymać gorszy jakościowo produkt w zbliżonej cenie.

Link to post
Share on other sites

GB Cymy ma spust w GB, w G&G jest on odłączanym elementem razem z osłoną spustu. Jeśli uda ci się wsadzić to będziesz miał rzeźbienia od groma. Kompletny GB od G&G swoje kosztuje. Sprzedaj Cymkę, dołóż do tego kasę którą miałbyś na zakup GB i za to kupisz kompletną nówkę G&G.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego magazynek G&G jest inny, bo musi mieć wcięcie na GB. Przeróbka nie będzie ani łatwa ani tania. Może się okazać, że nakupujesz części, wkurzysz się przy kombinowaniu i rzucisz to w kąt. Nie będziesz miał ani Cymy ani G&G. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto.

Link to post
Share on other sites

Przez forum kupisz z 2-3 midy za 50% ich ceny w sklepie. Kupiłem tak 11 magów.

 

Jeśli chodzi o cymę to kombinowałbym z nią do 400fps włącznie i to z sorbo jeśli ma to grać przez długi okres czasu. Sam tuning w tym wypadku wyniesie grosze i raczej nic nie powinno paść... Wszystko powyżej to jednak loteria... a ewentualne naprawy tj. kupno zębatek/gearboxa to spore koszty (i często kłopot). Sporo rozpisek z tuningiem cymy wychodzi drożej niż G&G. A 2-3 magi starczają na długie starcia jeśli myślisz o DMR. 3 magi w świetnym stanie powinieneś dorwać za ok. 200zł.

 

A komplet guardera miałem w m14 TM i jakoś tak nie powalał jakością wykonania. Zwłaszcza, że tłok jest jaki jest (słaby).

 

A do korpusu cymy za nic nie wpakujesz tego GB. Zupełnie inny system. Nawet łoże nie jest kompatybilne (przynajmniej nie bez przeróbek).

Link to post
Share on other sites

Panowie trzeba mi rady.

Planuje zakupić do mojej M14 socom (CM 032A) lufę "precyzyjną". z Nominalnej długości (440 [mm])znalazłem jedynie lufy od JBU, cena jest całkiem przystępna, a opinie były różne z przewaga na te dobre, lecz nie znalazłem opinie dokładnie o M14 z tą lufą. Dlatego zastanawiam się czy ona wgl coś zmieni.

 

Jest też opcja włożyć dłuższą lufę+tłumik żeby się schowała i tutaj wybór luf byłby już większy. Nawet jakiś promethes, ale z kolei czy warto dawać lufę za ok 400 zł do Cymki? Zależy mi na zwiększenie zasięgu i powtarzalności. Aktualnie jest to stock z gumką zieloną od G&G, generujący 340 fps'ów na kulkach 0.25 (mierzone w ubiegły weekend).

 

Miał ktos taką lufę u siebie?

Link poniżej do JBU i ewentualnego Prometheusa:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_373&products_id=15923&name=JBU_-_Lufa_precyzyjna_FFF_6.01_mm_z_kompensacja_-_440_mm_-_JA-115

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_373&products_id=15924&name=JBU_-_Lufa_precyzyjna_FFF_6.01_mm_z_kompensacja_-_455_mm_-_JA-116

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_373&products_id=4136&name=LayLax_-_Prometheus_-_Lufa_Precyzyjna_6.03_-_500_-_M14,_APS96

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Najpierw się dopytaj bart_a czy kogoś posiadającego sprzęt i umiejętności o wykonanie nacięć na lufie. Dawno nie rozbierałem cymy, ale kiedyś lufy miały zatrzask w innym miejscu. Pewnie nadal trzeba się męczyć z frezowaniem, albo brać dedykowane.... Do SOC nie wiem czy są prometheusy, jeśli nie to ja bym frezował.

 

Niby możesz to zrobić pilnikiem, ale promyk to stal... i pilnikiem może być ekstremalnie ciężko zrobić to równo. Nie wiem czy ktoś by to w ten sposób wykonał.

Link to post
Share on other sites

Jest z tworzywa i ma wszystkie zęby. O ile ząb spiłujesz to tworzywo się ściera. Z moich doświadczeń te tłoki z tworzywa radzą sobie całkiem nawet na dużych sprężynach, ale po czasie padają. No, może nie licząc max torque prometheusa (tworzywo), który radzi sobie z M180... ;-). Chociaż, kto wie, może pożyłby krócej gdybym używał go na słabszej sprężynie, ale z dużym rofem

 

Te tłoki guarderowskie nie są złe, ale po prostu po czasie się wyrabiają zębiska. Ile pożyje to zobaczysz... u mnie żył na pewno ponad jeden sezon na M140 i dośc dużej ilości kul. Potem padł. Podobnie było z tłokiem guardera do AK. Półtora sezonu ostrego strzelania na M130. Te z metalową listwą są znacznie bardziej żywotne...

 

Jeśli zamierzasz go używać na M120 to może być. Jak chcesz m140 (bezpieczny max dla zestawu guardera - ale mniej bezpieczny dla GB cymy) to na semi jakiś czas pożyje, ale nie wróżę temu więcej niż sezon-2.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No więc tak, powymieniałem wszystko co było do wymiany z tego zestawu, założyłem M120 Tornado i na stockowym silniku ani rusz, wymieniłem sprezynę na tą z zestawu i stokowy silnik bujnął ale ciężko. Kupiłem silnik Tornado wymienilem sprezyne znow na tornado zalozylem silnik zlozylem i 0 reakcji na spust. Wyjałem gb i podłączylem aku i zwarlem styk recznie, no i iskra dupa popaliły sie styki i Tamiya od aku, znalby ktos odpowiedz dlaczego po zlozeniu replika nie chciala strzelac, a po zwarciu stykow recznie sie spaliły?

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś jak chodzą na sucho:

-zębatki,

- tłok

- elektrykę (czy silnik kręci bez zębatek)?

 

Zaizolowałeś wszystkie wtyki? Kable nie są gdzieś przedarte? Jaki to aku? Na stockowym silniku m140 rusza przy 11.1. M120 to powinno ruszyć na zestawowej baterii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...